• Vianočná akadémia online
     • Vianočná akadémia online

     • Dovoľte nám, prosím, vstúpiť do vašich domovov a navodiť sviatočnú atmosféru prostredníctvom nasledujúceho videopásma. 

      Ďakujeme všetkým, ktorí nám ho pomohli vytvoriť.

    • Piešťanské gymnázium reprezentačne v René
     • Piešťanské gymnázium reprezentačne v René

     • Študentská porota, zložená z delegátov a delegátok osemnástich škôl, vybrala laureátku Ceny René – Anasoft litera gymnazistov 2021.

      V minulosti už získala naraz ocenenia Anasoft litera aj Cenu René tá istá kniha – Šeptuchy Aleny Sabuchovej. Ako sa ukázalo po tajnom hlasovaní po online diskusii večer 2. decembra 2021, história sa zopakovala. Tento raz sa z oboch ocenení môže tešiť spisovateľka Barbora Hrínová, ktorej úspešná zbierka poviedok Jednorožce vyšla vo vydavateľstve Aspekt.

      Do piateho ročníka Ceny René bolo zapojených 27 slovenských stredných škôl a gymnázií. Od mája čítali ich študenti a študentky päticu nominovaných diel: spomínané Jednorožce, ďalej Prípad starej dámy Nataše HolinovejNaničhodnicu Jany Juráňovej, zbierku poviedok Richarda Pupalu Ženy aj muži, zvieratá a súbor nominovaných uzatvárala Zuzana Šmatláková s knihou Nič sa nestalo.

      V októbri a novembri sa mohli študenti a študentky pripojiť na 20 online diskusií, pričom každej autorke či autorovi boli venované presne štyri. Tieto podujatia dokážu každý rok mladým čitateľom a čitateľkám rozšíriť zážitok z prečítanej knihy a aj na záverečnej diskusii delegátov a delegátok zaznelo, že mnohým pomohli pri rozhodovaní sa o favoritovi či favoritke. Viac než trojhodinovú diskusiu viedla koordinátorka Ceny René Soňa Uriková a študentov a študentky podnecovala svojimi vstupmi aj Marta Součková. Tá sa diskusie zúčastnila ako zástupkyňa porotcovského zboru ceny Anasoft litera, ktorý päticu kníh vybral.

      Po prvom kole, v ktorom jednotliví delegáti a delegátky zverejnili svoje či celoškolské preferencie, sa do druhého kola dostali tri tituly. Tie sa počas diskusie rozobrali detailnejšie a ešte nikdy sa v histórii ceny nestalo, aby bolo finále také napínavé. Tajné hlasovanie dopadlo nakoniec v prospech víťazstva knihy Jednorožce v pomere hlasov 7:6:5. Tesný výsledok predznamenali už jednotlivé vstupy diskutujúcich. Rozoberali najmä jednotlivé témy kníh (inakosť, staroba či sociálne siete) a ich prínos do životov mladých ľudí.

      Samotné vyhlásenie výsledkov zaznelo z éteru Rádia Devín v piatok ráno po 8:30. Soňa Uriková zhodnotila celý priebeh ročníka a spolu s Kolomanom Kertészom Bagalom pozvali poslucháčov a poslucháčky sledovať online festival Autoriáda. Ten sa konal v sobotu 4. decembra o 19:30  a zúčastnili sa ho laureátka Barbora Hrínová, moderátor diskusií a literárny vedec Daniel Domorák a zástupkyňa pedagógov Ivana Papcunová a zástupkyňa študentov Jarmila Bačová z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

       

      Cena René – Anasoft litera gymnazistov je prvou literárnou cenou na Slovensku, o ktorej rozhodujú študenti a študentky vybraných slovenských gymnázií a stredných škôl. Cenu vyhlasujú Literárne informačné centrum Anasoft litera. Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. Cena má priblížiť súčasnú domácu prózu mladšej generácii, učiť študentov a študentky chápať a interpretovať literárny text, argumentovať, obhajovať svoje názory a rozvíjať kritické myslenie.

      Literárne informačné centrum

      Video z Autoriády:

      https://www.facebook.com/Autoriada/videos/645693853229303

      CR v Rádiu Devín:

      https://devin.rtvs.sk/clanky/kulturny-dennik/276238/piatym-rene-su-jednorozce

       

    • Adventný beh na podporu zdravotníkov pokračuje
     • Adventný beh na podporu zdravotníkov pokračuje

     • Športovci, aktívni či rekreační bežci, zostáva už len 7 dní do ukončenia výzvy Adventný beh na podporu zdravotníkov.

      Snáď niet jedinej triedy, ktorá by sa do výzvy nezapojila. Denne nám prichádzajú správy o vašich športových aktivitách, ktoré poctivo zaznamenávame. Veľmi sa tešíme, že sa v čase dištančného vyučovania staráte aj o svoje duševné zdravie aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu.

      Nechceš bežať sám? Urob to ako sekunda. Žiaci sa spolu s triednym učiteľom stretli cez víkend na Lodenici a skupinovým behom zvýšili skóre svojej triedy.

      Milí bežci, dosiaľ sme spoločne prebehli viac než 2000 km. Pomáhajme aj naďalej našim zdravotníkom, pomáhajme pohybom!

      Keď si bez behu nedokážete predstaviť svoj život alebo stále neveríte, že to dokážete, obujte tenisky a spoločne rozbehajme gymnázium! Dokážeme za sedem dní nabehať viac ako 5 000 km?

      Mgr. Stanislava Šimová, Mgr. Róbert Paradi, koordinátori výzvy

    • Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?
     • Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok?

     • Celoslovenská výzva pripraviť vianočné darčeky pre osamelých starých ľudí s názvom Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok nezostala bez povšimnutia ani na našom gymnáziu. Najmä žiaci, ale i zamestnanci školy s láskou nakupovali knihy, krížovky, sladkosti, hygienické potreby, kávy, čaje, hrnčeky, rukavice, šatky či šále. Nezabudli pripojiť ručne vyrobené pohľadnice s vianočnými veršami. Počas prestávok balili škatule od topánok do vianočných papierov a plnili ich sladkým, slaným, teplým i voňavým prekvapením. Výsledkom ich dobrovoľníckej aktivity je 24 preplnených škatúľ pre našich najzraniteľnejších osamelých starkých.

      Ďakujeme všetkým triedam, ktoré sa kolektívne spojili a pripravili krásne vianočné darčeky. Nejednému deduškovi či babičke rozohrejú srdiečka a doprajú im pocit, že na nich stále niekto myslí.

       

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

    • 32. ročník Olympiády v nemeckom jazyku
     • 32. ročník Olympiády v nemeckom jazyku

     • Dňa 26.11.2021 sa uskutočnilo online súťažné školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 23 žiakov nášho gymnázia. Do okresného kola postupujú žiaci, ktorí sa v školskom kole v kategóriách 1A, 1B, 2A, 2B umiestnili na 1. a 2. mieste. Do krajského kola postupujú žiaci z kategórie 1C a 2C z 1. miesta školského kola. Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku sa uskutoční 19. januára 2022.

      Výsledky školského kola:

      Kategória 1A:

      1. Tibor Varinský   (S)  vyučujúca: Mgr. Millerová
      2. Eliška Vytisková  (S) vyučujúca: Mgr. Millerová

      Kategória 1B:

      1. Mário Stanček  (T)  vyučujúca:  Mgr. Millerová

      Kategória 1C:

      1. Ella Marie Mináriková (T)

      Kategória 2A:

      1. Zoja Mlynáriková  (Ka)    vyučujúci: Mgr. Ševčík
      2. Elise Mária Ábelová (Sx)   vyučujúca: Ing.  Krajčiriková
      3. Natália Banásová (Sx)          vyučujúca: Ing. Krajčiriková

      Kategória 2B:

      1. Mia Mlynáriková: (Sp) vyučujúca: Mgr. Millerová
      2. Elisabeth Salvianyová: (O) vyučujúca: Mgr. Grosmannová
      3. Petra Jančovičová: 4.B vyučujúca: Ing. Ingrid Krajčiriková

      Kategória 2C:

      1. Laura- Sophie Mináriková: (Sxvyučujúca: Mgr. Millerová

      Všetkým víťazom srdečne gratulujeme a prajeme im veľa úspechov v okresnom a krajskom kole.

      PK NEJ

    • Skrátené vyučovanie
     • Skrátené vyučovanie

     • Vážení rodičia, milí žiaci a kolegovia,

      v pondelok 29.11.2021 nám nemôže dodávateľ obedov zabezpečiť stravu, preto bude v tento deň skrátené vyučovanie. Učiť sa bude 0. – 4. vyučovacia hodina. Vyučovanie sa končí o 11.35 hod.

      S pozdravom,Radim Urban

    • Adventný beh na podporu zdravotníkov - výzva
     • Adventný beh na podporu zdravotníkov - výzva

     • Komunita dobrovoľníkov na našej škole dala hlavy dohromady a vyzýva nás, aby sme virtuálne podporili lekárov, zdravotné sestry a bratov i celý zdravotnícky personál. Naši dobrovoľníci nemôžu pracovať na covidových oddeleniach, ale v čase obmedzeného pohybu a nemožnosti zúčastňovať sa spoločenských aktivít môžu individuálne športovať, a tak vyzývajú študentov aj učiteľov, aby behali a mysleli na tých, ktorí pracujú v prvej línii. Myšlienka adventnej výzvy sa zrodila na základe zhoršujúcej sa situácie v zdravotníctve, mnoho lekárov musí siahnuť na dno svojich síl, čísla pozitívnych stúpajú a na sociálnych sieťach je stále mnoho hejterov, ktorí znevažujú ich prácu. Je dôležité vyjadriť im podporu a porozumenie.

      Dobrovoľníci v spolupráci s PK TSV organizujú Adventný beh na podporu zdravotníkov, ktorý sa bude konať od pondelka 29.11. 2021 do stredy 15.12. 2021.

      Podmienky výzvy:

      1. súťaží sa v dvoch kategóriách – 1) príma až kvarta, 2) štvorročné štúdium, päťročné štúdium, kvinta až oktáva

      2. behajú študenti, učitelia i nepedagogickí zamestnanci - triedny učiteľ patrí automaticky k svojej triede, ostatných zamestnancov gymnázia je potrebné osloviť, ak budú súhlasiť, predseda triedy nahlási meno bežca koordinátorom výzvy

      3. odbehnuté kilometre je potrebné zaznamenávať a posielať prostredníctvom Edupage alebo mailom aj s dôkazom - fotka mobilnej aplikácie, napr. Running, fotka bežeckých hodiniek Garmin, prinscreen aplikácie Strava a pod., nezabudnite uviesť meno a triedu

      4. víťazná trieda v každej kategórii, ktorá nabehá najviac kilometrov, získa sladkú odmenu

      5. koordinátori výzvy: Mgr. Stanislava Šimová (stanislava.simova@gypy.sk), Mgr. Róbert Paradi (robert.paradi@gypy.sk)

       

      Neváhajte a zapojte sa do výzvy: Adventný beh na podporu zdravotníkov!

      Športovci, bežci, aktívni či rekreační, urobme niečo pre svoje zdravie, zároveň buďme solidárni a virtuálne podporme pracujúcich v prvej línii!

      Dokážeme za necelé 3 týždne spoločne nabehať viac ako 5 000 km?

    • Župné štipendium pre našich žiakov
     • Župné štipendium pre našich žiakov

     • Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva (17. novembra) trnavská župa tradične udeľuje žiakom stredných škôl vo svojej pôsobnosti štipendiá za mimoriadne výsledky v športových a vedomostných súťažiach.

      V tomto školskom roku štipendium získali 4 žiačky našej školy: 

      Elise Mária Ábelová (sexta)  za 1. miesto v celoštátnom kole 30. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2020/2021, kategória 2A

      Katarína Špániková (septima)  za 3. miesto v celoštátnom kole 55. ročníka Biologickej olympiády v šk. roku 2020/2021 v kat. B a za projektovú časť a cenu dekana Prírodovedeckej fakulty UK.

      Olivia Ana Šprláková-Zmorová (2.A) za významné úspechy v plaveckých súťažiach  (6x 1. miesto MSR juniorov, 2x 1. miesto MSR seniorov, 1. miesto MSR diaľkové plávanie, účasť na Majstrovstvách Európy v plávaní, účasť na Majstrovstvách Európy v diaľkovom plávaní 9. miesto, Štafeta 16. miesto, diaľkové plávanie SR rekord na 1500 m voľný spôsob).

      Ester Oravcová (2.A)  za významné úspechy v súťažiach vo vodnom lyžovaní (kategória junior - akrobatická jazda 3x 1. miesto, 2x 2. miesto na celoslovenských a medzinárodných pretekoch, slalom 3x1. miesto, 2x 2. miesto na celoslovenských a medzinárodných pretekoch, skoky 3x1. miesto, 2. miesto a 3. miesto na celoslovenských pretekoch a medzinárodných pretekoch, kombinácia 3x 1. miesto, 2x 2. miesto na celoslovenských a medzinárodných pretekoch, kategória ženy - akrobatická jazda 2. miesto MČR, slalom 2. miesto MČR, skoky 1. miesto MČR, kombinácia 1. miesto MČR).

      Oceneným žiačkam srdečne gratulujeme!

    • Smútočné oznámenie
     • Smútočné oznámenie

     • Vážení kolegovia, rodičia a absolventi, 

      dovoľujeme si Vám oznámiť, že nás navždy opustila naša dlhoročná kolegyňa Anka Dúbravcová.

      Česť jej pamiatke!

    • Antigénove samotesty III.
     • Antigénove samotesty III.

     • Vážení rodičia a plnoletí žiaci,

      od utorka 09.11.2021 si môžete vyzdvihnúť sadu ďalších antigénových samotestov (5 ks), o ktoré ste prejavili záujem v ankete na začiatku školského roka. 

      Vyzdvihnúť si ich môžete počas pracovných dní na vrátnici školy v čase od 8.30 do 15.00 hod. a v športovej hale od 15.00 hod. do 20.00 hod.

      Vedenie školy.

    • Fyzikálny náboj a Náboj Junior 2021
     • Fyzikálny náboj a Náboj Junior 2021

     • K novembru už tradične patria medzinárodné súťaže družstiev, ktoré:

      • rozvíjajú tímového ducha;
      • umožňujú súťažiacim prežiť úžasný pocit radosti z nájdenia správneho riešenia úlohy;
      • nútia žiakov diskutovať o možnostiach, ako danú úlohu chápať a hľadať nové možnosti jej riešenia.

      V oboch súťažiach ide o to, aby družstvo počas 2 hodín vyriešilo čo najviac úloh. Na začiatku súťaže tím dostane sadu niekoľkých úloh a vďaka nájdeniu správneho výsledku získa zadanie ďalšej úlohy. Zadania úloh žiaci nevidia naraz, ale postupne, podľa toho, ako sa im darí pri ich riešení.

      Fyzikálny náboj – výsledky našich žiakov

      Kategória JUNIORI

      • Tím zo sexty v zložení Natália Banasová, Michal Buchman, Michal Monček, Filip Nedelka Denis Šebo obsadil 16. miesto na Slovensku (súťažilo 49 slovenských tímov) a v medzinárodnom hodnotení skončil na 44. mieste (súťažilo viac ako 150 tímov)
      • Tím v zložení Lukáš Hýrošš, Matej Kubranský, Samuel Rybanský, Peter Matúš Štubňa z kvinty a Sofia Seitlerová z II. D skončil na 31. mieste na Slovensku (medzinárodne: 109. miesto).
      • Tím z I. C – Andrea Ciklaminiová, Samuel Deanko, Juraj Kubačka, Gabriela Kotúčová, Matej Tarana – obsadil na Slovensku 34. miesto (medzinárodne: 115. miesto).

      Kategória SENIORI

      • Tím v zložení Elise Mária Ábelová zo sexty, Lukáš Miklo zo IV. B, Romana Švecová z II. A, Miroslava Tabačková z III. C a Patrik Miroslav Tremboš zo septimy obsadil na Slovensku 35. miesto (súťažilo 40 družstiev). V medzinárodnom hodnotení obsadili 115. miesto. Celkovo súťažilo takmer 200 družstiev.
      • Tím v zložení Martin Gašparík, Michala Kovaľová, Jakub Rendvanský z III. A, Viktória Moravčíková z III. D a Jakub Grznár zo septimy obsadil na Slovensku 39. miesto, v medzinárodnom hodnotení 167. miesto.

      Náboj Junior – výsledky našich žiakov

      • Tím v zložení Viktor Berecz, Ivan Bielesch, Viktor JurgaMatej Elbek Musaev z kvarty obsadil na Slovensku 141. miesto (súťažilo 416 tímov) a v medzinárodnom hodnotení 367. miesto (súťažilo viac ako 1000 tímov).
      • Tím v zložení Patrícia Petrovičová, Katarína Potúčková, Diana RustemovaHana Zigová z kvarty skončil na Slovensku na 175. mieste, čo v medzinárodnom hodnotení predstavovalo 450. miesto.

      Všetkým súťažiacim ďakujeme za odvahu a reprezentáciu školy v tomto pandemickom období.

      Poďakovanie patrí i všetkým vyučujúcim, vďaka ktorým bolo možné súťaž zorganizovať – pomoc pri dozore, zapožičanie notebookov či zastupovanie.

      PK fyziky a PK matematiky

    • Jazykovedno-vzdelávací program vo Francúzsku
     • Jazykovedno-vzdelávací program vo Francúzsku

     • Erasmus+

      Damvillers, Francúzsko

      Pred pár týždňami sme dostali príležitosť zúčastniť sa jazykovedno-vzdelávacieho programu vo Francúzsku pod záštitou európskej organizácie Erasmus+. Nezaváhali sme a chopili sa tejto jedinečnej príležitosti. Desať dní plných zaujímavých workshopov s cieľom komunikácie v angličtine s ľuďmi odlišných národností, jazykov, kultúr a tradícií.

      Hlavnou témou celého projektu bol folklór, preto sme mali každodenné aktivity orientované na túto tému. Cez deň sme sa v menších skupinách rozprávali a plnili úlohy, napr. tvorili rozprávky či hrali divadelné scénky. Skúsili sme si aj tradičné slovenské vyšívanie či národné turecké tance. Naučili sme sa aj nové slová z iných jazykov.

      Každý večer sa prezentovala iná krajina. Ich zástupcovia nám predstavili domovinu - tradičné jedlá, zvyky, históriu štátu, politickú situáciu a niektoré vyznamné mestá spolu s prírodou. Na záver nás naučili tanec aj pieseň v ich rodnom jazyku alebo nám priniesli drobné pozornosti z ich krajiny. Slovenský večer sa niesol v duchu prezentovania krás Slovenska, predstavili sme im náš ľúbozvučný jazyk, v ktorom sme ich aj naučili pieseň. Na naše veľké prekvapenie to išlo všetkým výborne a do konca projektu sme si pieseň stále spievali. Taktiež sme im predstavili našu školu a folklórny súbor Máj, ktorý pôsobí na Gymnáziu Pierra de Coubertina.

      Jeden večer bol venovaný národným jedlám. Po pripravení všetkých jedál a aranžovaní stolov sa začala prezentácia jednotlivých pokrmov. Francúzi nám priniesli na ochutnávku slimáky, čerstvé bagety a croissanty, nechýbalo ani veľa rôznych druhov syra. Macedónci nás oboznámili s ich tradičným nápojom, nátierkou a sladkými pochutinami. Turci servírovali tureckú kávu, nátierku a taktiež sladkú orechovú pomazánku. Poliaci nám uvarili boršč, pirohy a naaranžovali taktiež sladké dobroty. My Slováci sme im priviezli na ochutnávku pareničky, korbáče, chrumky, horalky a spravili tradičnú bryndzovú nátierku. Ochutnali sme z viacerých jedál a každé bolo výborné. Niektoré jedlá nás prekvapili, ako napríklad turecká cukrovinka. Vyzerala ako biela sklená vata, v ústach sa úplne rozkladala a po chvíli na jazyku začala byť až príliš sladká.

      Na konci jazykového pobytu náš zahraničný kamarát povedal múdrosť, ktorá v nás  zarezonovala: „Prišli sme ako cudzinci a odchádzame ako jedna veľká rodina.“ Táto veta vystihuje náš pobyt a skúsenosti, ktoré si odnášame. Nové zahraničné kamarátstva, lepšiu komunikačnú úroveň angličtiny, zvýšila sa nám informovanosť o iných krajinách a situácii v nich a v neposlednom rade sa nám predĺžil zoznam miest, ktoré chceme navštíviť. Veríme, že nás táto edukatívna forma ovplyvnila aj v ďalších oblastiach. To, že sme mohli byť súčasťou tohto programu bol pre nás výnimočný zážitok.

       

      Študenti 4.C (Rebeka Reginová, Mária Bieliková, Natália Hasprová, Gabriel Ilončiak, Robert Hadbábny, Tomáš Sokolovský, Marek Vatrt).

    • 32. ročník Olympiády v anglickom jazyku – školské kolo
     • 32. ročník Olympiády v anglickom jazyku – školské kolo

     • Dňa 3. novembra 2021 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa ho 48 študentov. Víťazi z jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 13. januára 2022. Víťaz školského kola v kategórii 2C1 – bilingválne triedy - postupuje priamo do krajského kola.

      Výsledky školského kola:

       

      Kategória 1A

      1. Tereza Helczová, S vyučujúca: PhDr. Murínová

      2. Leonard Gallo, S vyučujúca: Mgr. Tomagová

      3. Karolína Gonová, S vyučujúca: PhDr. Murínová

      Kategória 1B

      1. Zoja Trojanová, K vyučujúca: Mgr. Minárechová

      2. Mário Stanček, T vyučujúca: Mgr. Tomagová

      Adrian Šebo, T vyučujúca: Mgr. Bertoliová

      Jozef Janičina, K vyučujúca: Mgr. Minárechová

      (všetci so zhodným počtom bodov)

      3. Christopher Viliam Nagy, T vyučujúca: Mgr. Bertoliová

      Kategória 2A

      1. Elise Mária Ábelová, Sx vyučujúca: Mgr. Páleníková

      2. Natália Banasová, Sx vyučujúca: Mgr. Páleníková

      3. Denis Šebo, Sx vyučujúca: Ing. Klapicová

      Kategória 2B

      1. Oliver Kopún, O vyučujúca: Mgr. Škultétyová

      2. Jakub Rendvanský, 3.A vyučujúca: Mgr. Páleníková

      3. Magdaléna Ondrejková, Sp vyučujúca: Mgr. Tomagová

      Kategória 2C1

      1. Monika Strapková, 3.B vyučujúca: Mgr. Šimová

      2. Adela Šebeňová, 4.B vyučujúca: Corticelli, MSc.

      3. Benjamín Horosz, 4.B vyučujúci: Mgr. Ševčík

      Víťazom srdečne gratulujeme!

      Nech sa im podarí úspešne reprezentovať naše gymnázium aj v okresnom a krajskom kole.

      PK ANJ

    • Verified (Overené)
     • Verified (Overené)

     • Organizácia Spojených národov pripravila špeciálnu kampaň s názvom Verified (Overené), ktorej cieľom je bojovať proti dezinformáciám počas pandémie a poskytovať dôveryhodné informácie, život zachraňujúce rady ako aj pozoruhodné príbehy z celého sveta.  


      Pri príležitosti tohtoročného Globálneho týždňa mediálnej a informačnej gramotnosti, ktorý bude prebiehať od 24. – do 31.októbra 2021, sa UNIS Viedeň rozhodol požiadať dlhoročných aj nových partnerov vo všetkých svojich klientskych krajinách – v Maďarsku, Rakúsku, Slovensku aj Slovinsku – aby vyjadrili svoju podporu kampani Verified tým, že zverejnia buď niektorý z digitálnych obsahov s vlastným komentárom a/ alebo  video s použitím nasledovných hashtagov: #Pledgetopause  #Takecarebeforeyoushare.

      Viac informácií nájdete v priloženom dokumente.

    • Hodina deťom 2021
     • Hodina deťom 2021

     • Vo štvrtok 21. októbra sa uskutočnila charitatívna finančná zbierka Hodina deťom 2021, ktorú zabezpečuje Nadácia pre deti Slovenska. Aj naše gymnázium sa tradične do projektu zapojilo.

      Posledný rok, ktorý je poznačený epidémiou koronavírusu Covid-19, naplno odhalil mnohé oblasti, kde Slovensko zlyháva v ochrane tých najzraniteľnejších – detí. Po prvýkrát v histórii grantového programu podporia aj jednotlivcov z radov jednorodičovských rodín. Slobodní rodičia - samoživitelia, starí rodičia alebo opatrovníci môžu získať jednorazový finančný príspevok. Verejnou zbierkou Nadácia pre deti Slovenska pomáha s financiami na zabezpečenie potravín a nákladov na bývanie, deťom uhradia voľnočasové aktivity, letné tábory, vianočné darčeky, obedy v školách a škôlkach.

      Poďakovanie patrí všetkým študentom – dobrovoľníkom, ktorí pomohli k zisku celkového výnosu finančnou čiastkou 707,65 €. Za našu školu zbierku vykonávali: Liliana Plačková a Karolína Štipanitzová z II.A, Adela Galková a Gréta Malíková z II.B, Nikola Bračíková a Lucia Šándorová z II.C, Kristína Súkupová a Petra Krajčová z II.D, Elise Mária Ábelová a Johanna Matejková zo sexty a Barbora Matyšáková a Lenka Krelová z kvinty. Najaktívnejšou dvojicou sa stala Adela Galková a Gréta Malíková, ktoré spolu vyzbierali 202,22 €.

      Mgr. Stanislava Šimová, koordinátorka dobrovoľníkov

  • Kontakty

   • Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
   • gypy@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • Kontakt
    Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
    Email školy: gypy@gypy.sk
    Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
    Email na webmastera: admin@gypy.sk
    Telefón:
    Spojovateľka 033/ 79 893 11 
    Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
    Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
    Správca športovej haly 033/7989324
    spravca.hala@gypy.sk
    Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

    Pedagogický úsek 

    Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
    Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
    Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
    Kabinet humanitných vied 35
    Kabinet biológie a chémie 44 
    Laboratórium biológie 41 
    Kabinet fyziky 45 
    Kabinet matematiky 36
    Kabinet spoločensko-vedný 43
    Kabinet slovenského jazyka 26 
    Kabinet cudzích jazykov 22 
    Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
    Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
    Kabinet telesnej výchovy 38 
    Kabinet informatiky 23 
    Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

    Nepedagogický úsek 

    Ekonómka – 31 (0911 595 113)
    Mzdová účtovníčka –   51
    Správca IKT – 42  (0940 643 907)
    Knižnica - 46
    Školská jedáleň –   28
    Školník -   20 (0911 566 411)
    Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
    IČO: 160318
    DIČ: 2020530688
   • Námestie SNP 9
    921 26 Piešťany
    Slovakia
   • 00160318
   • 2020530688
  • Prihlásenie