• Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby
     • Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

     • Milí rodičia a priatelia nášho gymnázia,

      tak ako predchádzajúce roky, aj tento rok si Vás dovoľujeme poprosiť o darovanie 2% z Vašich zaplatených daní pre naše Občianske združenie pri Gymnáziu Pierra de Coubertina, Námestie 9, Piešťany.

      Z prostriedkov získaných aj prostredníctvom Vašich 2% by sme i naďalej chceli zlepšovať kvalitu vzdelávania pomocou modernizácie technického vybavenia školy, podporovať nadaných a aktívnych žiakov, boli by využité pri rozvíjaní spolupráce so zahraničnými školami, na propagáciu školy, ako aj na organizovanie kultúrnych, výchovných a športových aktivít pre žiakov.

      Tlačivá potrebné na darovanie 2% si môžete vytlačiť na nižšie uvedenom linku.

      Ako postupovať?

      Podnikatelia - FO a PO musia prijímateľa  2% z dane uviesť priamo v daňovom priznaní do 31.marca 2023. Zamestnanci musia požiadať svojho zamestnávateľa o potvrdenie o zaplatení dane, priložiť k vyplnenému tlačivu a odovzdať na daňový úrad do 30. apríla 2023.

      Ďakujeme

      V Y H L Á S E N I E o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

    • Diskusné fórum pre študentov ekonomiky
     • Diskusné fórum pre študentov ekonomiky

     • Dňa 27.02. 2023 sa uskutočnilo na našej škole diskusné fórum MAGIC OF BUSINESS pre študentov navštevujúcich seminár z ekonomiky. Diskusné fórum pozostávalo z krátkych interaktívnych prednášok z oblasti obchodu, marketingu a cestovného ruchu, ktoré prednášali vysokoškolskí pedagógovia z Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Študenti sa dozvedeli zaujímavé informácie a poznatky z medzinárodného obchodu, marketingu a cestovného ruchu. V rámci diskusie kládli študenti prednášajúcim pedagógom otázky nielen z oblastí, ktoré boli   predmetom odborných prednášok, ale aj otázky  o možnostiach štúdia na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave.

    • Víťazka Leaf Essay Competition 2023 je z nášho gymnázia
     • Víťazka Leaf Essay Competition 2023 je z nášho gymnázia

     • Medzinárodná stredná škola Leaf Academy Bratislava každoročne organizuje esejistické súťaže v anglickom jazyku pre žiakov stredných škôl. Tento rok našu školu reprezentovala Elise Mária Ábelová zo septimy, ktorá sa v Leaf Essay Competition v kategórii B (3. a 4. ročník stredných škôl) umiestnila na 1. mieste.

      „Absolútne som to nečakala. Celý slávnostný večer bol veľmi príjemný, dostali sme diplomy a mnoho pekných cien. Najviac ma však pri srdiečku zahrial rozhovor s jedným z medzinárodných porotcov, ktorý ma oslovil po skončení ceremónie a pýtal sa na skúsenosti, ktoré som v eseji opisovala, prečo som si vybrala tému a spomenul, že moja práca ako jediná získala 5 z 5 hlasov poroty,“ uviedla čerstvá víťazka súťaže.

      Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu nášho gymnázia.

      PK ANJ

    • Okresné kolo Olympiády z dejepisu
     • Okresné kolo Olympiády z dejepisu

     • Dňa 08.02. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády z dejepisu. Našu školu úspešne reprezentovali:

      Kategória C: Adrian Šebo (kvarta) – 2. miesto

                           Samuel Elčík (kvarta) – 3. miesto

       

      Kategória D: Karolína Gonová (tercia) – 3. miesto

       

      Kategória E: Maiia Volobueva (sekunda) – 1. miesto

                            Alžbeta Štefíková (sekunda) – 5. miesto

       

      Kategória F: Oliver Petrík (príma) – 1. miesto

                            Zuzana Brišková (príma) – 2.miesto

      Blahoželáme a ďakujeme.

    • Beseda s olympionikom Jurajom Saganom
     • Beseda s olympionikom Jurajom Saganom

     • Dňa 14.2. 2023 sa na našej škole konala beseda s olympionikom Jurajom Saganom. Juraj má za sebou bohatú športovú kariéru profesionálneho športovca, o ktorej veľmi ochotne porozprával našim študentom a odpovedal na zaujímavé otázky z pléna poslucháčov. Počas svojej kariéry bol účastníkom významných svetových cyklistických pretekov ako je Tour de France, Paris-Roubaix. Slovenskú republiku pravidelne reprezentoval na vrcholových podujatiach (MS, ME, LOH) a je niekoľkonásobným majstrom Slovenska.

      PK TSV v spolupráci s RNDr. Jánom Šmídom

      Fotografie sa nachádzajú v školskej fotogalérii.

    • Jasné víťazstvo gymnazistiek
     • Jasné víťazstvo gymnazistiek

     • Dňa 9.2 2023 sa na našej škole uskutočnili školské majstrovstvá okresu dievčat stredných škôl v basketbale. Študentky našej školy pod vedením Mgr. Paradiho odohrali 2 zápasy, v ktorých jasne dominovali a súperky porazili vysokým rozdielom. Víťazstvo v okrese im zabezpečilo miestenku na Župnú olympiádu 2023.

      Našu školu reprezentovali : Gavláková, Mesáková, Brdarová zo 4.C., Čuboňová a Macejková zo septimy, Kubalová z oktávy, Valová a Mičutková z 3.C., Školková z 3.D. a Jankechová z 2.D.

       

      Dievčatám za výborný výkon a vzornú reprezentáciu ďakujeme.

    • Krajské kolo v bedmintone
     • Krajské kolo v bedmintone

     • Dňa 7.2.2023 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo v bedmintone základných škôl, na ktoré sa z okresného kola prebojovali:

      Ela Bieleschová (sekunda) a Lujza Seitlerová (kvarta)- 1. miestoTomáš Matečný a Viktor Vančo (kvarta) - 2. miesto.

      Dievčatá postupujú na MSR

    • Gymnázium medzi víťazmi projektu Euroscola 2023
     • Gymnázium medzi víťazmi projektu Euroscola 2023

     • Piešťanskí gymnazisti sa zapojili do prestížnej stredoškolskej súťaže, ktorú vyhlásil Europarlament a jeho zastúpenie na Slovensku.

      Študenti mali príležitosť pod vedením školského koordinátora projektu pripraviť a pred odbornou verejnosťou prezentovať dokument o súťažných, vzdelávacích a zážitkových aktivitách realizovaných na škole v nedávnom období. Z množstva kandidátov slovenských škôl sa piešťanskí coubertinovci, študenti ambasádorskej školy EP, prepracovali medzi finálnu osmičku, v ktorej obhájili 5. postupové miesto.

      V piatok 10. februára sextáni prevzali počas slávnostnej ceremónie odovzdávania cien z rúk prítomných europoslancov aj diplom o umiestnení medzi víťazmi, ktorý je pre nich vstupenkou na interaktívny pracovný deň v Európskom parlamente a do ďalších dní strávených na ceste za krásami Francúzska. Študenti, ktorí reprezentovali gymnázium – Zoja Mlynáriková, Samuel Rybanský, Tomáš Marek a Peter Štubňa, si počas obhajob projektu v Európskom dome v Bratislave vyskúšali svoje komunikačné a prezentačné schopnosti. Tie určite využijú aj pri legislatívnej práci v Štrasburgu. Študentom i koordinátorom projektu srdečne blahoželáme!

      Peter Rusnák, školský koordinátor projektu (PK OBN)

    • Školský ples 2023
     • Školský ples 2023

     • Dňa 10.02.2023 sa v reštaurácii Semafor konal školský ples. Študenti prišli krásne odetí a zábavali sa až do noci.

      Atmosféra bola neuveriteľná, všetci sa cítili ako súčasť jednej veľkej rodiny a spoločne si užili chvíle, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

      Okrem tanca nechýbal ani kultúrny program, tombola či plesové hry, čo ešte viac prispelo k perfektnej atmosfére.

      Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli k tomu, že ples bol takým úspechom. Pevne veríme, že sa aj v budúcnosti budeme môcť znova stretnúť a zažiť ďalšie nezabudnuteľné chvíle plné zábavy a radosti.

      Váš Školský parlament

      Fotografie z akcie sa nachádzajú v školskej fotogalérii.

    • Krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku
     • Krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku

     • Dňa 6. 2. 2023 sa v Trnave uskutočnilo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku, v ktorom našu školu úspešne reprezentovali: 

      Kristína Labudová (S) v kat. 1A - 3. miesto

      Markus Figura (K) v kat. 1B - 3. miesto 

      Alžbeta Štefíková (S) v kat. 1C - 3. miesto 

      Barbora Matyšáková (Sx), Magdaléna Ondrejková (O) - úspešné riešiteľky

      Blahoželáme a ďakujeme.

      PK CJ

    • Krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry
     • Krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

     • Dňa 10. 2. 2023 sa v Trnave uskutočnilo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, v ktorom našu školu úspešne reprezentovali: 

      Andrea Žlnayová (Sx) v kat. B - 3. miesto 

      Elise Mária Ábelová (Sp) v kat. A - 4. miesto 

      Blahoželáme a ďakujeme.

      PK SJL

    • 74. ročník matematickej olympiády
     • 74. ročník matematickej olympiády

     • Dňa 25.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády v kategórii Z9, ktorého sa zúčastnili traja žiaci kvarty. Všetci sú úspešní riešitelia. Na olympiádu ich pripravovala pani profesorka Synaková.

      Výsledky:

      Lenka Kovalčíková      2.miesto

      Adrián Kamenický       3.miesto

      Adrian Šebo                 4.-5. miesto

      Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

    • Krajské kolo olympiády pod záštitou prezidentky i primátora
     • Krajské kolo olympiády pod záštitou prezidentky i primátora

     • Vo štvrtok 9. februára 2023 sa na pôde Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch stretli študenti stredných škôl Trnavského kraja v regionálnom kole 25. ročníka Olympiády ľudských práv, nad ktorého priebehom prevzali záštitu prezidentka SR i primátor mesta Piešťany.

      Stredoškolskú súťaž už tradične otvorili krátkymi príhovormi primátor mesta Peter Jančovič a riaditeľ piešťanského gymnázia Radim Urban. Po kole písomného testovania vedomostí do druhého kola ústnej časti súťaže postúpilo viacero kandidátov, z tých hodnotiaca komisia následne vybrala 8 najlepších riešiteľov.

      Počas krajského kola prebiehali na gymnáziu workshopy pre študentov, sprevádzajúcich pedagógov a verejnosť. Na tému volebných systémov a ich dôsledkov pre voľby prednášal a diskutoval politológ z Trnavskej univerzity a Slovenskej akadémie vied Marcel Martinkovič. O význame súdnej moci v štáte prednášal študentom sudca a predseda senátu Najvyššieho správneho súdu Michal Novotný. Prednáška sudcu sa uskutočnila v rámci projektu Talking Courts, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti účely a výzvy súčasného súdnictva na Slovensku. Súdy majú nesporne zásadný vplyv na demokratickú kultúru v krajine, hoci sú často vnímané ako izolované inštitúcie a ich rozhodnutia sú menej viditeľné než v prípade výkonnej a zákonodarnej moci. Aj na túto tému počas krátkeho pracovného stretnutia v press-centre urobili gymnazistky zo septimy so sudcom Novotným interview pre školský časopis Gymnazista. Technické zabezpečenie prednášok, ktorých záznam si môžete pozrieť vo videoarchíve, zabezpečili študenti gymnázia s podporou regionálneho periodika pnky.sk.

      Víťazom diplomy a ocenenia, ktorými súťaž podporili kancelária primátora MsÚ v Piešťanoch, oz Žiwell a piešťanské gymnázium, slávnostne odovzdali členovia hodnotiacej komisie spolu s krajským garantom a koordinátorom olympiády Petrom Rusnákom. Piešťanské gymnázium, mesto i kraj bude v celoštátnom kole reprezentovať študent maturitného ročníka bilingválnej triedy Oliver Marek, ktorý v krajskom kole obsadil 3. miesto. Na pozícii úspešnej riešiteľky školu reprezentovala aj študentka tej istej triedy Liliana Pažítková. Všetkým víťazom olympiády srdečne blahoželáme a v národnom kole želáme veľa úspechov.

      PK OBN

      Fotografie z akcie sa nachádzajú v školskej fotogalérii.

      Prednáška o volebných systémoch

      Prednáška o súdnictve a demokracii

      Projekt Talking Courts na našej škole

    • Netradičná polročná akadémia
     • Netradičná polročná akadémia

     • Verili by ste, že prvý mesiac roku 2023 je už za nami? Len nedávno sme odchádzali na vianočné prázdniny... Odchod bol však pre chrípkovú epidémiu o čosi skôr, a tak sme tradičnú vianočnú akadémiu posunuli o niekoľko dní a zmenili sme ju tento rok na netradičnú.

      Je to už viac ako 15 rokov, keď prišiel nápad skĺbiť najstarších študentov s najmladšími a vytvoriť slávnostnú akadémiu, prvotne pod názvom „Študenti bavia študentov“.

      Viacerí žiaci zažili takýto špeifický progracm po prvýkrát, pretože počas dištančnej výučby sme sa nemohli spoločne stretávať.

      Prostredníctvom krátkeho divadielka v podaní žiakov prímy, doplneného akordeónovými vstupmi Jakuba Kováča a sprievodným slovom Nikoly Bračíkovej, oboch z III.C, sme si pripomenuli odkaz, ktorý nám ponúka cestu za svetlom poznania a nádeje počas celého roka, nielen počas Vianoc. Presunom cez obdobie fašiangov, čiže hodovania a tanca, na pódium pribehli naši študenti, tancujúci aj v ZUŠ Piešťany, s choreografiou „Štefan“. Potom už nič nestálo v ceste maturantom, aby svojimi krátkymi tanečnými či speváckymi vystúpeniami zo stužkových slávností zabavili pedagógov, bývalých pedagógov, ktorí s radosťou prijali pozvanie vedenia školy, a všetkých študentov.

      Umeleckú hodnotu a slávnostnú atmosféru podčiarkli aj klaviristka Laura Peterková a Monika Hermanová zo sekundy, Alexandra Grmanová z tercie, huslistka Lucia Mitošinková z tercie a saxofonista Patrik Tremboš z oktávy. Tento krásny program by sa nezaobišiel bez moderátorského majtrovstva našich maturantov zo IV.C triedy, Natálie Márie Mesákovej a Matúša Mjartana.

       

      Všetkým srdečne ďakujeme!

       

      Fotografie z akcie sa  nachádzajú v školskej fotogalérii

   • Kontakty

    • Gymnázium Pierra de Coubertina
    • gypy@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • Kontakt
     Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
     Email školy: gypy@gypy.sk
     Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
     Email na webmastera: admin@gypy.sk
     Telefón:
     Spojovateľka 033/ 79 893 11 
     Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
     Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
     Správca športovej haly 033/7989324
     spravca.hala@gypy.sk
     Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

     Pedagogický úsek 

     Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
     Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
     Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
     Kabinet humanitných vied 35
     Kabinet biológie a chémie 44 
     Laboratórium biológie 41 
     Kabinet fyziky 45 
     Kabinet matematiky 36
     Kabinet spoločensko-vedný 43
     Kabinet slovenského jazyka 26 
     Kabinet cudzích jazykov 22 
     Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
     Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
     Kabinet telesnej výchovy 38 
     Kabinet informatiky 23 
     Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

     Nepedagogický úsek 

     Ekonómka – 31 (0911 595 113)
     Mzdová účtovníčka –   51
     Správca IKT – 42  (0940 643 907)
     Knižnica - 46
     Školník -   20 (0911 566 411)
     Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
     IČO: 160318
     DIČ: 2020530688
    • Námestie SNP 9
     921 26 Piešťany
     Slovakia
    • 00160318
    • 2020530688
   • Prihlásenie