• Oznam pre stravníkov

• Upozorňujeme všetkých stravníkov, že strava je zabezpečená do 27.06.2018, vrátane. V dňoch 28.06.2018  a 29.06.2018 sa strava vydávať už nebude.

Preplatky zo stravovacieho účtu žiakov budú zasielané na čísla bankových účtov uvedených v prihláške na stravu najneskôr do 20.07.2018.

• Gesto pre mesto pokračuje

• Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy za zdieľanie a podporu nášho knižného projektu. S radosťou oznamujeme, že sa nám hneď v prvý týždeň podarilo nazbierať rovných 130 hlasov a získať tak vzácny náskok pred súpermi, avšak stále nemáme vyhraté. Hlasovanie trvá do 30.6. a konkurencia v žiadnom prípade nezaháľa. Preto vás naďalej prosíme, hlasujte, zdielajte, prihovárajte sa za dobrú vec, nech sa dielo podarí. Budeme vám vďační.

• Po stopách kremnických zlatých žíl

• 24. mája sa študenti 2.A a 2.D zúčastnili exkurzie v Kremnici. V plášťoch, s helmami a čelovkami absolvovali prechod štôlňou Andrej 60 m pod povrchom. Zaujímavým momentom bola aj exkurzia v kremnickej mincovni, kde sa už niekoľko storočí až dodnes razia mince ( dodávané napr. do Bangladéša, Indie, na Srí Lanku) a vyrábajú odznaky, štátne vyznamenania a medaily. Študenti videli v prevádzke historické stroje aj súčasný baliaci proces. Exkurzia naplnila očakávania študentov.

• Predĺženie platnosti preukazov ISIC na budúci školský rok

• Od 1.júna 2018 si žiaci opäť môžu predĺžiť platnosť svojich ISIC preukazov na účely dopravy a takisto na množstvo zliav, ktoré tento preukaz poskytuje. Návod na predĺženie platnosti čipu na dopravu, ako aj na kúpu prolongačnej známky, sa nachádza v priložených letákoch.

• Oznam

• Dňa 13.06.2018 (streda) o 16.00 hod. sa uskutoční stretnutie s rodičmi budúcich žiakov prímy v školskom roku 2018/2019 v miestnosti č. U 101 na prvom poschodí v hlavnej budove školy.

Za prítomnosti zástupcov vedenia Gymnázia Pierra de Coubertina budú rodičia informovaní o fungovaní školy, o spôsobe stravovania, o výučbe jednotlivých predmetov, o potrebných pomôckach na výtvarnú a telesnú výchovu, o pravidelných aktivitách organizovaných školou a ďalších otázkach, ktoré budú rodičov zaujímať.                                                                                                                                                                                                                       vedenie školy