• Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch patrí v súčasnosti medzi najlepšie školy svojho druhu na Slovensku. Od otvorenia školy 3.9. 1936 jej brány opustilo viac ako 10-tisíc absolventov. Úspechy školy v športe i viacero významných olympionikov, ktorí ju absolvovali (Ľ. Komadel, M. Moravcová, M. Erbanová), boli jedným z dôvodov, prečo bol gymnáziu v roku 2003 udelený čestný názov s menom francúzskeho pedagóga a športovca, zakladateľa novodobých olympijských hier.
      • Snažíme sa na tejto stránke poskytovať čo najaktuálnejšie informácie. Pre viac informácií prosím prezrite si sekciu Novinky.
        Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
      • Škola má tri budovy, najstaršia bola postavená v roku 1926, budova 8-ročného gymnázia zastrešuje vyučovanie od roku 2001 a nová športová hala funguje od roku 2002.
        V starej budove je 19 kmeňových tried, 4 menšie jazykové triedy, 2 špeciálne triedy (INF), 3 špeciálne laboratóriá (FYZ, CHE, BIO), výdajňa stravy, žiacka i učiteľská knižnica a vzdelávacie centrum.
      • V areáli školy, na školskom dvore sú po obnove z roku 2015 vybudované dve basketbalové ihriská a jedno volejbalové s povrchom EPDM klasik a bežecká dráha na krátke trate a rozbeh pre skok do diaľky s povrchom EPDM atletik, doskočisko s pieskovým povrchom. Ihriská sú s plným doplnkovým vybavením (konštrukcie s košmi, stĺpiky, bránky).
      • V novej budove je 6 tried, zborovňa učiteľov, spoločenská miestnosť a 4 apartmány na príležitostné ubytovanie partnerov školy.
      • Športová hala je vybavená je multifunkčnou telocvičňou na kolektívne športy, s posilňovňou a saunou.
        V rámci podnikateľskej činnosti sú v budove športovej haly aj priestory pre bufet, masáže a kadernícke služby. V popoludňajších hodinách slúži aj miestnym športovým klubom.
      • Vitajte

• Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch patrí v súčasnosti medzi najlepšie školy svojho druhu na Slovensku. Od otvorenia školy 3.9. 1936 jej brány opustilo viac ako 10-tisíc absolventov.  Úspechy školy v športe i viacero významných olympionikov, ktorí ju absolvovali (Ľ. Komadel, M. Moravcová, M. Erbanová), boli jedným z dôvodov, prečo bol gymnáziu v roku 2003 udelený čestný názov s menom francúzskeho pedagóga a športovca, zakladateľa novodobých olympijských hier.

Gymnázium ponúka štúdium osemročné, štvorročné a päťročné bilingválne. Pre svoju širokospektrálnosť je najvhodnejšou prípravou na štúdium vysokoškolské, nadstavbové či iné formy pomaturitného vzdelávania.  Budúcim študentom škola ponúka množstvo záujmových krúžkov, dobrovoľníckych aktivít, korešpondenčných seminárov, vedomostných súťaží, predmetových olympiád i kvalitnú výučbu cudzích jazykov (ANJ – úroveň B2, C1, NEJ, FRJ, RUJ – úroveň B1, B2). Dôvodom výberu nášho gymnázia je dobré meno školy vďaka kvalitnej výučbe i širokej voliteľnosti predmetov podľa záujmu študentov.

Deň otvorených dverí 2021

Absolventi školy o Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch