• Zmena termínu jesenných prázdnin

• Milí rodičia, žiaci,

oznamujeme vám zmenu dátumu jesenných prázdnin, ktorú ohlásilo Ministerstvo obrany SR z dôvodu celoplošného testovania na COVID 19.

Jesenné prázdniny sú stanovené na dni:

- od 30. 10. 2020 do 02. 11. 2020,

- od 06. 11. 2020 do 09. 11. 2020.

• Oznam

• Aj v čase sprísnených opatrení si môžu študenti alebo ich rodičia, ktorí majú záujem o osobné konzultácie so školskou psychologičkou, dohodnúť s ňou miesto a čas stretnutia na jej telefonickom kontakte 0915 180 688.

• Oznam

• Milí rodičia a žiaci,

triedy príma, sekunda, tercia a kvarta sa budú aj od 12.10.2020 naďalej riadne vyučovať v škole.
            Obedy pre žiakov P,S,T a K budú zabezpečené.

Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR a zriaďovateľa TTSK od pondelka 12.10.2020 prechádzajú starší žiaci na dištančné vzdelávanie.

Vyučovanie bude prebiehať online formou prostredníctvom aplikácie WEBEX od utorka 13.10.2020.

V pondelok udeľujeme žiakom I. - IV. ročníka, V. B a kvinty - oktávy študijné voľno, počas ktorého sa žiaci pripravia na online vyučovanie prostredníctvom aplikácie WEBEX.

Podrobnejšie informácie ohľadom online vyučovania dostanete v priebehu pondelka cez edupage.
            Všetkým starším žiakom budú obedy odhlásené automaticky.

• Európske témy na gymnáziu

• V rámci cyklu Eurotémy na gymnáziu, ktorý 2. októbra 2020 slávnostne otvoril riaditeľ školy Mgr. Radim Urban, vystúpil s odbornou prednáškou o európskej zahraničnej politike a ekonomických výzvach nového fiškálneho obdobia europarlamentu poslanec Robert Hajšel. Začiatok októbra sa na piešťanskom gymnáziu niesol v duchu zaujímavej diskusie na aktuálne európske témy. Študentom gymnázia bol v prednáške a následnej diskusii umožnený  náhľad do zákulisia práce europarlamentu a objasnenie procedurálnych postupov a mechanizmov, ktoré dokázal pán europoslanec zrozumiteľne a pútavo vysvetliť. Otázky študentov a odpovede europoslanca sa dotýkali tém ako je ochrana a podpora právneho štátu, ustanovenie európskej minimálnej mzdy či kompenzačné schémy v krízových obdobiach počas pandémie COVID-19. Zaujímavou informáciou bolo, že energetická chudoba zasahuje až 60-70 miliónov obyvateľov EU. Podľa slov europoslanca Hajšela má zelená energetická politika smerovať k tomu, že sa nebude prehlbovať energetická chudoba. On sám sa prikláňa sa k flexibilnej únii európskych krajín, ktorá toleruje diferencie členských štátov vzhľadom na ich geopolitickú pozíciu a záujmy. Pre účel spravodlivejšej a slobodnejšej konkurencie navrhuje harmonizovaný základ daní. Budúcnosť Slovenska vidí v kooperácii štátov euroúnie a koordinácii ich regionálnych politík. Myslíme si, že diskusia priniesla gymnazistom cenné vedomosti, ktoré využijú nielen pri maturitných skúškach. Odborná prednáška s diskusiou sa uskutočnili v súlade s platnými hygienicko-epidemiologickými opatreniami ÚVZ SR. Garantom cyklu prednášok a stretávania sa študentov s odborníkmi z prostredia európskych politík je učiteľ občianskej náuky na gymnáziu Peter Rusnák. Gymnazisti, ktorí vzorne reprezentujú školu v olympiádach a vedomostných súťažiach, sa môžu tešiť z pozvania pána europoslanca na odbornú exkurziu do Bruselu.

text: Liliana Staňová (5.B) – Sabina Zureková (3.A)
            foto: Roman Ondrejka

• Zázračný oriešok

• 29. septembra sa žiaci sekundy zúčastnili v rámci festivalu Zázračný oriešok podujatia Dobré stránky. Žiakom bola prezentovaná literárno-publicistická relácia Rádia Devín s rovnomenným názvom, ktorá od pondelka do piatku poslucháčom ponúka desať minút tipov, postrehov, poznámok či úvah z pestrého detského knižného sveta. Okrem toho si vyskúšali, ako sa pracuje pod režisérskou taktovkou Oľgy Janíkovej.

Žiaci zároveň na lístky písali svojich obľúbených autorov, v závere si vyžrebovaní odniesli za odmenu knihy či ročné členské v Mestskej knižnici mesta Piešťany. Programom nás sprevádzali literárna vedkyňa Timotea Vráblová, dramaturgička Beata Panáková, dramaturg a redaktor Vladimír Hanuliak a rozhlasová režisérka Oľga Janíková.

Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť!