V sobotu 20. júna 2026 sa na štart 5 km charitatívneho behu Radosť, ktorý zorganizovala asociácia APPA v spolupráci s prvou charitatívnou aplikáciou APPkA, postavilo približne 20 gymnazistov. Svoje sily si na trati zmerali žiaci z tercie, I.B, II.B, II.C, III.B a IV.B, ku ktorým sa pridali aj rodičia a zamestnanci gymnázia. Tropické počasie neodradilo jediného účastníka. Všetkých spájala túžba pomáhať zdravotne znevýhodneným deťom.
Na hladký priebeh podujatia dohliadali ochotní dobrovoľníci, ktorí už od skorého rána pomáhali s organizáciou úspešnej akcie: Sofia Polačiková (S), Lucia Krajčová (T), Andrea Čelínová (K), Nina Micháliková, Alžbeta Butašová a Lenka Rabatinová (I.C), Samuel Čunčík, Anna Štefaniaková, Nina Líšková a Milica Dominová (II.B) a Kristína Mitrengová (III.C).
Pohyb pre radosť, silná energia, množstvo emócií, povzbudzovanie rodičov, spolužiakov i učiteľov popri trati, zaslúžené medaily v cieľovej rovinke aj spálené kalórie venované konkrétnym príbehom detí s telesným znevýhodnením... to všetko robilo z podujatia výnimočný zážitok. Gymnazisti si beh naplno užili a už teraz sa tešia na 3. ročník. Veď majú zdravé nohy a chcú pomáhať. Ďakujeme všetkým zúčastneným!
Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov
Mgr. Róbert Paradi, predseda PK TSV