• Aj piešťanskí gymnazisti sú René
     • Aj piešťanskí gymnazisti sú René

     • Cena René Anasoft litera gymnazistov je jedinečným literárnym ocenením, o ktorom raz ročne rozhodujú študenti vybraných gymnázií a stredných škôl z celého Slovenska. Cieľom je podporiť študentov v čítaní kvalitnej súčasnej slovenskej tvorby. Gymnázium Pierra de Coubertina sa už piaty raz aktívne zapojilo do ceny René. 26. októbra privítali piešťanskí gymnaziálni čitatelia v priestoroch školskej knižnice dvojicu autorov - Mareka Hudeca a Dušana Taragela – ktorí sú vo finálovej päťke René. Diskusia bola živá, dynamická, okorenená typickým taragelovským humorom. Študenti sa dozvedeli nielen o tvorivej metóde autorov a zaujímavých detailoch z procesu písania, ale dostali zopár zásadných informácií, ako písať kvalitný text. Uvoľnená atmosféra a interakcia študentov urobili z diskusie so spisovateľmi nevšednú a príťažlivú udalosť.

      Ivana Papcunová

      Foto Alžbeta Michelová

    • Nábor do folklórneho súboru MÁJ
     • Nábor do folklórneho súboru MÁJ

     • Pri našom gymnáziu už od roku 1996 pôsobí Folklórny súbor Máj. Bol založený ako spevácka folklórna skupina, ale dnes má aj hudobnú a tanečnú zložku. Členmi súboru sú nielen študenti gymnázia, ale aj nadšenci z Piešťan a okolia. FS Máj má vo svojom repertoári spevy a tance z Piešťan, Myjavských kopaníc, Pohorelej a Pozdišoviec. Prezentuje sa na rôznych festivaloch na Slovensku aj v zahraničí. Aktuálne prebieha nábor do tanečnej a speváckej zložky, radi Vás uvidíme a prijmeme medzi seba.

       

    • Gymnázium Pierra de Coubertina získalo titul Angažovaná škola
     • Gymnázium Pierra de Coubertina získalo titul Angažovaná škola

     • Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR udelila nášmu gymnáziu titul Angažovaná škola za vytrvalosť v konaní dobra a službe verejnosti prostredníctvom service learning.

      Ocenenie je určené len takým školám, ktoré implementujú projekty zamerané na službu komunite v spojení so vzdelávacími cieľmi, podporujú aktívne občianstvo mládeže a ich účasť na demokratickom živote spoločnosti a zároveň vytvárajú priestor na to, aby mohli študenti prostredníctvom reálnej dobrovoľníckej skúsenosti rozvíjať vedomosti, zručnosti a postoje, ktoré im umožnia aktívne sa zapojiť do dobrovoľníctva počas celého života.

      Na konferencii Dobrovoľníctvo ako nástroj zmeny, ktorá sa uskutočnila 17.10.2023 v Poprade, prevzali prestížnu cenu angažované dobrovoľníčky Hana Zemanová zo sexty a Adela Sedláčiková zo IV.B. Študentky prispeli k získaniu titulu svojimi dlhodobými dobrovoľníckymi aktivitami, hodnotiaca porota vyzdvihla ich motiváciu, výnimočnú vytrvalosť a osobnú schopnosť nenechať sa odradiť. Súčasťou konferencie boli aj workshopy zamerané na témy neformálneho vzdelávania či generačných trendov.

      Všetkým aktívnym dobrovoľníkom ďakujeme za dlhoročnú reprezentáciu našej školy.

       

      Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

    • Matúš Maťátko umelec s jasným cieľom
     • Matúš Maťátko umelec s jasným cieľom

     • Žiaci Gymnázia Pierra de Coubertina mali možnosť navštíviť výstavu slovenského umelca Matúša Maťátka v Mestskej knižnici Piešťany. Dielo tohto výtvarníka vychádza z hip-hopovej subkultúry a estetiky street art-u.

      Na besede s výtvarníkom Matúšom Maťátkom sa študenti dozvedeli o jeho neľahkej ceste k vysnenému povolaniu umelca. Napriek prekážkam sa Matúš nevzdal a dosiahol svoj cieľ, ako umele c sa stal uznávaným celosvetovo, ba dokonca je dôkazom búrania mýtu o nepriaznivej ekonomickej stránke tohto povolania. Z besedy študenti odchádzali s ideou v mysli, ktorú do nich autor vryl – Nevzdávať sa a ísť si za svojím snom.

    • Poznáme víťazov fotosúťaže Londýn očami študentov
     • Poznáme víťazov fotosúťaže Londýn očami študentov

     • Pred dvoma týždňami sme vyhlásili fotosúťaž o najkrajšiu, najpútavejšiu alebo najvtipnejšiu fotografiu zo zahraničnej exkurzie v Londýne. Hlasovanie prebiehalo celý týždeň prostredníctvom ankety v Edupage, svoj hlas odovzdalo viac než 200 študentov a 15 učiteľov. Za najpútavejšiu fotku ste vybrali posledného jednorožca, ktorú uverejnil Daniel Pavlíček z II.B. Na druhom mieste sa so zhodným počtom hlasov umiestnili: Alžbeta Hlatká zo IV.B a  Eliška Gáliková z kvinty. Víťazi fotosúťaže boli odmenení sladkým tajomstvom. Srdečne gratulujeme!

      PK ANJ

     • Návšteva festivalových podujatí v Bratislave

     • Koncom septembra sa niekoľkí z nás zúčastnili na Európskej noci výskumníkov v Bratislave. Podujatie sa odohrávalo formou stanovíšť, z ktorých každé malo iné zameranie. Začali sme v prístave na lodi Kriváň, neskôr sme sa presunuli k Starej tržnici. Mali sme možnosť overiť fyzikálne zákony, naši chlapi otestovali svoju výdrž plankom, pozorovali sme vlastnú pokožku, rozšírili sme si svoje znalosti o ľudskom mozgu a dozvedeli sme sa o nových metódach pestovania kožných buniek mimo tela pomocou napodobeniny ECMO prístroja. Taktiež sme si vyskúšali ovládanie robotických lego autíčok, s drobnou pomocou sme vylúštili šifru, našim prsteňom sa navrátil lesk vďaka čistiacej kúre ultrazvukom a pohrali sme sa aj s elektrickými výbojmi – iskry lietali. Príjemné poobedie sme ešte zakončili prechádzkou po Bratislave.

      Tamara Adamovičová, II. D

    • Kam na strednú školu 2023
     • Kam na strednú školu 2023

     •     Vo štvrtok 12.10. 2023 prezentovalo naše gymnázium svoje aktivity na župnej akcii Kam na strednú školu. Každoročne sa v trnavskej športovej hale stretávajú všetky stredné školy v pôsobnosti VÚC TT, aby budúcim stredoškolákom ukázali, čo všetko sa u nich môžu naučiť, aké kompetencie a zručnosti môžu získať a čím sú výnimoční a odlišní od ostatných škôl. Ani naša škola si túto príležitosť nenechala ujsť a pripravila pre všetkých zvedavcov zo základných škôl propagačné videá, fotky, letáky a ukážky testov na prijímacie skúšky. O náš stánok bol veľký záujem a rozdali sme všetok propagačný materiál. Za výbornú prezentáciu gymnázia ďakujeme skvele zohratej trojke: Matej Brezovský, Nikola Bračíková a Klára Wiedermannová, ktorí celých 10 hodín s elánom rozprávali o tom, aké skvelé je u nás študovať. Ak aj vy chcete budúci rok priložiť ruku k dielu, neváhajte a celoročne sa zapájajte do zaujímavých aktivít Školského parlamentu.  

      Mgr. Marek Kalinčík, koordinátor Školského parlamentu

    • Európska noc výskumníkov: Navštív svoju školu, spoznaj svojho vedca
     • Európska noc výskumníkov: Navštív svoju školu, spoznaj svojho vedca

     • Jedného dňa sa objavil na našom gymnáziu Martin Štepka, náš bývalý študent, neviem, aký má titul, ale viem, kde žije a čo robí. Je to úspešný programátor žijúci 15 rokov vo Švajčiarsku.

      Podarilo sa mi ho presvedčiť, aby prišiel navštívil našu školu a porozprával o živote v zahraničí.

      Prekvapivo študentov zaujal natoľko, že motivoval nielen potenciálnych programátorov, ale aj „bežnú“ skupinu žiakov zo sexty a I.B. Čím? Jednoduchosťou, úprimnosťou, slušnosťou a odvahou. A čím motivoval mňa? Niekoľko poznámok: „Učiť sa treba stále – celý život, oplatí sa to. Nebáť sa riskovať, veď v najhoršom sa to pokazí. Buďte milí a vľúdní na každého človeka, nestratíte, získate.“

      Ďakujeme Martin, do skorého videnia niekedy a niekde.

      Ján Šmída

    • Workshop Hotel Slovan
     • Workshop Hotel Slovan

     • V stredu 4.10.2023 sa žiaci sexty za sprievodu RNDr. Jána Šmídu zúčastnili workshopu Hotel Slovan v kine Fontána.

      Diskutovalo sa tu o budúcnosti tejto významnej piešťanskej pamiatky. Na podujatí mali príhovor primátor mesta Piešťany Mgr. Peter Jančovič, PhD., riaditeľ balneologického múzea PhDr. Vladimír Krupa, PhD., bývalý kandidát na primátora Mgr. Roman Chudý.

      Moderátor Petr Veverka vyzval nášho učiteľa, aby z pozície poslanca za životné prostredie vyjadril svoj postoj k tejto problematike. Prehlásil, že podporuje projekty zamerané na obnovu pamiatky. Pán primátor hovoril o riešeniach, na ktorých už pracuje, napr. schválenie zmeny stavebného zákona. Neskôr sme v rámci hodiny etickej výchovy workshop rozoberali.

    • Biela pastelka 2023
     • Biela pastelka 2023

     • V piatok 22. septembra 2023 sa uskutočnila charitatívna finančná zbierka, ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska - Biela pastelka 2023. Gymnázium Pierra de Coubertina sa do projektu zapojilo už deviaty raz. Vedúca KS ÚNSS Trnava Mgr. Lenka Patyiová vyjadrila našej škole veľké poďakovanie za dlhoročnú ochotu nezištne pomáhať.

      Všetkým študentom – dobrovoľníkom, ktorí pomohli k zisku celkového výnosu finančnou čiastkou 1 416,69 €, ďakujeme. Za našu školu zbierku vykonávali: Vanessa Mitošinková a Vanesa Kupkovičová z II.A, Anna Ondrusová a Sophia Štichauerová z II.B, Jakub Kupás z II.C, Júlia Kramáriková, Matúš Jankovič a Adam Halgaš z II.D, Lenka Kovalčíková a Lujza Seitlerová z kvinty, Hana Zemanová a Jozef Janičina zo sexty. Najviac finančných prostriedkov vyzbierala dvojica: Kovalčíková - Seitlerová.

       

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

    • IVAN LUKNÁR TROPHY na kúpalisku EVA
     • IVAN LUKNÁR TROPHY na kúpalisku EVA

     • Naša škola ponúka možnosť študentom, ktorí sa chcú zapojiť do výzvy IVAN LUKNÁR TROPHY v disciplíne plávanie, nasledovné termíny na vstup na kúpalisko EVA:

      5.10. štvrtok: 15.00 – 16.30 – zodpovedný dozor Mgr. Radim Urban

      6.10. piatok: 15.00 – 16.30 – zodpovedný dozor Mgr. Róbert Paradi

      Týchto termínov sa môžu zúčastniť len študenti, ktorí nemajú vyučovanie.

      Vstup na kúpalisko v daných termínoch je ZDARMA cez bočnú bránku (pri zmrzline).

    • IVAN LUKNÁR TROPHY
     • IVAN LUKNÁR TROPHY

     • Rád jazdíš na bicykli? Vieš plávať? Koľko kilometrov dokážeš odbehnúť?

      Chceš urobiť niečo pre svoje zdravie?

      Dokážeš ovplyvniť svojich spolužiakov, aby sa zapojili do triatlonovej výzvy, získali sladkú odmenu a putovný pohár Ivana Luknára?

       

      Ivan Luknár, dlhoročný riaditeľ gymnázia, bol úspešným moderným päťbojárom a šíriteľom myšlienok olympizmu, a preto PK TSV v spolupráci s dobrovoľníkmi a nadšencami olympizmu organizujú triatlonovú výzvu Ivan Luknár Trophy, ktorá sa začína už 2. októbra 2023. Bicyklujeme, beháme a plávame celý október. Zber kilometrov bude ukončený počas jesenných prázdnin 31.10.2023 o polnoci. Vyhodnotenie výzvy a sladká odmena - 16.11.2023 pri príležitosti Dňa študentstva.

      Podmienky výzvy:

      1. súťaží sa v dvoch kategóriách – 1) príma až kvarta, 2) štvorročné štúdium, päťročné štúdium, kvinta až oktáva
      2. bicyklujú, behajú a plávajú študenti, učitelia i nepedagogickí zamestnanci - triedny učiteľ patrí automaticky k svojej triede, ostatných zamestnancov gymnázia je potrebné osloviť, ak budú súhlasiť, predseda triedy nahlási jej/jeho meno koordinátorom výzvy
      3. najazdené, odbehnuté a odplávané kilometre je potrebné zaznamenávať a posielať prostredníctvom Edupage alebo mailom aj s dôkazom - fotka mobilnej aplikácie, napr. fotka hodiniek Garmin, prinscreen aplikácie Garmin alebo Strava a pod., nezabudnúť uviesť meno a triedu
      4. dievčatá a ženy posielajú výsledky p. S. Šimovej, chlapci a chlapi p. Paradimu
      5. víťazná trieda v každej kategórii, ktorá najazdí, nabehá a napláva najviac kilometrov, získa sladkú odmenu a vecné ceny
      6. plavci budú mať možnosť využiť bazény na kúpalisku Eva, termíny včas oznámime
      7. ak sa k študentovi či zamestnancovi školy pridá aj rodinný príslušník, trieda, za ktorú behá, bicykluje alebo pláva, si za každého člena rodiny pripíše 1 km navyše, podmienkou je dôkaz a spoločná fotografia
      8. špeciálna cena pre víťaza dievčenskej a chlapčenskej kategórie - podmienkou je splnenie všetkých troch športových disciplín, najvyšší počet kilometrov zaručí víťazovi putovnú trofej Ivana Luknára
      9. ak niektorej podmienke výzvy nerozumiete, neváhajte kontaktovať koordinátorov  
      10. koordinátori výzvy: Róbert Paradi (robert.paradi@gypy.sk), Stanislava Šimová (stanislava.simova@gypy.sk),  

       

      Neváhajte a zapojte sa do výzvy: Ivan Luknár Trophy!

      Športovci, cyklisti, bežci, plavci, poďme do toho, urobme niečo pre svoje zdravie!

    • Cezpoľný beh základných a stredných škôl piešťanského okresu
     • Cezpoľný beh základných a stredných škôl piešťanského okresu

     • Dňa 27.09.2023 sa na Lodenici v Piešťanoch konal cezpoľný beh základných a stredných škôl piešťanského okresu. Našu školu pod vedením Mgr. Zuzany Matúšovej reprezentovali:

       

      Základné školy dievčatá:
      Vytisková Eliška,  kvarta
      Roháľová Žofia,   kvarta
      Volobueva Maja, tercia

      Základné školy chlapci:
      Hrubý Adam,   kvarta
      Ferech Adam,   kvarta
      Orlovský Filip,  kvarta

      Stredné školy dievčatá:
      Gáliková Eliška,   kvinta
      Drahovská Eliška,   II.C
      Krupová Zora,   II.B

      Stredné školy chlapci:

      Majerský Jakub,   III.C

      Jakubček Tomáš,  III.C

      Danko Matej,  III.C

       

      Výborný výkon podali naše dievčatá v súťaži základných škôl a umiestnili sa na 1. mieste. Eliška Vytisková získala celkové prvenstvo v kategórií jednotlivkýň dievčat základných škôl.

      Bronzové medaily získali chlapci v kategórií základných škôl. Adam Hrubý sa umiestnil na celkovom 2. mieste v kategórií jednotlivcov základných škôl.

      V kategórií stredných škôl dominovali naše dievčatá, ktoré obsadili 1. miesto a získali všetky medailové umiestnenia v hodnotení jednotlivkýň. : 1. miesto Eliška Gáliková, 2. miesto Eliška Drahovská, 3. miesto Zora Krupová.

      V kategórií stredných škôl chlapci sme získali celkovo druhé miesto v súťaží družstiev. Tomáš Jakubček skončil na peknom 3. mieste medzi jednotlivcami.

       

      Všetkým študentom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

       

      PK TSV

   • Kontakty

    • Gymnázium Pierra de Coubertina
    • gypy@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • Kontakt
     Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
     Email školy: gypy@gypy.sk
     Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
     Email na webmastera: admin@gypy.sk
     Telefón:
     Spojovateľka 033/ 79 893 11 
     Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
     Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
     Správca športovej haly 033/7989324
     spravca.hala@gypy.sk
     Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

     Pedagogický úsek 

     Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
     Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
     Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
     Kabinet humanitných vied 35
     Kabinet biológie a chémie 44 
     Laboratórium biológie 41 
     Kabinet fyziky 45 
     Kabinet matematiky 36
     Kabinet spoločensko-vedný 43
     Kabinet slovenského jazyka 26 
     Kabinet cudzích jazykov 22 
     Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
     Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
     Kabinet telesnej výchovy 38 
     Kabinet informatiky 23 
     Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

     Nepedagogický úsek 

     Ekonómka – 31 (0911 595 113)
     Mzdová účtovníčka –   51
     Správca IKT – 42  (0940 643 907)
     Knižnica - 46
     Školník -   20 (0911 566 411)
     Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
     IČO: 160318
     DIČ: 2020530688
    • Námestie SNP 9
     921 26 Piešťany
     Slovakia
    • 00160318
    • 2020530688
   • Prihlásenie