• 31. ročník Olympiády v nemeckom jazyku – školské kolo
     • 31. ročník Olympiády v nemeckom jazyku – školské kolo

     • Dňa 27.11.2020 sa uskutočnilo dištančnou formou školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Zúčastnilo sa ho 26 študentov.  Víťazi v kategóriách 1A, 1B, 2A, 2B postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 20.1.2021. Víťazi kategórie 1C a 2C postupujú priamo do krajského kola.

      Ďakujeme všetkým súťažiacim, ktorí sa na školskom kole olympiády zúčastnili. Víťazom blahoželáme a prajeme im veľa šťastia v okresnom kole.

      Výsledky školského kola Olympiády v nemeckom jazyku

      PK cudzích jazykov

    • Klimatická zmena, ale aj svet hoaxov a dezinformácií ako novembrové témy na gymnáziu
     • Klimatická zmena, ale aj svet hoaxov a dezinformácií ako novembrové témy na gymnáziu

     • Klimatická zmena, ale aj svet hoaxov a dezinformácií ako novembrové témy na gymnáziu

       

      V rámci cyklu odborných prednášok a diskusií pod názvom Eurotémy na gymnáziu študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, ambasádorskej školy Európskeho parlamentu, prijali pozvanie kancelárie EP na Slovensku a spoločnosti Neuropea zúčastniť sa v piatok 13. novembra 2020 na panelovej diskusii venovanej téme Európa v klimatickej pohotovosti. Piešťanskí gymnazisti si v online diskusii, ktorú podporou projektu platformy ambasádorských škôl EP na Slovensku otvoril riaditeľ gymnázia Mgr. Radim Urban, vypočuli názory slovenských europoslancov, úradníkov štátnej správy, ekológov a aktivistov na tému možností riešenia globálnej ekologickej krízy. V európskych témach študenti pokračovali aj v piatok 27. novembra 2020 a to online stretnutím s poslancom Európskeho parlamentu Dr. Vladimírom Bilčíkom, ktorý pôsobí vo frakcii Európskej ľudovej strany a zaoberá sa aj agendou šírenia dezinformácií v európskom politickom a kultúrnom priestore. Na pozvanie a pod garanciou učiteľa Petra Rusnáka päťdesiat rozhľadených a štúdiom odbornej literatúry pripravených gymnazistov aktívne diskutovalo s europoslancom na aktuálne európske témy s dôrazom na nebezpečenstvo šírenia dezinformácií a hoaxov, na problematiku manipulácie a šírenia demagógie v európskom mediálnom a komunikačnom priestore. Študenti sa počas online diskusie zapojili aj do testu, ktorý pre nich pripravil asistent europoslanca. Traja najúspešnejší riešitelia testových úloh, študent tretieho ročníka Mário Murín, študentka bilingválneho štúdia Sára Hercegová a maturantka Viktória Brišková, boli odmenení darčekmi z poslaneckej kancelárie europarlamentu. Report o podnetnej diskusii na piešťanskom gymnáziu prebrala v monitoringu aj Kancelária zastúpenia Európskeho parlamentu na Slovensku. K benefitom online diskusie môžeme započítať aj pozvanie poslanca EP Dr. Bilčíka do Štrasburgu, ktoré v závere debaty tlmočil študentom. Počas odbornej exkurzie v európskych inštitúciách by mohli ďalej pokračovať v dialógu otvorenom na pôde gymnázia.

                                     

                     Nina Mária Masaryková, študentka maturitného ročníka a predsedníčka Žiackej školskej rady

    • Majstrovstvá Trnavského kraja v šachu základných a stredných škôl
     • Majstrovstvá Trnavského kraja v šachu základných a stredných škôl

     • Dňa 22.11. 2020 sa konali Majstrovstvá Trnavského kraja v šachu základných a stredných škôl. Súťaž prebehla netradične v nedeľu a v online priestore. Našu školu reprezentovali: Emil Hubinák, Peter Štubňa, Petra Jančovičová, Denis Šebo, Matúš Tábi, Sebastián Urbánek a Daniel Valko.
      Vo veľkej konkurencií sa naši reprezentanti umiestnili na popredných miestach a dokonca Petra Jančovičová a Maúš Tábi postúpili na MSR v šachu stredných škôl.
      Všetkým študentom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a dosiahnuté výsledky!!

    • Emma Vičanová zvíťazila v Literárnej Senici
     • Emma Vičanová zvíťazila v Literárnej Senici

     • V celoslovenskej literárnej súťaži Literárna Senica Ladislava Novomeského 2020 uspela študentka oktávy, Emma Vičanová. Odborná porota v zložení Miroslava Vallová, Dana Podracká, Eva Tomkuliaková, Soňa Uriková a Marek Vadas  udelila študentke 1. miesto v kategórii próza stredné školy. Slávnostné vyhodnotenie 34. ročníka súťaže sa uskutočnilo 25. novembra 2020 v online priestore.

      Nádejnej a talentovanej autorke blahoželáme!

    • 31. ročník Olympiády v anglickom jazyku – školské kolo
     • 31. ročník Olympiády v anglickom jazyku – školské kolo

     • Dňa 25. novembra 2020 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku netradične v online priestore. Zúčastnilo sa ho 35 študentov. Víťazi v kategóriách 1A, 1B, 2A, 2B a 2C2 postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 13. januára 2021. Víťaz kategórie 2C1 postupuje priamo do krajského kola.

      Výsledky školského kola

      Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať školské kolo aj v netradičných podmienkach. Ďakujeme všetkým súťažiacim, ktorí svojimi výsledkami dokázali, že anglický jazyk nie je len povinným vyučovacím predmetom, ale aj ich koníčkom. Víťazom srdečne gratulujeme. Nech sa im podarí úspešne reprezentovať naše gymnázium aj v okresnom kole.

      PK ANJ

    • Hodina deťom 2020
     • Hodina deťom 2020

     • Každoročne sa zapájame do rôznych charitatívnych zbierok, lebo nám záleží na našich deťoch a ich budúcnosti. Nastala doba, kedy potrebujú našu pomoc ešte viac.

      19. novembra sa mala na našej škole konať zbierka Hodina deťom 2020, avšak kvôli pandemickým opatreniam sa tento rok spájame za všetky deti na Slovensku len virtuálne.

      Ak chcete podporiť deti v ohrození a krízových situáciách, môžete tak urobiť zaslaním SMS na číslo 800 v hodnote 4,-€ alebo môžete prispieť ľubovoľnou čiastkou online na https://www.hodinadetom.sk/ako-pomoct/

      Ďakujeme!

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

    • Niekoľko viet k novembru 89
     • Niekoľko viet k novembru 89

     • Študenti a pedagógovia Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch si v týchto dňoch pripomínajú hodnotu demokratického prostredia a význam slobody, ktorú dnes vnímame ako spoločenskú samozrejmosť. Je pre nás dôležité pripomenúť si, že 17. november 1989 (ale aj 17. november 1939, 1968-69) je sviatkom študujúcej mládeže, ktorá ctí práva a slobody a ktorá dokáže svojim hlasom upozorniť na neprávosť a násilie v spoločnosti. Málokto si už pamätá, že piešťanskí gymnazisti s p. prof. Vierou Kováčovou a chirurgom MUDr. Ivanom Mendlom zažili autentickú atmosféru 17. novembra 1989 na Národnej triede a nasledujúce udalosti v Prahe. Dá sa povedať, že piešťanské gymnázium bolo pri tom. Pred rokom si gymnazisti a ich učitelia pripomenuli jubileum novembra 89 panelovou diskusiou s osobnosťami Nežnej revolúcie. Slová jedného z pozvaných hostí, lídra piešťanského VPN MUDr. Mariána Kališa, prednesené pred neformálnou časťou panelovej diskusie, môžeme aj dnes považovať za aktuálne: „Úsilie o slobodnú spoločnosť a demokraciu sa neskončilo, každý deň sa stáva výzvou k jej zachovaniu.“ Nech sa nám darí toto úsilie napĺňať.

                                                                                                                riaditeľ školy Mgr. Radim Urban

    • Majstrovstvá Trnavského kraja v šachu
     • Majstrovstvá Trnavského kraja v šachu

     • Dňa 22.11. sa uskutočnia Majstrovstvá Trnavského kraja v šachu základných a stredných škôl.
      Nakoľko súčasná situácia neumožňuje odohratie majstrovstiev klasickým spôsobom, tento rok sa odohrajú formou online, na šachovom serveri lichess.org
      Nie je podmienkou, aby boli registrovaní v šachovom klube. Zúčastniť sa teda môže naozaj každý.

      Súbor s propozíciami sa nachádza TU.

   • Kontakty

    • Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
    • gypy@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • Kontakt
     Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
     Email školy: gypy@gypy.sk
     Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
     Email na webmastera: admin@gypy.sk
     Telefón:
     Spojovateľka 033/ 79 893 11 
     Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
     Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
     Správca športovej haly 033/7989324
     spravca.hala@gypy.sk
     Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

     Pedagogický úsek 

     Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
     Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
     Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
     Kabinet humanitných vied 35
     Kabinet biológie a chémie 44 
     Laboratórium biológie 41 
     Kabinet fyziky 45 
     Kabinet matematiky 36
     Kabinet spoločensko-vedný 43
     Kabinet slovenského jazyka 26 
     Kabinet cudzích jazykov 22 
     Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
     Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
     Kabinet telesnej výchovy 38 
     Kabinet informatiky 23 
     Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

     Nepedagogický úsek 

     Ekonómka – 31 (0911 595 113)
     Mzdová účtovníčka –   51
     Správca IKT – 42  (0940 643 907)
     Knižnica - 46
     Školská jedáleň –   28
     Školník -   20 (0911 566 411)
     Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
     IČO: 160318
     DIČ: 2020530688
    • Námestie SNP 9
     921 26 Piešťany
     Slovakia
    • 00160318
    • 2020530688
   • Prihlásenie