Navigácia

 • Letná škola 2018

  Letná škola 2018

  Dovoľujeme si pripomenúť našim budúcim prvákom, ktorí sa prihlásili na Letnú školu pri Gymnáziu Pierra de Coubertina, že začíname v pondelok 20.08. 2018 o 8.00.

  Presnejšie informácie Vám boli zaslané v pozvánke začiatkom augusta.

  Tešíme sa na Vás.

  Učitelia Gymnázia Pierra de Coubertina Piešťany

 • Na gymnáziu v plnom nasadení

  Na gymnáziu v plnom nasadení

  Na gymnáziu v plnom nasadení

   

  O uhorkovej sezóne na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch nemôže byť ani reči. V hlavnej budove aj prístavbe je neustály pracovný ruch. Podľa slov riaditeľky gymnázia Miroslavy Hankovej sa v hlavnej budove reštaurujú interiérové predelové dvere na chodbách a natierajú sa všetky kovové zárubne. V šiestich triedach je po opravách omietok aj nová maľovka. V učebniach sa modernizuje vybavenie výpočtovou technikou. V budove prístavby doslova nezostal kameň na kameni, pretože sa rieši havarijná situácia stropu nad prízemím, čo je technologicky, pracovne aj časovo veľmi náročné.

  Aj bufet v športovej hale, ktorý zároveň slúži ako relaxačný priestor pre žiakov, je v štádiu modernizácie a úplnej rekonštrukcie. „Od septembra bude bufet v novom servisnom režime ponúkať okrem plnených bagiet a nápojov aj zdravé zeleninové a ovocné šaláty, čerstvé šťavy a smoothie, palacinky a iné dobroty,“ uviedla riaditeľka gymnázia. Gymnazisti, máte sa v septembri na čo tešiť...

  I. Papcunová

 • Pokyny k začiatku školského roka pre budúcich prvákov

  Pokyny k začiatku školského roka pre budúcich prvákov
 • Gymnazisti znalcami prvej republiky

  Gymnazisti znalcami prvej republiky

  Záver školského roka bol pre piešťanských primánov z  Gymnázia Pierra de Coubertina netradičný a vzrušujúci. Štvrtok 28.júna strávili v televíznom štúdiu ČT v Brne. Česká televize a RTVS pripravujú do vysielania koprodukčný projekt k 100. výročiu vzniku Československej republiky s názvom Ahoj, republika! Ide o 8-dielnu súťaž medzi 2 päťčlennými tímami českých a slovenských detí, ktoré dokážu svoje vedomosti, obratnosť, vytrvalosť a šikovnosť. Súperom piešťanských primánov boli vrstovníci z Poděbrad. Podmienkou účasti v súťaži bolo natočenie 1,5-minútového videa, v ktorom súťažiaci predstavili naše mesto za prvej republiky. Primán Samuel Pabiš s pomocníkmi Matúšom Kubalom a Filipom Kaletom sa chopili kamery a pod režisérskym vedením Michaela Papcuna natočili materiál, ktorý do výslednej podoby zostrihali a finalizovali Viktor Vrábel a Michael Papcun, absolventi gymnázia. Témou súťažného dielu bol technický pokrok za prvej republiky. Gymnazisti   Sofia Dzíbelová, Samuel Rybanský, Filip Sova, Peter Štubňa a Andrea Žlnayová aj vďaka fantastickej podpore spolužiakov v štúdiu dokázali znalosť češtiny, šnurovali topánky na čas, popasovali sa s vynálezmi Aurela Stodolu, plazili sa v baníckej prilbe štôlňou na čas, rekonštruovali dráhu Slovenskej strely a na základe odprezentovaných dobových dokumentov bezchybne a jednohlasne zodpovedali správne všetky otázky vedomostného kvízu. Piešťanci zvíťazili 105 : 30 bez straty jediného boda a boli najlepšími zo všetkých 16 zúčastnených družstiev. Súťaž bude odvysielaná na jeseň 2018 v ČT a RTVS . Vďaka podpore riaditeľky školy a  príprave primánov pod  taktovkou triednej učiteľky Evy Domonkosovej a učiteľky Ivany Papcunovej gymnazisti suverénne a dôstojne reprezentovali gymnázium, mesto Piešťany aj Slovensko.

  Ivana Papcunová

  Foto: Tomáš Marek

 • Oznam pre stravníkov

  Oznam pre stravníkov

  Upozorňujeme všetkých stravníkov, že strava je zabezpečená do 27.06.2018, vrátane. V dňoch 28.06.2018  a 29.06.2018 sa strava vydávať už nebude.

  Preplatky zo stravovacieho účtu žiakov budú zasielané na čísla bankových účtov uvedených v prihláške na stravu najneskôr do 20.07.2018.

 • Gesto pre mesto pokračuje

  Gesto pre mesto pokračuje

  Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy za zdieľanie a podporu nášho knižného projektu. S radosťou oznamujeme, že sa nám hneď v prvý týždeň podarilo nazbierať rovných 130 hlasov a získať tak vzácny náskok pred súpermi, avšak stále nemáme vyhraté. Hlasovanie trvá do 30.6. a konkurencia v žiadnom prípade nezaháľa. Preto vás naďalej prosíme, hlasujte, zdielajte, prihovárajte sa za dobrú vec, nech sa dielo podarí. Budeme vám vďační. 

 • Po stopách kremnických zlatých žíl

  Po stopách kremnických zlatých žíl

  24. mája sa študenti 2.A a 2.D zúčastnili exkurzie v Kremnici. V plášťoch, s helmami a čelovkami absolvovali prechod štôlňou Andrej 60 m pod povrchom. Zaujímavým momentom bola aj exkurzia v kremnickej mincovni, kde sa už niekoľko storočí až dodnes razia mince ( dodávané napr. do Bangladéša, Indie, na Srí Lanku) a vyrábajú odznaky, štátne vyznamenania a medaily. Študenti videli v prevádzke historické stroje aj súčasný baliaci proces. Exkurzia naplnila očakávania študentov.

 • Predĺženie platnosti preukazov ISIC na budúci školský rok

  Predĺženie platnosti preukazov ISIC na budúci školský rok

  Od 1.júna 2018 si žiaci opäť môžu predĺžiť platnosť svojich ISIC preukazov na účely dopravy a takisto na množstvo zliav, ktoré tento preukaz poskytuje. Návod na predĺženie platnosti čipu na dopravu, ako aj na kúpu prolongačnej známky, sa nachádza v priložených letákoch.

 • Oznam

  Oznam

  Dňa 13.06.2018 (streda) o 16.00 hod. sa uskutoční stretnutie s rodičmi budúcich žiakov prímy v školskom roku 2018/2019 v miestnosti č. U 101 na prvom poschodí v hlavnej budove školy.

  Za prítomnosti zástupcov vedenia Gymnázia Pierra de Coubertina budú rodičia informovaní o fungovaní školy, o spôsobe stravovania, o výučbe jednotlivých predmetov, o potrebných pomôckach na výtvarnú a telesnú výchovu, o pravidelných aktivitách organizovaných školou a ďalších otázkach, ktoré budú rodičov zaujímať.                                                                                                                                                                                                                       vedenie školy

 • Gesto pre mesto

  Gesto pre mesto
 • Pierrova kvapka krvi

  Pierrova kvapka krvi

  Dňa 05.06.2018 sa pri hlavnom vchode Gymnázia Pierra de Coubetina uskutoční akcia "Pierrova kvapka krvi". Pre viac informácií kliknite na priložené plagáty.

 • Návšteva Hvezdárne a planetária v Hlohovci s vychádzkou na Poniklecovú lúčku

  Návšteva Hvezdárne a planetária v Hlohovci s vychádzkou na Poniklecovú lúčku

  24. mája 2018 študenti 2. ročníka a  sexty navštívili Hlohovec. Svoju návštevu začali vo Hvezdárni a planetáriu Milana Rastislava Štefánika. V rámci populárno-odbornej prednášky sa oboznámili so Životom hviezd a najatraktívnejšími súhvezdiami nočnej oblohy. Po prednáške vyšli na chránené nálezisko Soroš – Poniklecová lúčka, ktoré sa nachádza na chránenom území Sedliská.

 • Stratené v riadkoch

  Stratené v riadkoch

  Do týždňa a do dňa od Noci literatúry sa  opäť zaplnili priestory ŽiWell-u fanúšikmi literatúry. Vo štvrtok 24.mája zorganizovali Emma Vičanová a Elisa Masopust-Kreye, kvintánky z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, čítanie z pôvodnej tvorby mladých autorov. Gymnazistky Lucia Orlovská, Nina Papcunová a Emma Vičanová prečítali ukážky zo svojej tvorby, zazneli básne Michaela Papcuna a predstavili sa aj ďalší mladí autori, víťazi literárnych súťaží. Publikum bolo početné, učitelia i žiaci, rodičia aj starí rodičia literárnych nádejí. Poézia aj poviedky, originalita a  farebnosť štýlu nadchli obecenstvo natoľko, že šikovné mladé organizátorky sľúbili  ďalšiu prezentáciu tvorby mladých na jeseň. Ďakujeme za výborný nápad, skvelú realizáciu, nevšednú a kvalitnú ochutnávku mladej literatúry a nemôžeme sa dočkať pokračovania.

  Ivana Papcunová

  foto Simona Kadlecová

 • Noc literatúry na našom gymnáziu

  Noc literatúry na našom gymnáziu

  Noc literatúry na našom gymnáziu

  V stredu večer vstúpila moderná európska literatúra aj do vestibulu piešťanského gymnázia. Nina Papcunová (III.A) prečítala početnému publiku úryvok z románu portugalského spisovateľa G. Tavaresa „Pán Breton a rozhovor“. Netradičné stretnutie v netradičnom čase na tradičnom mieste odštartovalo, dúfame, novú gymnaziálnu tradíciu Noci literatúry.

  Foto: Roman Ondrejka / Michael Papcun

 • Zápis prijatých uchádzačov do 4 a 8-ročného štúdia

  Zápis prijatých uchádzačov do 4 a 8-ročného štúdia

  Zápis prijatých uchádzačov do prvého ročníka 8-ročného štúdia na Gymnáziu Pierra de Coubertina v školskom roku 2018/2019 bude dňa

  24. mája 2018 (štvrtok) od 15.00 do 16.00 h

  v hlavnej budove školy v miestnosti č. U 007 na prízemí.

  Zápis prijatých uchádzačov do prvého ročníka 4-ročného štúdia na Gymnáziu Pierra de Coubertina v školskom roku 2018/2019 bude dňa

  25. mája 2018 (piatok) od 14.00 do 16.00 h

  v hlavnej budove školy v miestnosti č. U 007 na prízemí.

  Zápis vykoná zákonný zástupca žiaka. Na zápis je potrebný zápisný lístok, ktorý si treba vyzdvihnúť na príslušnej základnej škole.

 • Rozlúčka s maturantmi 2018

  Rozlúčka s maturantmi 2018

  Do galérie sme pridali fotografie z rozlúčky s maturantmi 2018.

 • Noc literatúry 2018

  Noc literatúry 2018

  Už 16. mája počas Noci literatúry 2018 vystúpi literatúra zo stránok kníh a pozýva vás na spoločný večer v našom meste aj na gymnáziu.

 • Výsledky EČ a IČ maturitnej skúšky, rozpis ústnej MS

  Výsledky EČ a IČ maturitnej skúšky, rozpis ústnej MS

  Výsledky externej časti, internej časti a rozpis ústnej formy maturitných skúšok si maturanti môžu pozrieť na svojich internetových žiackych knižkách v sekcii vyučovanie / maturita.

 • Prijímacie skúšky do prvého ročníka 4-ročného štúdia

  Prijímacie skúšky do prvého ročníka 4-ročného štúdia

  Prijímacie skúšky do prvého ročníka 4-ročného štúdia v školskom roku 2018/2019 sa na Gymnáziu Pierra de Coubertina budú konať v dňoch

  14. mája 2018  -  1. termín  a   17. mája 2018  - 2. termín   o   8.00 hod.

  Prijímacie skúšky do prvého ročníka 8-ročného štúdia v školskom roku 2018/2019 sa na Gymnáziu Pierra de Coubertina budú konať dňa

  17. mája 2018  o 8.00 hod.

  Z dôvodu dodržania časového harmonogramu skúšok a ich nerušeného priebehu, prosíme uchádzačov, aby sa na skúšky dostavili minimálne 15 minút pred ich začiatkom.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
  Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
 • Kontakt
  Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
  Email školy: gypy@gypy.sk
  Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
  Email na webmastera: admin@gypy.sk
  Telefón: Spojovateľka 033/ 79 893 11 
  Riaditeľka školy 033/79 893 33 
  Fax 033/76 240 07 
  Sekretariát 033/79893 12 
  Správca športovej haly 033/79893 24 

  Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

  Pedagogický úsek 

  Riaditeľka školy 33 
  Štatutárna zástupkyňa školy 25 
  Zástupkyňa školy 30
  Zborovňa 35
  Kabinet biológie a chémie 44 
  Laboratórium biológie 41 
  Kabinet dejepisu 42 
  Kabinet fyziky 45 
  Kabinet matematiky 36
  Kabinet spoločensko-vedný 43
  Kabinet slovenského jazyka 26 
  Kabinet nemeckého jazyka 22 
  Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 27 
  Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
  Kabinet telesnej výchovy 38 
  Kabinet informatiky 23 
  Výchovná poradkyňa, psychologička 32 

  Nepedagogický úsek 

  Ekonómka – 30
  Vedúca sekretariátu – 31
  Tajomníčka – 12 
  Mzdová účtovníčka –   51
  Knižnica a správca IKT – 46 
  Školská jedáleň –   28
  Školník -   20
  Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
  IČO: 160318
  DIČ: 2020530688