• Vianočný príhovor
     • Vianočný príhovor

     • Vážení kolegovia, milí rodičia a žiaci,

      dovoľte mi, aby som Vám všetkým poprial veľa zdravia, pokojné a radostné prežitie vianočných sviatkov. Prežite ich v kruhu svojich najbližších a najdrahších v zdraví a pohode.

      Ďakujem Vám za spoluprácu v roku 2021, za prejavenú dôveru, za pochopenie a pomoc, ktorú ste dali a dávate mne osobne, ako aj vedeniu našej školy pri riešení spoločných úloh. Do nového roku 2022 by som Vám chcel zaželať pevné zdravie, šťastie, radosť, pokoj, tolerantnosť, nádej, vytrvalosť, veľa pracovných a osobných úspechov, aby sa nám všetkým darilo v osobnom živote, aj spoločne na našom gymnáziu.

      Nech nás rokom 2022 sprevádza radosť z malých i veľkých vecí v živote a v práci. V našich srdciach nech prevláda ľudskosť, tolerancia a ochota pomôcť jeden druhému. To sú hodnoty, ktoré dokážu robiť život krajším.

       

      Radim Urban

    • Vianočné priania od sekundy
     • Vianočné priania od sekundy

     • Trieda sekunda prajem všetkým krásne a pokojné Vianoce!

      V čarovnej vianočnej atmosfére si vychutnajte priania, ktoré si pripravili pre Vás : Lucka Mitošinková, Alexandra Grmanová, Karolína Gonová, Maxim Procházka, Leo Gallo, Adam Ferech, Lenka Augustínová, Šimon Kovár a Alžbetka Matyšáková.

    • Adventný beh na podporu zdravotníkov ukončený
     • Adventný beh na podporu zdravotníkov ukončený

     • Pandémia koronavírusu nám všetkým obrátila život naruby, nielen bežným občanom, ale predovšetkým zdravotníckym pracovníkom. V týchto náročných časoch naše lekárky, lekári, sestričky a celý zdravotnícky personál reálne nasadzujú svoje vlastné životy, aby pomáhali chrániť životy ostatných. Im všetkým patrí naša vďaka a mali by o tom vedieť, pretože už druhý rok po sebe sú pre nich Vianoce jedným z najťažších období. Právom si zaslúžia našu vďaku a obdiv za profesionalitu, nasadenie pri práci v neľahkých podmienkach súčasného zdravotníctva a krásny ľudský prístup.

      Výzva zapojiť sa do adventného behu na ich podporu nezostala na našom gymnáziu bez povšimnutia. V čase od 29. novembra do 15. decembra sa do výzvy zapojilo 15 tried, 117 študentov a 13 učiteľov. Spolu nabehali 3 317,26 km. Naši učitelia sa nedali zahanbiť, z celkového počtu im patrí 470,76 km.

      V 1. kategórii zvíťazila sekunda s 317,27 km. V 2. kategórii obsadila prvé miesto oktáva s odbehnutými 571,21 km. Absolútnym víťazom sa stal Alexander Chmelo z oktávy, ktorý v priebehu dvoch týždňov zvládol polmaratón aj maratón a spolu odbehol 130,99 km. Medzi učiteľmi si prvenstvo vybojovala Mgr. Radka Grosmannová, ktorá zvýšila konečný výsledok triedy III.B o 104,53 km.

      Výsledky 1. kategórie (P – K)

      1. sekunda         317,27 km
      2. kvarta             241,15 km
      3. tercia              208,47 km
      4. príma              120,39 km                 

      Spolu: 887,28 km

      Výsledky 2. kategórie (4-ročné a 5-ročné štúdium, Ka – O)

      1. oktáva            571,21 km
      2. III.B                516,50 km
      3. IV.C                250,91 km
      4. III.A                224,21 km
      5. I.B                  220,39 km
      6. Ka                   154,37 km
      7. I.D                  136,39 km
      8. II.A                 102,58 km
      9. III.D                  99,40 km
      10. III.C                  87,51 km
      11. II.C                   66,51 km                 

      Spolu: 2 429,98 km

      TOP 3 z radov našich učiteľov

      1. Mgr. Radka Grosmannová                104,53 km
      2. Mgr. Radim Urban                              79,37 km
      3. Mgr. Andrea Chamrazová                   56,35 km

       

      Adventná výzva spĺňala všetky kritériá fair-play, spojila triedy, utužila vzťahy či podporila zdravú súťaživosť športujúcich gymnazistov. Víťazné triedy čaká na začiatku nového kalendárneho roka sladká odmena.

      Všetkým aktívnym i rekreačným bežkyniam a bežcom, študentom i učiteľom ďakujeme za virtuálnu podporu našich zdravotníkov. Športu zdar!

       

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

      Mgr. Róbert Paradi, predseda PK TSV

    • Vianočná akadémia online
     • Vianočná akadémia online

     • Dovoľte nám, prosím, vstúpiť do vašich domovov a navodiť sviatočnú atmosféru prostredníctvom nasledujúceho videopásma. 

      Ďakujeme všetkým, ktorí nám ho pomohli vytvoriť.

    • Piešťanské gymnázium reprezentačne v René
     • Piešťanské gymnázium reprezentačne v René

     • Študentská porota, zložená z delegátov a delegátok osemnástich škôl, vybrala laureátku Ceny René – Anasoft litera gymnazistov 2021.

      V minulosti už získala naraz ocenenia Anasoft litera aj Cenu René tá istá kniha – Šeptuchy Aleny Sabuchovej. Ako sa ukázalo po tajnom hlasovaní po online diskusii večer 2. decembra 2021, história sa zopakovala. Tento raz sa z oboch ocenení môže tešiť spisovateľka Barbora Hrínová, ktorej úspešná zbierka poviedok Jednorožce vyšla vo vydavateľstve Aspekt.

      Do piateho ročníka Ceny René bolo zapojených 27 slovenských stredných škôl a gymnázií. Od mája čítali ich študenti a študentky päticu nominovaných diel: spomínané Jednorožce, ďalej Prípad starej dámy Nataše HolinovejNaničhodnicu Jany Juráňovej, zbierku poviedok Richarda Pupalu Ženy aj muži, zvieratá a súbor nominovaných uzatvárala Zuzana Šmatláková s knihou Nič sa nestalo.

      V októbri a novembri sa mohli študenti a študentky pripojiť na 20 online diskusií, pričom každej autorke či autorovi boli venované presne štyri. Tieto podujatia dokážu každý rok mladým čitateľom a čitateľkám rozšíriť zážitok z prečítanej knihy a aj na záverečnej diskusii delegátov a delegátok zaznelo, že mnohým pomohli pri rozhodovaní sa o favoritovi či favoritke. Viac než trojhodinovú diskusiu viedla koordinátorka Ceny René Soňa Uriková a študentov a študentky podnecovala svojimi vstupmi aj Marta Součková. Tá sa diskusie zúčastnila ako zástupkyňa porotcovského zboru ceny Anasoft litera, ktorý päticu kníh vybral.

      Po prvom kole, v ktorom jednotliví delegáti a delegátky zverejnili svoje či celoškolské preferencie, sa do druhého kola dostali tri tituly. Tie sa počas diskusie rozobrali detailnejšie a ešte nikdy sa v histórii ceny nestalo, aby bolo finále také napínavé. Tajné hlasovanie dopadlo nakoniec v prospech víťazstva knihy Jednorožce v pomere hlasov 7:6:5. Tesný výsledok predznamenali už jednotlivé vstupy diskutujúcich. Rozoberali najmä jednotlivé témy kníh (inakosť, staroba či sociálne siete) a ich prínos do životov mladých ľudí.

      Samotné vyhlásenie výsledkov zaznelo z éteru Rádia Devín v piatok ráno po 8:30. Soňa Uriková zhodnotila celý priebeh ročníka a spolu s Kolomanom Kertészom Bagalom pozvali poslucháčov a poslucháčky sledovať online festival Autoriáda. Ten sa konal v sobotu 4. decembra o 19:30  a zúčastnili sa ho laureátka Barbora Hrínová, moderátor diskusií a literárny vedec Daniel Domorák a zástupkyňa pedagógov Ivana Papcunová a zástupkyňa študentov Jarmila Bačová z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

       

      Cena René – Anasoft litera gymnazistov je prvou literárnou cenou na Slovensku, o ktorej rozhodujú študenti a študentky vybraných slovenských gymnázií a stredných škôl. Cenu vyhlasujú Literárne informačné centrum Anasoft litera. Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. Cena má priblížiť súčasnú domácu prózu mladšej generácii, učiť študentov a študentky chápať a interpretovať literárny text, argumentovať, obhajovať svoje názory a rozvíjať kritické myslenie.

      Literárne informačné centrum

      Video z Autoriády:

      https://www.facebook.com/Autoriada/videos/645693853229303

      CR v Rádiu Devín:

      https://devin.rtvs.sk/clanky/kulturny-dennik/276238/piatym-rene-su-jednorozce

       

    • Adventný beh na podporu zdravotníkov pokračuje
     • Adventný beh na podporu zdravotníkov pokračuje

     • Športovci, aktívni či rekreační bežci, zostáva už len 7 dní do ukončenia výzvy Adventný beh na podporu zdravotníkov.

      Snáď niet jedinej triedy, ktorá by sa do výzvy nezapojila. Denne nám prichádzajú správy o vašich športových aktivitách, ktoré poctivo zaznamenávame. Veľmi sa tešíme, že sa v čase dištančného vyučovania staráte aj o svoje duševné zdravie aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu.

      Nechceš bežať sám? Urob to ako sekunda. Žiaci sa spolu s triednym učiteľom stretli cez víkend na Lodenici a skupinovým behom zvýšili skóre svojej triedy.

      Milí bežci, dosiaľ sme spoločne prebehli viac než 2000 km. Pomáhajme aj naďalej našim zdravotníkom, pomáhajme pohybom!

      Keď si bez behu nedokážete predstaviť svoj život alebo stále neveríte, že to dokážete, obujte tenisky a spoločne rozbehajme gymnázium! Dokážeme za sedem dní nabehať viac ako 5 000 km?

      Mgr. Stanislava Šimová, Mgr. Róbert Paradi, koordinátori výzvy

    • Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?
     • Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?

     • Celoslovenská výzva pripraviť vianočné darčeky pre osamelých starých ľudí s názvom Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok nezostala bez povšimnutia ani na našom gymnáziu. Najmä žiaci, ale i zamestnanci školy s láskou nakupovali knihy, krížovky, sladkosti, hygienické potreby, kávy, čaje, hrnčeky, rukavice, šatky či šále. Nezabudli pripojiť ručne vyrobené pohľadnice s vianočnými veršami. Počas prestávok balili škatule od topánok do vianočných papierov a plnili ich sladkým, slaným, teplým i voňavým prekvapením. Výsledkom ich dobrovoľníckej aktivity je 24 preplnených škatúľ pre našich najzraniteľnejších osamelých starkých.

      Ďakujeme všetkým triedam, ktoré sa kolektívne spojili a pripravili krásne vianočné darčeky. Nejednému deduškovi či babičke rozohrejú srdiečka a doprajú im pocit, že na nich stále niekto myslí.

       

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

   • Kontakty

    • Gymnázium Pierra de Coubertina
    • gypy@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • Kontakt
     Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
     Email školy: gypy@gypy.sk
     Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
     Email na webmastera: admin@gypy.sk
     Telefón:
     Spojovateľka 033/ 79 893 11 
     Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
     Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
     Správca športovej haly 033/7989324
     spravca.hala@gypy.sk
     Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

     Pedagogický úsek 

     Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
     Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
     Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
     Kabinet humanitných vied 35
     Kabinet biológie a chémie 44 
     Laboratórium biológie 41 
     Kabinet fyziky 45 
     Kabinet matematiky 36
     Kabinet spoločensko-vedný 43
     Kabinet slovenského jazyka 26 
     Kabinet cudzích jazykov 22 
     Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
     Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
     Kabinet telesnej výchovy 38 
     Kabinet informatiky 23 
     Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

     Nepedagogický úsek 

     Ekonómka – 31 (0911 595 113)
     Mzdová účtovníčka –   51
     Správca IKT – 42  (0940 643 907)
     Knižnica - 46
     Školník -   20 (0911 566 411)
     Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
     IČO: 160318
     DIČ: 2020530688
    • Námestie SNP 9
     921 26 Piešťany
     Slovakia
    • 00160318
    • 2020530688
   • Prihlásenie