• Týždeň povedomia o duševnom zdraví na gymnáziu

• Milé spolužiačky, milí spolužiaci, milí nebinárni,

od včera prebieha týždeň povedomia o duševnom zdraví. Ako žiaci tejto školy považujeme problematiku psychickej pohody ako veľmi dôležitú, a preto sme sa rozhodli spustiť kampaň propagujúcu zdravého ducha. Vytvorili sme pre vás plagáty poskytujúce tie najzákladnejšie kroky k vnútornej pohode a radi by sme sa teraz k vám prihovorili trošku osobnejšie.

Študovať na gymnáziu nie je nič ľahké. Byť tínedžerom je náročné. Žiť v svete tak rýchlom, ako je ten dnešný, je občas nezvládnuteľné. Nejeden z nás sa počas štúdia cítil preťažený, v osobnom živote porazený a s horizontom beznádejným. Tieto pocity sú normálne, nie je dôvod sa pre ne hanbiť, cítiť previnilo alebo nevďačne. Niektorí z nás ich zažívajú častejšie, niektorí pomenej, pár z nás neustále.

Každý máme určitý bod, v ktorom si povieme, že máme dosť. Rozhodneme sa dať kopačky partnerovi, rozviazať kamarátstvo, vynadať blízkym, skryť sa v posteli alebo si ublížiť. Vždy avšak existuje alternatíva, racionálnejšia a menej deštruktívna. Sami v ťažkých časoch lepšiu možnosť mnohokrát nevidíme, a práve preto je úplne normálne sa o svojich problémoch rozprávať s blízkymi alebo odborníkmi.

Nezáležiac od toho, aký temný je tunel života, vždy možno nájsť svetlo na jeho konci. Možno budete ním musieť ísť roky, no raz svoj účel v tomto svete nájdete a otvorí sa vám cesta k naplnenému životu. Nie je jednoduché byť silný, keď čelíte katastrofám – nevzdať sa ale dáva oveľa väčšiu šancu na zlepšenie, ako opak.

Dávajte si na seba pozor a prajeme vám čo najpohodovejšie štúdium na našej škole.

• Informácie k nástupu žiakov na prezenčnú formu vyučovania

• Vážení rodičia, milí žiaci,

od pondelka 26. apríla 2021 sa celé školstvo riadi „regionálnym COVID automatom“ na základe rozhodnutia MŠVVaŠ zo dňa 12. apríla 2021 Číslo: 2021/12811:1-A1810.

Okres Piešťany je od pondelka 10. mája.2021 „ružový okres“ (1. stupeň varovania).

Žiaci všetkých ročníkov nastúpia od utorka 11. mája 2021 do školy.

V pondelok 10. mája 2021 budú mať všetci žiaci dištančné vyučovanie (online) podľa nového rozvrhu, pretože sú na našej škole prijímacie pohovory na 4-ročné a 8-ročné štúdium.

Podmienky nástupu pre všetkých žiakov na prezenčnú formu vzdelávania sú:

• čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré vyplní rodič  alebo plnoletý žiak elektronicky cez edupage v časti (Žiadosti/Vyhlásenia) v pondelok 10. mája 2021.
            • nosenie rúška v budove školy

Žiaci od 11. mája 2021 budú automaticky prihlásení na obedy (ak majú na stravovacom účte dostatok finančných prostriedkov). V prípade, že žiak nechce odoberať obedy, musí sa individuálne odhlásiť.

S pozdravom,

Radim Urban

Návod na vyplnenie tlačiva cez edupade:

• Tematický týždeň na gymnáziu

• Milí zamestnanci i žiaci Gymnázia Pierra de Coubertina,

po veľmi dlhej dobe budeme mať príležitosť byť všetci spolu. Pretože návrat do lavíc bude potrebovať trošku aklimatizácie, rozhodli sme sa pre vás pripraviť program tematického obliekania sa na nadchádzajúci týždeň. Veríme, že aj takto symbolicky vám uľahčíme návrat do školy, a že sa vám vybrané outfity budú pozdávať.

Teší sa na vás, Žiacka školská rada.

• Prednáška Lukáša Tandaru

• Lukáš Tandara, herec Bratislavského bábkového divadla, žiakom prímy a sekundy predstavil knihu A. Salmely Strom. Počas dramatizácie príbehu využil zaujímavé bábky, zvukové efekty aj svoje herecké majstrovstvo. Zaviedol nás do krajiny, v ktorej zostal iba jediný zoschnutý strom. To posledné, čo vyprahnutej pustatine ešte dáva nádej. Po sérii dobrodružstiev sa postavám podarí vyslobodiť vodu a strom ožíva. V závere hodiny bol priestor aj na položenie otázky či krátku diskusiu. Témou bol konzumný spôsob života, prepojený s postavou princeznej, ktorá mala všetko, no stále mala pocit, že jej niečo chýba. Na konci knihy zisťuje, že nepotrebuje vlastniť veľa vecí, aby bola šťastná.

Environmentálna problematika a konzumný spôsob života, ktoré sa nesú celým príbehom, vynikli nielen na Deň Zeme, počas ktorého predstavenie prebehlo.

Za spoluprácu ďakujeme doc. Mgr. art. Barbore Krajč Zamiškovej, ArtD. z Mestskej knižnice mesta Piešťany.

PK SJL