• Postup do celoslovenského kola s anglickou drámou
     • Postup do celoslovenského kola s anglickou drámou

     • Okresné kolo súťaže v anglickom jazyku Jazykový kvet Klasik sa uskutočnilo dištančnou formou. Tradičný príbeh o láske prepracovali na dramatický text, pripravili kostýmy, kulisy, hru nacvičili, v priestoroch školy nahrali video a postúpili do krajského kola. „Študenti, ktorí navštevujú dramatický krúžok, sa usilovne pripravovali. Veľmi ich chválim za tímovú prácu, precízny prístup i nadšenie,“ uviedla učiteľka angličtiny p. Páleníková, ktorá študentov motivovala a pripravovala.

       

      Členovia dramatického krúžku, ktorí vzorne reprezentovali našu školu: Lenka Augustínová a Žofia Rohaľová z kvarty, Oskar Džambazovič z I.B, Lucia Halienková, Nikola Hercegová, Laura Jediná, Nina Kučíková, Daniel Pavlíček a Sophia Štichauerová z II.B, Kornélia Čačíková z III.B.

       

      Krajské finále súťaže sa uskutočnilo prezenčne 25.4.2024 v CVČ v Trnave. Naši herci zvíťazilipostupujú do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 14.6.2024.

      Všetkým študentom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho gymnázia.

      PK ANJ

    • Vynikajúci výsledok našich žiakov na súťaži Mladý záchranár civilnej ochrany okresu Piešťany
     • Vynikajúci výsledok našich žiakov na súťaži Mladý záchranár civilnej ochrany okresu Piešťany

     • Dňa 23.4. 2024 sa v Hlohovci v Zámockej záhrade konala súťaž Mladý záchranár civilnej ochrany okresu Piešťany, ktorá je určená pre žiakov II. stupňa základných škôl. Našu školu pod vedením Mgr. Domonkoša reprezentovali žiaci z triedy sekunda : Brišková Zuzana, Fabuľová Liliana, Uhrík Martin a Arbet Michal. Súťaž pozostávala zo 6. disciplín : vedomostný test, zásady civilnej ochrany, zdravotná príprava, pohyb a pobyt v teréne, hasenie malých požiarov a streľba zo vzduchovej pušky. Naši žiaci sa výborne vyrovnali aj s vyšším vekom ostatných súťažiacich a chladným počasím. V konkurencií 25 základných škôl obsadili vynikajúce 2. miesto. Predpoveďou medailového úspechu bola veľmi svedomitá príprava žiakov.

      Za vzornú reprezentáciu školy a dosiahnutý výsledok im patrí vďaka a uznanie!

       

      PK TSV

    • Matematický náboj
     • Matematický náboj

     • Piatok 19. apríla 2024 sa v Bratislave uskutočnila súťaž MATEMATICKÝ NÁBOJ - matematická súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov. Súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia na jednom zo súťažných miest vyriešiť čo najviac príkladov. Súťaží sa v dvoch kategóriách – Junior a Senior.

      V kategórii Junior súťažilo 65 tímov. Náš tím v zložení Tomáš Matečný (Kvinta), Adrian Šebo (Kvinta), Ivan Bielesch (Sexta), Tobias Kopún (Sexta), Tomáš Strapko (1. A), obsadil 19. miesto.

      V kategórii Senior súťažilo tiež 65 tímov. Náš tím v zložení Nikolas Fox (3. A), Martin Gavurnik (3. A), Peter Štubňa (Septima), Juraj Kubačka (3. C), Timotej Mikuš (3. B), obsadil 39. miesto.

      Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

      PK matematiky

    • Stretnutie ,,detí doby"
     • Stretnutie ,,detí doby"

     • Dňa 18.4.2024 mali naši študenti jedinečnú možnosť pozrieť si nielen divadelné predstavenie Radošinského naivného divadla Deti doby, ale aj stretnúť sa s jeho tvorcom a principálom - neopakovateľným Stanislavom Šepkom, dlhoročným členom a manažérom Ladislavom Hubáčkom a mladým hercom i vrcholovým kulturistom Adamom Jančinom a položiť im zopár otázok na ich bratislavskej scéne. RND oslávilo svoje 60. výročie vzniku a nový muzikálový projekt so SĽUK-om je darčekom k úctyhodnému umelcovmu jubileu a jeho 70. autorským titulom. 

    • Deň narcisov 2024
     • Deň narcisov 2024

     •  

      Deň narcisov je jedinečná charitatívna zbierka Ligy proti rakovine. Každoročne sa študenti nášho gymnázia aktívne podieľajú na jej organizovaní.

      18. apríla 2024 sa celoslovenskej dobrovoľníckej aktivity zúčastnili naši študenti: Alžbeta Chromcová a Veronika Boháčová z I.A, Andrea Tomanová a Natália Ostrolúcka z I.B, Ema Gáliková a Kristína Mitrengová z I.C, Soňa Šoltésová a Sarah Punová z I.D, Adam Krajčovič a Artur Koch z kvinty, Viktória Purchartová a Lucas Gešvandtner z II.A, Nina Kučíková a Anna Ondrusová z II.B, Emma Jurášová a Erika Deanková z II.C, Júlia Kramáriková a Soňa Sigetová z II.D, Katarína Potúčková a Lucia Čuboňová zo sexty.

      Ďakujeme dobrovoľníkom za výborne odvedenú prácu v uliciach nášho mesta, ale aj všetkým, ktorí zbierku finančne podporili a pripnutím narcisu tak vyjadrili spolupatričnosť s onkologickými pacientmi.

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

       

    • Denník tercie z lyžiarskeho výcviku
     • Denník tercie z lyžiarskeho výcviku

     • PONDELOK 11. 03. 2024

      6:49           Kika sa zobudila, slniečko svietilo, kvintania búchali dverami a sneh sa pomaly, ale isto topil. O pár minút neskôr sa vo vedľajšej izbe rozleteli dvere a zobudili celú triedu.

      7:30          Všetci sme sa psychicky i fyzicky pripravili na lyžovačku a zišli sme dole na raňajky. Tie boli v štýle švédskych stolov. Výdatne sme sa napapali. Následne nám bolo oznámené, že sa lyžovať nejde pre dážď.

      11:20         Hrali sme karty o cukríky, ktoré sme pritom aj papali. Napoludnie sme mali obed – mäso s ryžou. Po obede nám povedali, že o druhej pôjdeme na prechádzku.

      14:00        Vyrazili sme z chaty Záhradky smerom k hotelu Family Strachan. Cesta bola náročná, keďže sme zdolávali 17 % stúpanie. Keď sme dorazili do cieľa, kúpili sme si predražený čaj.

      14: 30       Začali sme púť späť na chatu. Išli sme dole po zjazdovke a Betku skoro zrazil lyžiar. Keďže Žofka mala nízke topánky, naplnili sa jej snehom. Po náročnom zostupe zľadovateným briežkom sme našli „jaký fajný“ kameň. Laure sa veľmi páčil.

      18:00          Na večeru sme mali mokré špagety – neboli dobre scedené. Po večeri sme dostali pokyny na utorok (už sa pôjde snáď aj lyžovať).

      20:35     Začali sme sledovať Duel bez zvuku. O nič sme však neprišli, keďže sme mali profesionálnu komentátorku Natálku.

                        

      Kika, Betka, Laurika, Natálka, Žofia, Elka

      UTOROK 12. 03. 2024

                Náš deň začal o 7:00, keď nás na izbu prišla zobudiť denná služba. O pol hodinu neskôr sme sa všetci stretli v reštaurácii a každý si vybral raňajky podľa svojej chuti. Po jedle sme mali asi hodinu na oddych, oblečenie sa a hygienu. Zatiaľ, čo sa 3. a 4. tím presúval na Bielu Púť, sme sa my – 1. a 2. tím – rozcvičovali na svahu pri chate. Po rozcvičke sme sa vyviezli lanovkou na Rovnú hoľu. Po vystúpení z lanovky sme si všimli, že viditeľnosť je slabá, lebo bola hmla. Začali sme jednoduchými cvičeniami, ale postupe sa obťažnosť zvyšovala. V ten deň sme sa lyžovali dvoma trasami – tzv. Turistická a FIS-ka.

                Okolo 12:00 sme sa vrátili na chatu a naobedovali sme sa. Po jedle sme mali do 14:00 čas na oddych. Potom sme sa opäť vydali na svah. 3. a 4. skupina síce už poobede lyžovať nešla, ale žiaci 1. a 2. sa vrátili na svah. Profesori nám už trošku viac verili (keďže nám to veľmi išlo) a mohli sme sa spustiť dolu svahom bez prestávky – sami alebo rozdelení v menších skupinkách. Sniežik už bol síce rozjazdený, ale to nám nezabránilo v dobrej lyžovačke.

                  Večer niektorí spievali karaoke, zatiaľ čo ostatní zostali na izbách. Väčšina z nás sa stretla na jednej izbe a do večierky sme sa rozprávali.

      Veronika, Emily, Svetlana, Miša, Anna

       

      STREDA 13. 03. 2024

                  Ráno sme vstali o 7:00. dali sme si raňajky a okolo 9:00 sme boli na svahu a rozcvičovali sa. Hore  na kopci bola hmla, takže podmienky na lyžovanie boli značne sťažené. Občas sme sa stretávali s ostatnými – až na 4. skupinu, ktorá bola na Bielej púti. My sme však lyžovali po Turistickej trase smerom na Lúčky.

                   Okolo 12:00 sme vyzuli lyže a išli späť na chatu. Tam sme mali až do odchodu autobusu, čiže do 14: 00, voľno. Za ten čas sme si oddýchli, naobedovali sme sa a prichystali sme si veci do batohov. Autobus odchádzal o 14:05 a asi o 20 minút sme boli pred Tatralandiou.

               Vystúpili sme a posadali sme si na lavičky. Neskôr nám učitelia rozdali náramky a už sme mali voľný prístup do šatne, kde sme sa mohli prezliecť. Hneď pri vstupe k vnútorným bazénom sme zbadali veľkú loď. Vo vnútornej časti kúpaliska bolo niekoľko teplých aj studených bazénov, krátkou chodbičkou sa dalo dostať k toboganom a vonku sa nachádzal obrovský termálny bazén so sieťou, basketbalovými košmi, loptami a aj lezeckou stenou. Niektorí si dopriali nápoje, palacinky alebo zmrzlinu. Okolo 17:30 sme sa všetci zišli vo vestibule a o 18:00 po nás prišiel autobus, ktorý nás odviezol na chatu.

                 Hneď po príchode nás čakala večera a po nej diskotéka či karaoke. O 22:00 nastala večierka, počas ktorej sme odovzdali mobily a išli sme spať.

      Sofia, Sara, Lesi, Timea

       

      ŠTVRTOK 14. 03. 2024

                     Po zobudení o 7:00 sme mali raňajky v štýle švédskych stolov. Asi o hodinu sme sa stretli pred chatou, kde sme sa dozvedeli štvrtkový program.

                   Štvrtá skupina sa na čele s pánom profesorom Domonkošom vydala lanovkou na prehliadku Chopku, zatiaľ čo ostatní trávili čas lyžovaním buď na Brhliskách s pani profesorkou Matúšovou, alebo na Záhradkách s pánmi profesormi Mlčúchom a Paradim.

               Neskôr nás čakal obed s poobedným odpočinkom. Po oddychu sme všetci vyrazili opäť na svahy. Následne sme, samozrejme, mali večeru, po nej sme ukončili náš predposledný deň zábavným programom – diskotékou a karaoke.

      Filip, Behan, Timo, Oleh, Maja, Daniel

       

      PIATOK 15. 03. 2024

                     Zobudili sme sa do hmlistého rána. Na raňajkách nás privítal každodenný výber potravín – syr, šunka... Po tomto výdatnom pokrme sme vypratali izby a pomaly sme sa lúčili s našou obľúbenou chatkou Záhradky.

                   Poslednýkrát sme si obuli lyže a išlo sa na svah. Naše dovidenia sme venovali jedinečnému svahu v Jasnej. V chate na nás čakal teplý čerstvý obed. Nahltali sme sa vyprážaného syra a ozlomkrky sa ponáhľajúc sme zniesli batožinu dole až k samotnému východu. S krásnymi spomienkami sme opustili náš týždňový pobyt.

                     Počas cesty domov v autobuse si niektorí vychutnávali hudbu a iní dospávali celý týždeň. Cestou nás čakala ešte jedna zastávka v Krajinke, kde si podaktorí kúpili chutné východňárske pagáče a koláče.

      Celý výlet sme zakončili dobrou náladou a úsmevom na tvári.

      Juli, Kami, Alžbetka, Monika, Pajka

    • Mladý Európan
     • Mladý Európan

     • Dňa 16.04.2024 sa v Senici konalo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan. Našu školu reprezentovali študenti z triedy III.A : Dvorský Daniel, Shvets Dmytro a Valo Simo. Súťaž pozostávala z troch kôl, ktoré študentov preverili z vedomostí o histórií, činnosti a štruktúre orgánov Európskej únie. Naši chlapci si počínali veľmi dobre a získali 197 bodov. Od medailového umiestnenia ich delila len malá bodová strata  a kúsok šťastia.

      Chlapcom za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

       

      PK OBN

    • Gymnazisti v mix-volejbale druhí v okrese
     • Gymnazisti v mix-volejbale druhí v okrese

     • Dňa 12. marca sa na našom gymnáziu odohralo okresné kolo v mix-volejbale (družstvo tvoria 3 dievčatá a 3 chlapci)  študentov stredných škôl. Hneď v prvom zápase sme nastúpili proti silnému súperovi z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera, ktorého sme v ťažkom boji zdolali v tajbrejku tretieho setu 15:6. Druhý zápas so SPŠE skončil jednoznačnejším víťazstvom družstva nášho gymnázia v pomere setov 2:0, no v treťom, kľúčovom stretnutí s Gymnáziom J.B.Magina Vrbové sme napokon nešťastne prehrali v tajbrejku 13:15. O celkovom umiestnení na 2. mieste rozhodoval až pomer vyhratých a prehratých lôpt, keďže HAĽW a naše gymnázium malo rovnaký počet vyhratých zápasov, setov i bodov.

      Zostava Gymnázia P.de Coubertina:

      Chiara Biscontini, Karolína Gonová, Alžbeta Matyšáková (všetky z kvarty), Kristína Mitrengová (1.C), Soňa Šoltésová (1.D), Viktória Uramová (2.C), Jakub Kupás (2.C), Samuel Deanko, Matej Danko, Tomáš Jakubček ( všetci z 3.C), Timotej Šurín (3.B), Tomáš Marek (septima)

    • Úspešné celoštátne kolo Biologickej olympiády
     • Úspešné celoštátne kolo Biologickej olympiády

     • V dňoch 12.- 14.04.2024 sa konalo celoštátne kolo biologickej olympiády kat. A v Bratislave. Vo veľkej konkurencii naša škola opäť bodovala.

      V kat. A – v teoreticko-praktickej časti našu školu reprezentovala Dominika Marcinová (septima) a bola úspešná riešiteľka, ktorá získala skvelé 5.miesto. Svojimi vedomosťami v celoslovenskom kole porazila aj konkurenciu z kraja. Úspešná  riešiteľka sa prebojovala aj do výberu IBO. V tomto roku bude IBO v Kazachstane.

      Dominike gratulujeme a držíme palce na výberovom sústredení!

    • Olympijská pochodeň už dorazila aj na naše gymnázium
     • Olympijská pochodeň už dorazila aj na naše gymnázium

     • S blížiacimi sa olympijskými hrami sa v nedeľu 14.04.2024 konal Národný beh Devín – Bratislava. Na štarte nechýbali ani zamestnanci a študenti našej školy. Zo zamestnancov školy sa zapojili Mgr. Šimová Stanislava, Mgr. Grosmannová Radka a Bc. Truhlářová Martina, ktoré sa dlhodobo venujú kráľovnej športu - atletike a ich výkony sú krásnou motiváciou pre nás ostatných. Na záverečný kilometer sa pripojili aj študenti školy – Timotej Hájiček z V.B, Gréta Malíková a Tamara Krupová zo IV.B a cieľovou rovinkou prebehli spolu. Trať dlhá necelých 12 km a horúce počasie preverili fyzické i duševné kvality všetkých bežcov. Slovenský olympijský a športový výbor pripravil pred LOH v Paríži štafetový beh Naše farby, naše srdcia – pri príležitosti blížiaceho sa míľnika – 100 dní do začiatku olympijských hier vo francúzskej metropole. Na úvodnom úseku nechýbali olympijskí víťazi Elena Kaliská a Matej Tóth, zástupcovia regionálnych olympijských klubov, športovci, paralympijskí športovci i partneri SOŠV a SOA. Úspešní športovci i rekreační bežci vyslali do sveta ohňové posolstvo, ktoré bude vo všetkých kútoch Slovenska pripomínať olympijské hry a propagovať hodnoty olympizmu a myšlienky fair play. Olympijská pochodeň už dorazila aj k nám.

      PK TSV

    • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
     • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

     • Dňa 11.04. 2024 sa konalo krajské kolo chemickej olympiády kat. B v Trnave. Svoje vedomosti si preveril Viktor Berecz (sexta), ktorému sa mimoriadne darilo a z 24 súťažiacich sa umiestnil na veľmi peknom 2.mieste.

      K dosiahnutému úspechu gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

    • Chlapci z prímy priniesli cenný bronz
     • Chlapci z prímy priniesli cenný bronz

     • Dňa 11.04. 2024 sa konal turnaj mladších žiakov základných škôl piešťanského okresu vo florbale. Našu školu pod vedením Mgr. Domonkoša reprezentovali chlapci z triedy príma : Dzuro Kamil, Grosmann Michal, Kerak Damián Alex, Kovár Matej, Mašán Matúš,  Mlynár Oliver, Studený Tadeáš a Uváčik Adam.

      Chlapci sa náročného turnaja vôbec nezľakli a v konkurencií chlapcov o rok starších obsadili krásne 3. miesto z 10. účastníkov.

      Za predvedené výkony a vzorné správanie sa počas celého turnaja im patrí uznanie a vďaka.

      PK TSV

    • Chemický náboj 2023/2024
     • Chemický náboj 2023/2024

     • V piatok 12. apríla 2024 sa v Bratislave konal druhý ročník súťaže Chemický náboj.

      Našu školu reprezentoval jeden juniorský a jeden seniorský tím. Za 90 minút museli vyriešiť čo najviac úloh, ktoré mali preveriť ich logické uvažovanie v chémii a schopnosť tímovej práce.

      Naši študenti sa nenechali zahanbiť a dosiahli výborné výsledky! V každej kategórii súťažilo 40 tímov.

      Medzi juniormi sa na peknom piatom mieste umiestnil náš tím zložený zo študentov kvinty Adrián Šebo a Tomáš Matečný, zo sexty Viktor Berecz a z III.B Juraj Dzurech.

      Seniorský tím skončil na 34.mieste v zložení Boris Jurčaga (IV.B), Samuel Bagar (IV.B), Kristína Vlasáková (IV.B) a Martin Gavurník (III.A).

      Všetkým tímom gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

    • Literárny klub a piešťanskí gymnazisti
     • Literárny klub a piešťanskí gymnazisti

     • V rámci projektu Literárny klub na ceste sa 25. marca na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch uskutočnila beseda so spisovateľkou Soňou Urikovou. Autorka je laureátkou literárnej ceny Anasoft litera 2023 za zbierku poviedok Dôvod na radosť. Anasoft litera je najprestížnejšia literárna cena na Slovensku, udeľuje sa za najlepšie prozaické dielo v uplynulom roku. Besedu Sone Urikovej s piešťanskými gymnazistami zo sexty a II.C moderoval František Malík z vydavateľstva BRAK. Spisovateľka hovorila o literárnych začiatkoch, inšpirácii, tvorivej metóde, obľúbených autoroch, odpovedala na spŕšku študentských otázok, diskusia bola spontánna a živá. Literárna aktivita je ideou vydavateľa slovenskej literatúry Kolomana Kertésza Bagalu, ktorý v rámci besedy obdaroval naše gymnázium stovkou kníh súčasnej slovenskej literatúry (všetky sú dostupné v školskej knižnici).

      Ivana Papcunová

    • 34. ročník Olympiády v anglickom jazyku – celoštátne kolo
     • 34. ročník Olympiády v anglickom jazyku – celoštátne kolo

     • Zbierka vzácnych kovov doplnená o ďalší bronz

       

      Piešťanské gymnázium opäť zažilo úspech v celoslovenskom kole olympiády v anglickom jazyku. Štvrtýkrát za sebou v najvyššej súťaži. V aktuálnom ročníku sa do štátneho kola prebojovali maturantky Elise Mária Ábelová z oktávy (kategória 2B) a bilingvalistka Adela Čechvalová z V.B (kategória 2C1). Študentky preukazovali výnimočné jazykové schopnosti a komunikačné zručnosti v školskom, okresnom i krajskom kole O ANJ.

      Zavŕšením ich úspešného ťaženia bolo celoštátne kolo, ktoré sa konalo v dňoch 7. – 8. apríla 2024. V silnej konkurencii víťazov jednotlivých krajov obe študentky potvrdili, že patria medzi najlepších.

      Adela Čechvalová si vynikajúcimi jazykovými zručnosťami vybojovala 5. miesto v kategórii bilingválnych študentov 2C1. Elise Ábelová je držiteľkou zlatej, striebornej i bronzovej medaily z predchádzajúcich ročníkov O ANJ. Svoju zbierku však doplnila o ďalší bronz. V celoslovenskom kole olympiády získala 3. miesto v kategórii 2B.

      Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu Gymnázia Pierra de Coubertina i Trnavského samosprávneho kraja.

      Srdečne blahoželáme!

       

      PK ANJ

    • Olympiáda v nemeckom jazyku
     • Olympiáda v nemeckom jazyku

     • Aj tento školský rok sa naši študenti zapojili do Olympiády v nemeckom jazyku. Týmto by sme chceli zagratulovať a poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí boli za svoju snahu odmenení nasledujúcimi umiestneniami

    • CAE C1 Advanced úspešne za nami...
     • CAE C1 Advanced úspešne za nami...

     • Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch ponúka študentom nielen bilingválneho typu štúdia možnosť vykonať medzinárodne uznávané certifikáty Cambridge English.

      V aktuálnom školskom roku 2023/2024 sa na Cambridge C1 Advanced skúšky prihlásilo 25 študentov (z toho 21 z V.B). Absolvovali testy z gramatiky, slovnej zásoby, posluchov s porozumením, napísali 2 eseje v rozsahu 320 – 360 slov, vykonali ústnu skúšku, ktorú objektívne hodnotil skúšajúci vyškolený priamo v Cambridge University Press and Assessment (Part of the University of Cambridge).

      Certifikáty Cambridge English patria k najprestížnejším na svete. Pre svojich držiteľov sú bránou k úspechu v rôznych pracovných odvetviach. Stovky univerzít, zamestnávateľov (vrátane štátnych úradov a jednotlivých ministerstiev Slovenskej republiky) akceptujú certifikáty Cambridge English ako dôkaz nadštandardných jazykových kompetencií v anglickom jazyku. Testy sú zostavované a aj opravované priamo v Cambridge, certifikáty majú doživotnú platnosť.

      Dňa 4.4.2024 prevzali študenti z rúk riaditeľa a zástupcu školy originály certifikátov. Z 25 študentov traja vykonali skúšky na úrovni B2, štrnásti dosiahli stupeň C1 a ôsmi študenti získali certifikát s priznanou vyššou úrovňou C2.

      Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov aj na maturitných skúškach.

      PK ANJ

    • Vedomostná súťaž programu Euroscola
     • Vedomostná súťaž programu Euroscola

     • Program Euroscola je výnimočnou príležitosťou pre študentov stredných škôl zažiť európsku spoluprácu a rozhodovanie na vlastnej koži. Študenti stredných škôl zo všetkých členských krajín Európskej únie majú možnosť stať sa na jeden deň poslancom Európskeho parlamentu. Program funguje od roku 1990 a ročne sa pracovných dní Euroscola v Štrasburgu zúčastní asi 10 000 mladých ľudí z Európy.

      Dňa 27. marca 2024 naša škola v spolupráci s PK OBN usporiadala podujatie zamerané na informovanie o práci Európskeho parlamentu v predošlom parlamentnom období. Podujatie pozostávalo z prezentácií prác študentov a následnej diskusie. Z našej školy sa zapojili triedy II.A, II.D a sexta. Študenti si vybrali náročné témy, triedy II.A a II.D prezentovali problematiku klimatickej krízy a trieda sexta sa zaoberala témou ochrany osobných údajov. Musíme vyzdvihnúť záujem a aktivitu študentov zúčastniť sa súťaže aj s vedomím, že tento rok nemôžu vyhrať 1. cenu - stáž v Bruseli, nakoľko sme zvíťazili v minulom ročníku. Svoje nadšenie však preukázali pri tvorbe prác a samotné prezentácie mali vynikajúcu úroveň. Pozvaní hostia: Ing. Katarína Rohaľová, členovia mestského zastupiteľstva Mgr. Marián Seitler a RNDr. Ján Šmída, zástupca primátora mesta Piešťany Mgr. Ján Krúpa  sa aktívne zapájali do diskusie a celkovo hodnotili všetky prezentácie ako vysoko profesionálne.

      Všetkým zúčastneným študentom ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho mesta i našej školy.

      PK OBN

   • Kontakty

    • Gymnázium Pierra de Coubertina
    • gypy@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • admin@gypy.sk
    • Kontakt
     Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
     Email školy: gypy@gypy.sk
     Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
     Email na webmastera: admin@gypy.sk
     Telefón:
     Spojovateľka 033/ 79 893 11 
     Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
     Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
     Správca športovej haly 033/7989324
     spravca.hala@gypy.sk
     Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

     Pedagogický úsek 

     Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
     Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
     Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
     Kabinet humanitných vied 35
     Kabinet biológie a chémie 44 
     Laboratórium biológie 41 
     Kabinet fyziky 45 
     Kabinet matematiky 36
     Kabinet spoločensko-vedný 43
     Kabinet slovenského jazyka 26 
     Kabinet cudzích jazykov 22 
     Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
     Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
     Kabinet telesnej výchovy 38 
     Kabinet informatiky 23 
     Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

     Nepedagogický úsek 

     Ekonómka – 31 (0911 595 113)
     Mzdová účtovníčka –   51
     Správca IKT – 42  (0940 643 907)
     Knižnica - 46
     Školník -   20 (0911 566 411)
     Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
     IČO: 160318
     DIČ: 2020530688
    • Námestie SNP 9
     921 26 Piešťany
     Slovakia
    • 00160318
    • 2020530688
   • Prihlásenie