• Prednáška PhDr. Pavla Kanisa, CSc.

• Vo štvrtok 25. 10. 2018 sa konala na Gymnáziu Pierra de Coubertina prednáška PhDr. Pavla Kanisa, CSc. venujúca sa osobnosti Milana Rastislava Štefánika. Prednášky sa zúčastnili študenti tretieho a štvrtého ročníka navštevujúci voliteľný predmet seminár z dejepisu ale aj mladší žiaci, ktorí sa zaujímajú o históriu.

Prednáškou sme si pripomenuli 100. výročie vzniku I. Československej republiky.

Fotografie sa nachádzajú v školskej fotogalérii.

• Riaditeľské voľno

• Podľa § 150 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje riaditeľka školy riaditeľské voľno na deň 29.10. 2018 (pondelok) žiakom Gymnázia Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany.

Vyučovanie po jesenných prázdninách sa začne dňa 05.11. 2018.

• Stratené v riadkoch II.

• Učitelia a gymnazisti, pozývame vás na čítačku tvorby amatérskych autorov dňa 25.10.2018 (štvrtok) o 17.00 v Žiwell-i.

Tešíme sa na vás.

Emma Vičanová, Simona Kadlecová a študenti sexty.

• This is 21 aj na piešťanskom gymnáziu

• Nadácia Pontis v rámci projektu This is 21: Priprav sa na 21.storočie sa rozhodla urobiť všetko preto, aby sme na Slovensku mali ľudí s rozvinutým potenciálom a vedomosťami, zručnosťami a postojmi potrebnými pre život v tomto storočí. V rámci projektu v piatok 5.októbra 2018 navštívilo slovenské školy 50 inšpiratívnych  slovenských osobností zo sveta biznisu, aby motivovali mladých v rozvoji svojho potenciálu. Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch navštívili jeho absolventi Annamaria Velič a Heliodor Macko.   Študentom III.C a III.D  triedy predstavili svoj kariérny a životný program s cieľom podpory tvorivých ambícií v ich budúcich profesiách. V prednáške pod názvom „Priprav sa na 21. storočie“ pútavým spôsobom otvorili témy, ako byť užitočnými pre spoločnosť, čo je to dobrovoľníctvo a filantropia a akým spôsobom je možné uskutočniť naplnenie životných cieľov a profesionálnych ambícií. Po interaktívnej prednáške a malom teste intelektuálnych kompetencií nasledovala otvorená diskusia so študentami a po nej stretnutie A. Velič a H. Macka s riaditeľkou školy M. Hankovou.  Spoločne sa zhodli, že zásadným momentom je návrat našich mladých ľudí zo zahraničia na Slovensko, aby doma odovzdali získaný potenciál. Fotografie sa nachádzajú v školskej fotogalérii.

Ivana Papcunová

• Piešťanskí gymnazisti v nedeľu v RTVS

• Česká televize a RTVS pripravili do vysielania koprodukčný projekt k 100. výročiu vzniku Československej republiky s názvom Ahoj, republika! V 6.súťažnej časti, ktorá bude odvysielaná na STV 1 v nedeľu 14.10. o 9.05 h, sa stretli 28.júna minuloroční primáni z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch s gymnazistami z Poděbrad. Sledujte v televíznom prenose vedomosti, obratnosť, šikovnosť a vytrvalosť našich gymnazistov, ktorí nás suverénne  reprezentovali (report o priebehu súťaže vyšiel v Piešťanskom týždni začiatkom júla.

Podmienkou účasti v súťaži bolo natočenie 1,5-minútového videa, v ktorom gymnazisti predstavili naše mesto za prvej republiky. Primáni Samuel Pabiš s pomocníkmi Matúšom Kubalom a Filipom Kaletom pod režijným vedením M. Papcuna natočili materiál, ktorý do výslednej podoby zostrihali a finalizovali Michael Papcun a Viktor Vrábel, absolventi piešťanského gymnázia.

Televízna súťaž Ahoj, republika! vysielaná v nedeľu 14.10.2018 na RTVS.

Ivana Papcunová