• Európsky deň na gymnáziu

• V piatok 29. marca sa na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch uskutočnil 2. ročník súťažného a prednáškového stretnutia študentov, učiteľov a pozvaných hostí pod názvom Európsky deň 2019. Pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa študenti a pedagógovia gymnázia podujali uskutočniť európsky deň, ktorý v mene riaditeľky školy otvorila zástupkyňa Dr. Dugátová s doc. Rusnákom, koordinátorom projektu. V dopoludňajšom bloku, okrem študentmi vysoko hodnotenej prednášky Lucie Kleštincovej z Európskej komisie, v ktorej referovala o mentoringu, pracovnom trhu a študentských mobilitách v štátoch EÚ, súťažili študenti všetkých tried v nádherne pripravených a náhodne vylosovaných prezentáciách členských krajín Európskej únie. Hodnotiaca porota nahliadla do pokladov európskej kultúry, kde Grécko súperilo o prestíž so Španielskom, Portugalci sa doťahovali na Francúzov, Fíni zápolili s Estónmi, Taliani i Bulhari ponúkali špécie domácej kuchyne, zneli národné hymny, študenti sa krútili v rytme temperamentného flamenga, žiarili pripravené prezentácie... Bolo náročné vybrať najlepšiu triedu. Súťaž podporil sponzorskými darmi piešťanský Žiwell, ktorého zástupca aktívne pomáhal aj pri hodnotení tried. V popoludňajšom bloku vystúpil so zaujímavou prednáškou o kompetenciách orgánov EÚ a význame európskych parlamentných volieb absolvent gymnázia, dnes doktorand Masarykovej univerzity, Andrej Stančík. Europoslanec Ivan Štefanec prednášal zvedavým študentom gymnázia o aktuálnych európskych témach, o Brexite a európskom digitálnom trhu. Gymnazisti plne využili priestor na diskusiu a v atmosfére otvorenej debaty neváhali položiť zaujímavé otázky. Európsky deň na gymnáziu podporili Ainova – Academia Istropolitana, Zastúpenie Európskeho parlamentu v SR, Helsinský výbor pre ľudské práva na Slovensku, projekt ambasádorských škôl EPAS, Olympiáda ľudských práv a piešťanský Žiwell.

• Simulované európske voľby na gymnáziu

• Vo štvrtok 28. marca sa na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch uskutočnili študentmi organizované simulované voľby do Európskeho parlamentu. Tretiaci a maturanti pripravili náročnú dramaturgiu volebného predpoludnia, na ktorých sa zúčastnilo v krátkom čase dvoch prestávok vyučovacieho dňa 180 študentov. Tí si vyberali zo širokej ponuky európskych strán, pričom preferovali hlavne hodnoty, ktoré ponúkala liberálna frakcia, alternatívna platforma Zelených a konzervatívna strana. Simulované voľby na gymnáziu podporili Academia Istropolitana, Zastúpenie Európskeho parlamentu v SR, projekt ambasádorskej školy EPAS a Helsinský výbor pre ľudské práva na Slovensku.

Peter Rusnák, ambasádor programu EPAS a iniciatívy This time I'm voting

• Gymnazisti prijali ponožkovú výzvu

• Piešťanskí gymnazisti sa 21. marca, vo Svetový deň Downovho syndrómu, zapojili do ponožkovej výzvy. V triedach aj na chodbách sa to hmýrilo ponožkami rôznych farieb, vzorov a veľkostí, ale rovnaký pár by ste nenašli. Vďaka ponožkovej recesii vyjadrili gymnazisti svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom.

• Zápis prijatých uchádzačov do prvého ročníka 5-ročného bilingválneho štúdia

• Zápis prijatých uchádzačov do prvého ročníka 5-ročného bilingválneho štúdia na Gymnáziu Pierra de Coubertina v školskom roku 2019/2020 bude dňa

25. marca 2019 (pondelok) od 15.00 do 16.00 h

v hlavnej budove školy v miestnosti č. U 101 na prvom poschodí. Zápis vykoná zákonný zástupca žiaka. Na zápis je potrebný zápisný lístok, ktorý si treba vyzdvihnúť na príslušnej základnej škole.

• Aktivity počas EČ a PFIČ MS

• Dňa 12. 3. 2019 a 13. 3. 2019 sa na GPdC konala EČ a PFIČ MS.  Pre žiakov prvého, druhého a tretieho ročníka 4-ročného štúdia, ako aj  sexty a septimy 8-ročného štúdia, bol pripravený náhradný program v súlade s Pedagogicko-organizačnými pokynmi platnými v školskom roku 2018/2019 a so ŠkVP.

V utorok prváci a druháci spolu so sextou absolvovali cyklus interaktívnych enviromentálnych prednášok  vyzdvihujúcich unikáty nachádzajúce sa na území Slovenska, ktoré treba poznať a chrániť. Tretiaci a septima sa zúčastnili tradičnej exkurzie v informačnom centre Jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice.

Všetci žiaci školy v stredu navštívili divadelné predstavenie Denník Anny Frankovej v kine Fontána.

• Talentové prijímacie skúšky do prvého ročníka bilingválneho štúdia

• Talentové prijímacie skúšky do prvého ročníka bilingválneho štúdia v školskom roku 2019/2020 sa na Gymnáziu Pierra de Coubertina budú konať dňa 19. marca 2019 (utorok) o 8.00 hod v novej budove školy. Z dôvodu dodržania časového harmonogramu skúšok a ich nerušeného priebehu, prosíme uchádzačov, aby sa na skúšky dostavili minimálne 20 minút pred ich začiatkom.