• Exkurzia do Poľska
     • Exkurzia do Poľska

     • V dňoch 30.3.- 31.3. 2023 žiaci septimy a III.A  spolu s pedagogickým dozorom pani učiteľky Dankovej a Synakovej navštívili Osvienčim a mesto Krakov.

      Prvý deň exkurzie sme absolvovali koncentračný tábor Osvienčim a Auschwitz-Birkenau. Mali sme možnosť vidieť hrôzy a zverstvá, ktoré boli napáchané počas druhej svetovej vojny. Bol to nepochybne veľmi silný a nezabudnuteľný zážitok. Toto miesto by mal navštíviť každý, pretože ako Edmund Burke raz povedal: ,,Kto nepozná históriu, je odsúdený na jej opakovanie.“

      Druhý deň sme si so sprievodcom prezreli mesto dýchajúce kultúrou a históriou - Krakov.  Najskôr sme sa vybrali na Wawelský hrad, ktorý je už od nepamäti symbolom mesta. Nachádza sa tu aj krásne renesančné námestie, ktoré patrí k najväčším v strednej Európe. Z hradu sme sa presunuli do židovskej štvrte Kazimierz ktorá je súčasťou starého mesta. Prehliadku Krakova sme zakončili na Hlavnom námestí. Nachádza sa tu jedna z najkrajších a najstarších pamiatok mesta - Mariánska bazilika. Kostol je bohato vyzdobený v gotickom slohu a jeho návšteva naozaj stojí za to. Stredobodom námestia je Sukiennice, stará budova trhoviska.   

      Z tejto exkurzie sme si určite odniesli veľa vedomostí a zážitkov.

      Damián Garžík, septima

    • Krajské kolo SOČ 2022/2023
     • Krajské kolo SOČ 2022/2023

     • Dňa 31.marca 2023 sa konalo krajské kolo už 45. ročníka SOČ v Skalici, do ktorého postúpili  študentky Elise Mária Ábelová (septima), Nikola Kutálková (IV.B) a Adela Šebeňová (V.B).

      Elise Mária Ábelová súťažila v odbore - Zdravotníctvo, farmakológia, v ktorom s prehľadom zvíťazila s prácou: „Rakovina kože - vieme o nej dosť?“  a postúpila tak do celoštátneho kola. 

      Nikola Kutálková a Adela Šebeňová súťažili v odbore - Pedagogika, psychológia, sociológia, v ktorom Adela Šebeňová skončila na peknom 3. mieste a Nikola Kutálková na 4. mieste. 

      K dosiahnutému úspechu študentkám blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

    • Prednáška o HPV (human papilloma virus)
     • Prednáška o HPV (human papilloma virus)

     • Dňa 4.4.2023 sa konala na našej škole prednáška o HPV víruse pod vedením Mgr. Jankovýchovej a žiačok Strednej zdravotníckej školy v Trnave.
      Počas prednášky, ktorá bola spravená interaktívnou formou, sme získali dôležité informácie o HPV víruse. Dozvedeli sme sa, že je zodpovedný za najčastejšie sa vyskytujúcu sexuálne prenosnú infekciu, postihujúcu rovnako mužov i ženy. Niektoré typy HPV môžu viesť až k onkologickým ochoreniam u oboch pohlaví, najčastejšie však spôsobujú rakovinu krčka maternice. Dozvedeli sme sa o spôsoboch šírenia vírusu a o formách prevencie. 
      Ak má niekto infekciu HPV, neznamená to, že má alebo zákonite dostane rakovinu. Znamená to, že daný jedinec je v rizikovej skupine.
      Na HPV neexistuje liek, no prevenciou môže byť vakcína. Cieľom WHO a Národného onkologického programu je dosiahnuť 90% zaočkovanosť proti HPV.
      Viac na www.hpv.sk
      V závere prednášky bola pre nás pripravená aktivita, do ktorej sme sa bez problémov zapojili a diskutovali o danej problematike a tak sa ukázalo, že nie sme ľahostajní k svojmu zdraviu.


      Ďakujeme za zaujímavú, pútavú a poučnú prednášku.


      Žiaci I.A, B, C, D a kvinta

    • Úspechy našich študentov v poviedkovej súťaži v slovenskom i anglickom jazyku
     • Úspechy našich študentov v poviedkovej súťaži v slovenskom i anglickom jazyku

     • V súťaži Jazykový kvet - Ťukni 2023 sa tri naše študentky prebojovali so svojou tvorbou až do celoslovenského kola: Lea Chromiaková, Zoja Mlynáriková a Stella Krivičková. Spomedzi stovky súťažiacich sa ich originálne poviedky umiestnili na popredných priečkach.

       

      Výsledky celoslovenského kola v slovenskom jazyku:

      • kategória 4-ročných a 8-ročných gymnázií – Lea Chromiaková (II.A) – 2. miesto

       

      Výsledky celoslovenského kola v anglickom jazyku:

      • kategória bilingválnych tried - Zoja Mlynáriková (Sx) – 3. miesto, Stella Krivičková (III.A) – 3. miesto

       

      Autorkám poviedok srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

      Súťažné poviedky všetkých prihlásených účastníkov našej školy

      PK ANJ a PK SJL

    • Zbierka pre Útulok Piešťany
     • Zbierka pre Útulok Piešťany

     • Milovníčky zvierat a bojovníčky za ich slobodu Hana ZemanováBarbora Baráthová z kvinty prišli s nápadom, ako pomôcť týraným zvieratám, ktoré skončia v útulku. Vyhlásili zbierku čistiacich prostriedkov, cestovín, papierových utierok, podložiek, posteľnej bielizne a pod. pre piešťanský útulok. V týždni od 27. do 30. marca 2023 usilovne zhromažďovali darované krmivo a hračky pre zvieratá, koberce, deky, čistiace a dezinfekčné prostriedky.

      V pondelok 3. apríla sme zbierku odovzdali Útulku Piešťany. Naše dary boli prijaté s veľkou vďakou, lebo bez podpory verejnosti by útulok nemohol fungovať. Poďakovanie patrí nielen organizátorkám, ale aj všetkým zamestnancom a študentom gymnázia, ktorí sa do zbierky zapojili.

       

      Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

    • Školské majstrovstvá trnavského kraja v hádzanej dievčat stredných škôl
     • Školské majstrovstvá trnavského kraja v hádzanej dievčat stredných škôl

     • Dňa 3.4.2023 sa pod vedením Mgr. Domonkoša zúčastnili naše študentky školských majstrovstiev trnavského kraja v hádzanej dievčat stredných škôl.

      Vo veľmi silnej konkurencií, kde družstvá súperiek tvorili ligové juniorské hráčky naše dievčatá obsadili výborné 3. miesto.

      Našu školu reprezentovali : Šutovská Vanesa a Krivičková Stella z 3.A., Siváková Tereza, Školková Alexandra a Šnajdarová Lea z 3.D., Čuboňová Žofia, Bieleschová Paulína a Macejková Soňa zo septimy, Purchartová Viktória z 1.A., Masaryková Lucia z 2.D., Čuboňová Lucia z kvinty.

      Náš statočný kolektívny výkon veľmi dobre podporila opora v bráne Tereza Siváková.

      Dievčatám za výborné umiestnenie a vzornú reprezentáciu našej školy ďakujeme.

    • Triedne zasadnutia Rady rodičov
     • Triedne zasadnutia Rady rodičov

     • Vážení rodičia,

      v pondelok 17. apríla 2023 sa o 17.00 hod. uskutočnia triedne zasadnutia Rady rodičov v jednotlivých triedach Gymnázia Pierra de Coubertina.

                                                                          

      Srdečne Vás pozývame.

    • Naši volejbalisti najlepší v okrese!
     • Naši volejbalisti najlepší v okrese!

     • Dňa 28. a 29.3.2023 sa žiačky aj žiaci našej školy zúčastnili na školských majstrovstvách okresu vo volejbale SŠ a obsadili 1.miesto.

      Našu školu reprezentovali:

      Rebeka Dérová, Lea Chynoranská, Ema Hladká, Viktória Bračíková, Tamara Brdarová, Alžbeta Matyšáková a Klára Bubeníková, Oliver Marek, Tomáš Marek, Lukáš Miklo, Samuel Deanko, Matej Danko, Tomáš Jakubček, a Simon Valo.

      Žiačkam aj žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!!!!!

    • Medzinárodný deň európskych autorov
     • Medzinárodný deň európskych autorov

     • V pondelok 27. marca 2023 gymnazisti oslávili Medzinárodný deň európskych autorov, ktorý po prvýkrát vyhlásila Európska komisia, aby vzbudila u mladých ľudí lásku k literatúre a rozšírila im obzory v rámci rozmanitosti diel európskych literátov. Deň s hlasným čítaním bol príležitosťou zdôrazniť význam literatúry aj v dnešnom svete. Knihy odjakživa pomáhali a pomáhajú študentom rozvíjať osobné i sociálne zručnosti.

      Pondelkovú výzvu prečítať úryvky z obľúbených kníh prijali aj známe osobnosti. Farmár z televíznej obrazovky pán Martin Bagar zoznámil študentov s dobrodružnou literatúrou, profesionálna prekladateľka Lucia Halová predniesla úryvky z diela francúzskej prozaičky, ktorá dokonale vykresľuje svoje postavy. Nechýbali ani príbehy v cudzích jazykoch z úst študentov III.B. Ani učiteľky z gymnázia si nenechali ujsť príležitosť predniesť úryvok od svojho obľúbeného autora či autorky. Hlboký umelecký dojem zanechala pani Papcunová prednesom z diela súčasnej feministickej spisovateľky. Pani Šimová sa snažila upútať prednesom ľúbostnej poézie a pani Mikušová čítaním v českom jazyku. Súčasťou literárneho dopoludnia bola aj výstava známych či menej známych kníh, ktoré priniesli študenti, aby ukázali druhovú i žánrovú rozmanitosť literárnych diel, ktoré čítajú v slovenčine i v cudzích jazykoch.

       

      PK ANJ a PK SJL

    • Tematické dni
     • Tematické dni

     • Vážení profesori, milí žiaci,

      v dňoch 3.4. až 5.4. sa uskutočnia na našej škole tematické dni. O čo ide? Každý deň bude iná tematika oblečenia - 3.4. bude téma Vaša obľúbená fiktívna postava, 4.4. Men in black a 5.4. sa ráno nemusíte prezliekať, lebo môžete prísť do školy v pyžame. Tešíme sa na Vašu účasť a kreatívne outfity!

      S pozdravom

      Školský parlament

    • 33. ročník Olympiády v anglickom jazyku – celoštátne kolo
     • 33. ročník Olympiády v anglickom jazyku – celoštátne kolo

     • Zbierka vzácnych kovov kompletná

       

      Úspech, aký piešťanské gymnázium v anglickom jazyku ešte nezažilo. Tretíkrát v celoslovenkom kole. Tretíkrát odmenená vzácnym kovom. Držiteľka zlatej a bronzovej medaily z predchádzajúcich ročníkov O ANJ skompletizovala svoju zbierku.

      Študentka septimy Elise Mária Ábelová preukazovala výnimočné jazykové schopnosti a komunikačné zručnosti v školskom, okresnom i krajskom kole O ANJ v kategórii 2B. Suverénne sa prebíjala z jedného kola do druhého.

      Zavŕšením jej úspešného ťaženia bolo celoštátne kolo, ktoré sa konalo v dňoch 28. – 29. marca 2023. V silnej konkurencii víťazov jednotlivých krajov potvrdila, že už tretí rok patrí medzi najlepších.

      Elise získala v celoslovenskom kole Olympiády v anglickom jazyku 2. miesto.

      Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu Gymnázia Pierra de Coubertina, Piešťanského okresu i Trnavského samosprávneho kraja.

      Srdečne blahoželáme!

       

      PK ANJ

    • Erasmus projekt na piešťanskom gymnáziu opäť úspešný
     • Erasmus projekt na piešťanskom gymnáziu opäť úspešný

     • Po úspešnom dokončení minuloročného projektu Výučba angličtiny a dejepisu v bilingválnom programe gymnázia, ktorého sa zúčastnili tri vyučujúce a jedna trieda bilingválneho štúdia, sa Gymnázium Pierra de Coubertina opäť úspešne zapojilo do projektu Erasmus +.

      Vyučujúce vypracovali projekt Využitie inovatívnych vyučovacích metód na hodinách anglického jazyka ako prostriedok na pomoc žiakom pri prekonávaní pocitov letargie a sociálnej izolovanosti v dôsledku pandémie. Na projekte participovalo 5 učiteliek anglického jazyka. V rámci mobility pedagógov sa E. Corticelli a I. Páleníková zúčastnili workshopu s názvom Language Teaching Methodology – Revisited, Revitalised and Re-energised a S. Tomagová, P. Kubincová a A. Klapicová kurzu Spice Up Your Teaching Ideas.

      Oba kurzy sa uskutočnili na Malte v inštitúcii ETI (Education Training Institute). ETI funguje už niekoľko rokov ako vzdelávacie centrum pre učiteľov z rôznych európskych krajín. Organizácia ponúka kurzy, ktoré sú zamerané na oboznámenie sa a osvojenie si nových metodických zručností zážitkovou a interaktívnou formou. Vďaka podpore národnej agentúry učiteľky piešťanského gymnázia okrem nových metód vyučovania spoznali aj novú krajinu, jej kultúru a získali veľa nových zážitkov. Vzdelávacie kurzy pre učiteľov sú aj príležitosťou dozvedieť sa niečo viac o špecifikách spôsobu vzdelávania nielen hostiteľskej krajiny, ale i v krajinách ostatných účastníkov.

      Súčasťou projektu je aj mobilita študentov, ktorá prebehne v nasledujúcich mesiacoch. Veríme, že všetky získané vedomosti a zručnosti budú zúročené v ďalšej pedagogickej praxi a prispejú k zatraktívneniu výučby anglického jazyka na Gymnáziu Pierra de Coubertina a že škola bude aj v budúcnosti aktívne participovať na programe Erasmus +.

      Alica Klapicová, Patrícia Kubincová, Silvia Tomagová

    • Hodina deťom 2023
     • Hodina deťom 2023

     • Vo utorok 21. marca 2023 sa uskutočnila charitatívna finančná zbierka Hodina deťom 2023, ktorú zabezpečuje Nadácia pre deti Slovenska. Aj naše gymnázium sa tradične do projektu zapojilo. Grantový program nadácie podporuje jednotlivcov z radov jednorodičovských rodín. Verejnou zbierkou Nadácia pre deti Slovenska pomáha slobodným rodičom - samoživiteľom, starým rodičom alebo opatrovníkom s financiami na zabezpečenie potravín a nákladov na bývanie, deťom uhradia voľnočasové aktivity, letné tábory, vianočné darčeky, obedy v školách a škôlkach.

      Poďakovanie patrí všetkým študentom – dobrovoľníkom, ktorí pomohli k zisku celkového výnosu finančnou čiastkou 524,90 €. Za našu školu zbierku vykonávali: Leah Fabiánová, Dominika Havrlentová a Natália Mianovská z II.A, Katarína Lopatková, Oskar Gono a Laura Póšová z II.B, Jakub Majerský, Matej Tarana a Matej Pobjecký z II.C, Lucia Masaryková, Liliana Urbanová a Mária Müllerová z II.D. Najaktívnejšou trojicou sa stali dievčatá z II.A, ktoré spolu vyzbierali 217,64 €.

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

    • Pravidlá participatívneho rozpočtu na našej škole 2023
     • Pravidlá participatívneho rozpočtu na našej škole 2023

     • Zapojením sa do projektu participatívneho rozpočtu vám, študentom, ponúkame príležitosť, ako prostredníctvom školského participatívneho rozpočtovania zmeniť našu školu k lepšiemu. Máte nápad, ako zlepšiť školské priestory, atmosféru v škole? Niečo vám tu chýba? Povedzte nám o tom!

      Koľko na to máme peňazí?

      V rámci participatívneho rozpočtu máte k dispozícii celkovú sumu vo výške 1.000 Eur, maximálna suma na jeden návrh na vylepšenie školy je 500 Eur. Finančné prostriedky na konanie participatívneho rozpočtu poskytol zriaďovateľ školy.

      Kto a ako sa môže so svojím nápadom do participatívneho rozpočtu zapojiť?

      Do participatívneho rozpočtu sa so svojím nápadom môže zapojiť každý študent našej školy, učitelia aj nepedagogickí pracovníci.

      Aký projekt môžem navrhnúť?

      Projekty môžu byť z akejkoľvek oblasti a musia prispievať k zlepšeniu prostredia a klímy na škole (napr. ekológia, skrášlenie spoločných priestorov, zdravá škola, škola bez nenávisti a pod.). Z finančných prostriedkov participatívneho rozpočtu nebude možné financovať napr. náklady na obed na školskom výlete, náklady na dopravu.

      Kde a kedy je možné o návrhoch diskutovať?

      Svoje návrhy môžete posielať žiackym koordinátorom: Matejovi Brezovskému (matej.brezovsky5@gmail.com) alebo Hane Zigovej (hana.zigova@icloud.com). Diskusia o nápadoch bude prebiehať 21.3.2023 o 14.30 hod. v zborovni na 1. poschodí na celoškolskom stretnutí. Návrhy je možné podávať najneskôr do 28.3.2023.

      Schvaľovanie

      Realizovateľnosť podaných návrhov bude vedením školy posúdená v termíne od 28.3.2023 do 29.3.2023. Do hlasovania môže postúpiť maximálne 10 projektov. Realizované budú víťazné návrhy až do vyčerpania rozpočtu.

      Kampaň? Kampaň!

      Projekty, ktoré koordinátori v spolupráci s vedením školy schvália ako realizovateľné, môžu začať svoju propagačnú kampaň. Kampaň sa bude realizovať: online / sociálne siete / školské chodby / diskusie / plagáty a pod. Kampaň k projektom prebieha od 29.3.2023 do 21.4.2023.

      Rozhodujete vy!

      Hlasovanie bude prebiehať elektronicky v dňoch od 24.4.2023 do 28.4.2023 a môžu sa ho zúčastniť všetci študenti, učitelia aj nepedagogickí zamestnanci školy. PIN kód, ktorý potrebujete pre vstup do hlasovania, obdržíte osobne na lístku od koordinátora a od zástupcu školského parlamentu. 

      Ako to dopadlo? 

      Výsledky hlasovania o projektoch nájdete na nástenke školy na 1. poschodí, informovaní budete aj prostredníctvom Edupage. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie diplomov autorom víťazného projektu (víťazných projektov) sa uskutoční 3.5. 2023 o 13.30 hod. v zborovni školy. 

      Realizácia 

      Ihneď po vyhlásení výsledkov začnú študenti s realizáciou víťazného projektu (víťazných projektov).

      Prvé stretnutie predsedov tried a ich zástupcov sa konalo 7. marca 2023, na ktorom sa zoznámili s priebehom participatívneho rozpočtu. Druhý workshop sa uskutoční už v utorok 21. marca 2023 o 14.30 hod. v zborovni na 1. poschodí. Veríme, že naši žiaci vyhotovia a predstavia skvelé projekty a ich realizáciou premenia našu školu na lepšie miesto.

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka projektu

    • Život Anny Frankovej ako projekt rovesníckeho vzdelávania na našom gymnáziu
     • Život Anny Frankovej ako projekt rovesníckeho vzdelávania na našom gymnáziu

     • „Ak mám byť celkom úprimná, priznám sa Ti, že vynakladám obrovské úsilie na to, aby som sa zmenila, no zakaždým bojujem proti silnejšiemu protivníkovi.“ To sú posledné vety z Denníka Anny Frankovej. Hoci tejto vete všetci rozumieme, študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch ju chápu o čosi lepšie: na niekoľko dní sa totiž stali sprevádzajúcimi lektormi v projekte komentovanej výstavy zo života Anny Frankovej inštalovanej pod názvom „Nechajte ma byť takou, aká som“ na piešťanskom gymnáziu.

      V piatok 3. marca študenti komentovanou prehliadkou otvorili výstavu o Anne Frankovej nielen pre svojich spolužiakov, ale pre všetkých, ktorí majú záujem počas nastávajúcich 3 týždňov inštaláciu na gymnáziu navštíviť. Slávnostné sprístupnenie expozície, ktoré klavírnym prednesom dotvorili septimánka Eliška Rusnáková a konzervatoristka Laura Kojdová, podporili záštitou župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec. Po hosťovských príhovoroch, ktoré predniesli lektorka Nadácie Milana Šimečku Kristína Grečková, riaditeľ školy Radim Urban, europoslanec Ivan Štefanec, riaditeľ Balneologického múzea v Piešťanoch Vladimír Krupa, člen piešťanskej židovskej komunity Karol Ambra a koordinátor projektu na gymnáziu Peter Rusnák, mohli študenti prítomných hostí sprevádzať príbehom Anny Frankovej, ktorý nastoľovaním otázok a hľadaním odpovedí oslovuje mladých ľudí aj v súčasnosti. Témy kultúrnej identity, tolerancie, prijímania inakosti, vzájomného rešpektu, kritického vyrovnávania sa s modernými dejinami, extrémizmom a xenofóbiou v spoločnosti, s nástrahami totalitarizmu, ale aj v konfrontácii s bežným prežívaním sveta v živote mladého človeka uprostred besnejúcej reality sa tak mohli stretnúť v lektorskom výklade študentov počas komentovanej prehliadky. A gymnazisti Hana Zigová s Petrom Štubňom, moderátori slávnostného otvorenia výstavy, dodávajú, že pozvaní sú všetci, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o aktuálnosti príbehu Anny Frankovej.

      Medzinárodný projekt rovesníckeho vzdelávania, ktorý v roku 2023 finančne podporilo The Claims Conference, zabezpečuje Nadácia Milana Šimečku v Bratislave a školský Ambasádorský tím EP na gymnáziu.

      Všetky fotografie sa nachádzajú v školskej fotogalérii.

      Príhovory hostí pri otvorení výstavy

      PK OBN

    • Úspechy našich študentov v esejistických a dramatických súťažiach v anglickom jazyku
     • Úspechy našich študentov v esejistických a dramatických súťažiach v anglickom jazyku

     • Študenti nášho gymnázia sa pravidelne zúčastňujú rôznych esejistických, recitačných a dramatických súťaží v anglickom jazyku. Preukázaním jazykových schopností i komunikačných zručností dosahujú vynikajúce výsledky.

       

      Jazykový kvet – Filmárikovia 2023

      Výsledky súťaže:

      2. miesto – študenti kvarty: Christopher Viliam Nagy, Adam Krajčovič, Tomáš Matečný (herci), Katarína Kotlárová (kameramanka)

      Súťažiacich motivovala a pripravila p. Bertoliová.

       

      Jazykový kvet - Ťukni 2023poviedková súťaž

      Do celoslovenského kola sa s anglickou poviedkou prebojovali: Zoja Mlynáriková (Sx) a Stella Krivičková (III.A). Obe súťažia v kategórii, ktorá je určená študentom bilingválnych tried. Študentky motivovala a pripravila p. Corticelli.

       

      Všetkým hercom i autorom anglických poviedok srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

       

      PK ANJ

    • 33. ročník krajského kola olympiády v nemeckom jazyku
     • 33. ročník krajského kola olympiády v nemeckom jazyku

     • Dňa 15.02.2023 sa konalo krajské kolo ONJ v Trnave. Zúčastnilo sa ho 7 našich študentov v rôznych kategóriách. Ďakujeme a gratulujeme im za chvályhodnú účasť v krajskom kole. V celoslovenskom kole nás budú ďalej reprezentovať Ella Marie Mináriková (K), Laura Sophie Mináriková (Sp) a Emily Foster (S).

       

      Výsledky krajského kola:

      Kategória 1A              1. miesto Emily Foster (S)                           vyučujúca: Mgr. Jánošová

       

      Kategória 1B              6. miesto Viktor Vančo (K)                          vyučujúca: Mgr. Juhasová

                                        

      Kategória 1C              1. miesto Ella M. Mináriková (K)               vyučujúca: Mgr. Juhasová

       

      Kategória 2A              3. miesto Zoja Mlynáriková (Sx)                vyučujúci: Mgr. Ševčík

                                         6. miesto Samuel Rybanský (Sx)                 vyučujúci: Mgr. Ševčík

       

      Kategória 2B              8. miesto Mia Mlynáriková (O)                  vyučujúca: Mgr. Juhasová

       

      Kategória 2C              1. miesto Laura S. Mináriková (Sp)            vyučujúca: Mgr. Juhasová

       

      Víťazom gratulujeme.

      PK cudzích jazykov

    • Výstava spojená s prezentáciou kníh zo série Můj stát
     • Výstava spojená s prezentáciou kníh zo série Můj stát

     • V pondelok, 27.02.2023, sa na našej škole uskutočnila výstava spojená s prezentáciou kníh zo série Můj stát.

      Prezentácia, ktorej súčasťou bol i tvorivý workshop, prebehla pod taktovkou lektorky Mestskej knižnice v Piešťanoch, Kristíny Svitekovej. Zúčastnili sa jej najmladší študenti nášho gymnázia – študenti prímy.

      Tí si okrem zaujímavých informácií o českých prezidentoch či štátnych symboloch domov odniesli aj dobrú náladu a vlastnoručne vyrobený rodinný erb.

    • 33. ročník Olympiády v anglickom jazyku – krajské kolo
     • 33. ročník Olympiády v anglickom jazyku – krajské kolo

     • Dňa 9. februára 2023 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnili sa ho 2 študenti z našej školy. S postupom do vyššieho kola stúpajú aj nároky. Písomný test a ústna skúška preverili pripravenosť našich študentov, ktorí sa po vyhodnotení oboch častí zaradili medzi štyroch najlepších súťažiacich v kraji.

      tretí rok po sebe bude našu školu aj Trnavský samosprávny kraj reprezentovať v celoslovenskom kole Elise Mária Ábelová (Sp), ktorá si jazykovými vedomosťami a komunikačnou zručnosťou vybojovala prvé miesto.

       

      Výsledky krajského kola:

       

      Kategória 2B

      1. miesto         Elise Mária Ábelová zo septimy (vyučujúca: Mgr. Páleníková)

                              - postupuje do celoslovenského kola

       

      Kategória 2C1 – bilingválna sekcia

      4. miesto         Lukáš Miklo z V.B (vyučujúci: Mgr. Ševčík)

       

      Srdečne gratulujeme!

      Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia.

      PK ANJ

  • Kontakty

   • Gymnázium Pierra de Coubertina
   • gypy@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • Kontakt
    Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
    Email školy: gypy@gypy.sk
    Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
    Email na webmastera: admin@gypy.sk
    Telefón:
    Spojovateľka 033/ 79 893 11 
    Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
    Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
    Správca športovej haly 033/7989324
    spravca.hala@gypy.sk
    Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

    Pedagogický úsek 

    Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
    Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
    Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
    Kabinet humanitných vied 35
    Kabinet biológie a chémie 44 
    Laboratórium biológie 41 
    Kabinet fyziky 45 
    Kabinet matematiky 36
    Kabinet spoločensko-vedný 43
    Kabinet slovenského jazyka 26 
    Kabinet cudzích jazykov 22 
    Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
    Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
    Kabinet telesnej výchovy 38 
    Kabinet informatiky 23 
    Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

    Nepedagogický úsek 

    Ekonómka – 31 (0911 595 113)
    Mzdová účtovníčka –   51
    Správca IKT – 42  (0940 643 907)
    Knižnica - 46
    Školník -   20 (0911 566 411)
    Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
    IČO: 160318
    DIČ: 2020530688
   • Námestie SNP 9
    921 26 Piešťany
    Slovakia
   • 00160318
   • 2020530688
  • Prihlásenie