• Prezident v superlatívoch o piešťanskom gymnáziu
     • Prezident v superlatívoch o piešťanskom gymnáziu

     • Prezident Andrej Kiska navštívil vo štvrtok 6.9. Gymnázium Pierra de Coubertina. Najskôr sa stretol s  riaditeľkou školy Miroslavou Hankovou a skupinou 6 pedagógov, aby zhodnotili súčasný stav školstva a špecifikovali najpálčivejšie problémy. Riaditeľka predstavila  prezidentovi naše gymnázium, ten ho označil ako jedno z najlepších gymnázií na Slovensku. Vzápätí však skonštatoval, že spoločnosť stratila úctu k vzdelaniu.

      Po prehliadke areálu školy sa prezident vyjadril, že gymnázium má nádhernú budovu, vysoko ocenil poriadok v areáli a nadchlo ho množstvo zaparkovaných bicyklov pred telocvičňou. V hale sa potom stretol so študentmi a pedagógmi, hneď v úvode oznámil, že najzaujímavejšia časť práce prezidenta je stretávanie sa s mladými ľuďmi. „Máte veľkú úlohu do budúcnosti. Aké máme školstvo, akí ste vy, tak bude vyzerať naša krajina o 20 - 30 rokov. Investícia do kvalitného vzdelávania je tá najlepšia investícia. Jedno z najzásadnejších rozhodnutí je výber vysokej školy, vyberte si náročnú vysokú školu a rozhodujte sa srdcom,“ prihováral sa gymnazistom. Po diskusii so študentmi prezident zhodnotil, že piešťanské gymnázium je naozaj prestížne, všade je poriadok a študenti sú veľmi kultivovaní. Na záver poďakoval riaditeľke školy za vysokú úroveň gymnázia a so študentmi sa  rozlúčil sa so slovami : „Prajem vám veľa úspechov, šťastia, snívajte a nebojte sa prehry, lebo aj tá vás veľa naučí. Za každým úspechom je veľa neúspechov. Žiadny boj nie je prehraný, kým sa sami nevzdáte. Potrebujeme každého z vás.“

      Ivana Papcunová

      foto: Roman Ondrejka

    • Letná škola prvákov opäť nesklamala
     • Letná škola prvákov opäť nesklamala

     • Po minuloročnom úspechu Letnej školy pri Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa riaditeľka gymnázia Miroslava Hanková rozhodla pokračovať v tejto prázdninovej aktivite pre budúcich prvákov. Podľa jej slov sa v týždni od 20. do 24.augusta zúčastnilo Letnej školy  52 študentov, denne zvládli 4 vyučovacie hodiny – slovenčinu, angličtinu, matematiku a fyziku, na záver dostali certifikát o absolvovaní.

       Nádejní gymnazisti na záverečnej hodine slovenčiny  trénovali vyjadrenie názoru a argumentovanie, takto   zhodnotili Letnú školu:

      „Dôvodom, prečo som sa prihlásila na Letnú školu, bol strach zo začiatku novej etapy môjho života, no po týždni som si  už trochu zvykla na stredoškolský systém a začiatok roka bude o to ľahší...“

      „Ranné vstávanie bol každodenný boj, ale zoznámila som sa so spolužiakmi, som pripravená na 1.ročník a som si istá, že sa mi na gymnáziu bude páčiť. Oceňujem zdvorilosť a ohľaduplnosť učiteľov...“

      „Učitelia boli nápomocní a prívetiví, mám problém s angličtinou, ale počas Letnej školy sa moje nedostatky veľmi zlepšili...“

      „Privítala by som aj hodinu biológie a chémie...“

      „Veľmi oceňujem, že sme si nemuseli nič priniesť, všetky materiály sme dostali priamo v škole. Počas celého týždňa som nemal jedinú negatívnu skúsenosť...“

      „Už teraz môžem povedať, že výber gymnázia v Piešťanoch bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť...“

      „Najväčším prínosom Letnej školy boli hodiny fyziky. Fyzika sa so mnou nekamaráti, ale dovolím si tvrdiť, že počas tohto týždňa sme sa zblížili aspoň na úroveň dobrých známych...“

      Úspešnosť aktivity  potvrdili všetci účastníci: „Koncept Letnej školy je super, je to výborný spôsob, ako si zopakovať učivo. Učitelia odviedli dobrú výbornú prácu, spoznali sme sa  so spolužiakmi, zoznámili  sme sa s prostredím. Každý , kto tu nebol, o veľa prichádza. Ďakujeme za Letnú školu a odporúčame ju všetkým budúcim adeptom. Verte, neoľutujete!“

      Ivana Papcunová

    • Otvorenie školského roka 2018/2019
     • Otvorenie školského roka 2018/2019

     • Milí žiaci,

      slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa  3. septembra  2018 (pondelok). 

      Stretneme sa o 8,00 v  triedach. Program prvého vyučovacieho dňa bude trvať do 10,00 hod.

      Tešíme sa na stretnutie v novom školskom roku. Vaši učitelia

    • Letná škola 2018
     • Letná škola 2018

     • Dovoľujeme si pripomenúť našim budúcim prvákom, ktorí sa prihlásili na Letnú školu pri Gymnáziu Pierra de Coubertina, že začíname v pondelok 20.08. 2018 o 8.00.

      Presnejšie informácie Vám boli zaslané v pozvánke začiatkom augusta.

      Tešíme sa na Vás.

      Učitelia Gymnázia Pierra de Coubertina Piešťany

    • Na gymnáziu v plnom nasadení
     • Na gymnáziu v plnom nasadení

     • Na gymnáziu v plnom nasadení

       

      O uhorkovej sezóne na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch nemôže byť ani reči. V hlavnej budove aj prístavbe je neustály pracovný ruch. Podľa slov riaditeľky gymnázia Miroslavy Hankovej sa v hlavnej budove reštaurujú interiérové predelové dvere na chodbách a natierajú sa všetky kovové zárubne. V šiestich triedach je po opravách omietok aj nová maľovka. V učebniach sa modernizuje vybavenie výpočtovou technikou. V budove prístavby doslova nezostal kameň na kameni, pretože sa rieši havarijná situácia stropu nad prízemím, čo je technologicky, pracovne aj časovo veľmi náročné.

      Aj bufet v športovej hale, ktorý zároveň slúži ako relaxačný priestor pre žiakov, je v štádiu modernizácie a úplnej rekonštrukcie. „Od septembra bude bufet v novom servisnom režime ponúkať okrem plnených bagiet a nápojov aj zdravé zeleninové a ovocné šaláty, čerstvé šťavy a smoothie, palacinky a iné dobroty,“ uviedla riaditeľka gymnázia. Gymnazisti, máte sa v septembri na čo tešiť...

      I. Papcunová

    • Gymnazisti znalcami prvej republiky
     • Gymnazisti znalcami prvej republiky

     • Záver školského roka bol pre piešťanských primánov z  Gymnázia Pierra de Coubertina netradičný a vzrušujúci. Štvrtok 28.júna strávili v televíznom štúdiu ČT v Brne. Česká televize a RTVS pripravujú do vysielania koprodukčný projekt k 100. výročiu vzniku Československej republiky s názvom Ahoj, republika! Ide o 8-dielnu súťaž medzi 2 päťčlennými tímami českých a slovenských detí, ktoré dokážu svoje vedomosti, obratnosť, vytrvalosť a šikovnosť. Súperom piešťanských primánov boli vrstovníci z Poděbrad. Podmienkou účasti v súťaži bolo natočenie 1,5-minútového videa, v ktorom súťažiaci predstavili naše mesto za prvej republiky. Primán Samuel Pabiš s pomocníkmi Matúšom Kubalom a Filipom Kaletom sa chopili kamery a pod režisérskym vedením Michaela Papcuna natočili materiál, ktorý do výslednej podoby zostrihali a finalizovali Viktor Vrábel a Michael Papcun, absolventi gymnázia. Témou súťažného dielu bol technický pokrok za prvej republiky. Gymnazisti   Sofia Dzíbelová, Samuel Rybanský, Filip Sova, Peter Štubňa a Andrea Žlnayová aj vďaka fantastickej podpore spolužiakov v štúdiu dokázali znalosť češtiny, šnurovali topánky na čas, popasovali sa s vynálezmi Aurela Stodolu, plazili sa v baníckej prilbe štôlňou na čas, rekonštruovali dráhu Slovenskej strely a na základe odprezentovaných dobových dokumentov bezchybne a jednohlasne zodpovedali správne všetky otázky vedomostného kvízu. Piešťanci zvíťazili 105 : 30 bez straty jediného boda a boli najlepšími zo všetkých 16 zúčastnených družstiev. Súťaž bude odvysielaná na jeseň 2018 v ČT a RTVS . Vďaka podpore riaditeľky školy a  príprave primánov pod  taktovkou triednej učiteľky Evy Domonkosovej a učiteľky Ivany Papcunovej gymnazisti suverénne a dôstojne reprezentovali gymnázium, mesto Piešťany aj Slovensko.

      Ivana Papcunová

      Foto: Tomáš Marek

    • Oznam pre stravníkov
     • Oznam pre stravníkov

     • Upozorňujeme všetkých stravníkov, že strava je zabezpečená do 27.06.2018, vrátane. V dňoch 28.06.2018  a 29.06.2018 sa strava vydávať už nebude.

      Preplatky zo stravovacieho účtu žiakov budú zasielané na čísla bankových účtov uvedených v prihláške na stravu najneskôr do 20.07.2018.

    • Gesto pre mesto pokračuje
     • Gesto pre mesto pokračuje

     • Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy za zdieľanie a podporu nášho knižného projektu. S radosťou oznamujeme, že sa nám hneď v prvý týždeň podarilo nazbierať rovných 130 hlasov a získať tak vzácny náskok pred súpermi, avšak stále nemáme vyhraté. Hlasovanie trvá do 30.6. a konkurencia v žiadnom prípade nezaháľa. Preto vás naďalej prosíme, hlasujte, zdielajte, prihovárajte sa za dobrú vec, nech sa dielo podarí. Budeme vám vďační. 

    • Po stopách kremnických zlatých žíl
     • Po stopách kremnických zlatých žíl

     • 24. mája sa študenti 2.A a 2.D zúčastnili exkurzie v Kremnici. V plášťoch, s helmami a čelovkami absolvovali prechod štôlňou Andrej 60 m pod povrchom. Zaujímavým momentom bola aj exkurzia v kremnickej mincovni, kde sa už niekoľko storočí až dodnes razia mince ( dodávané napr. do Bangladéša, Indie, na Srí Lanku) a vyrábajú odznaky, štátne vyznamenania a medaily. Študenti videli v prevádzke historické stroje aj súčasný baliaci proces. Exkurzia naplnila očakávania študentov.

    • Predĺženie platnosti preukazov ISIC na budúci školský rok
     • Predĺženie platnosti preukazov ISIC na budúci školský rok

     • Od 1.júna 2018 si žiaci opäť môžu predĺžiť platnosť svojich ISIC preukazov na účely dopravy a takisto na množstvo zliav, ktoré tento preukaz poskytuje. Návod na predĺženie platnosti čipu na dopravu, ako aj na kúpu prolongačnej známky, sa nachádza v priložených letákoch.

    • Oznam
     • Oznam

     • Dňa 13.06.2018 (streda) o 16.00 hod. sa uskutoční stretnutie s rodičmi budúcich žiakov prímy v školskom roku 2018/2019 v miestnosti č. U 101 na prvom poschodí v hlavnej budove školy.

      Za prítomnosti zástupcov vedenia Gymnázia Pierra de Coubertina budú rodičia informovaní o fungovaní školy, o spôsobe stravovania, o výučbe jednotlivých predmetov, o potrebných pomôckach na výtvarnú a telesnú výchovu, o pravidelných aktivitách organizovaných školou a ďalších otázkach, ktoré budú rodičov zaujímať.                                                                                                                                                                                                                       vedenie školy

    • Pierrova kvapka krvi
     • Pierrova kvapka krvi

     • Dňa 05.06.2018 sa pri hlavnom vchode Gymnázia Pierra de Coubetina uskutoční akcia "Pierrova kvapka krvi". Pre viac informácií kliknite na priložené plagáty.

    • Návšteva Hvezdárne a planetária v Hlohovci s vychádzkou na Poniklecovú lúčku
     • Návšteva Hvezdárne a planetária v Hlohovci s vychádzkou na Poniklecovú lúčku

     • 24. mája 2018 študenti 2. ročníka a  sexty navštívili Hlohovec. Svoju návštevu začali vo Hvezdárni a planetáriu Milana Rastislava Štefánika. V rámci populárno-odbornej prednášky sa oboznámili so Životom hviezd a najatraktívnejšími súhvezdiami nočnej oblohy. Po prednáške vyšli na chránené nálezisko Soroš – Poniklecová lúčka, ktoré sa nachádza na chránenom území Sedliská.

    • Stratené v riadkoch
     • Stratené v riadkoch

     • Do týždňa a do dňa od Noci literatúry sa  opäť zaplnili priestory ŽiWell-u fanúšikmi literatúry. Vo štvrtok 24.mája zorganizovali Emma Vičanová a Elisa Masopust-Kreye, kvintánky z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, čítanie z pôvodnej tvorby mladých autorov. Gymnazistky Lucia Orlovská, Nina Papcunová a Emma Vičanová prečítali ukážky zo svojej tvorby, zazneli básne Michaela Papcuna a predstavili sa aj ďalší mladí autori, víťazi literárnych súťaží. Publikum bolo početné, učitelia i žiaci, rodičia aj starí rodičia literárnych nádejí. Poézia aj poviedky, originalita a  farebnosť štýlu nadchli obecenstvo natoľko, že šikovné mladé organizátorky sľúbili  ďalšiu prezentáciu tvorby mladých na jeseň. Ďakujeme za výborný nápad, skvelú realizáciu, nevšednú a kvalitnú ochutnávku mladej literatúry a nemôžeme sa dočkať pokračovania.

      Ivana Papcunová

      foto Simona Kadlecová

    • Noc literatúry na našom gymnáziu
     • Noc literatúry na našom gymnáziu

     • Noc literatúry na našom gymnáziu

      V stredu večer vstúpila moderná európska literatúra aj do vestibulu piešťanského gymnázia. Nina Papcunová (III.A) prečítala početnému publiku úryvok z románu portugalského spisovateľa G. Tavaresa „Pán Breton a rozhovor“. Netradičné stretnutie v netradičnom čase na tradičnom mieste odštartovalo, dúfame, novú gymnaziálnu tradíciu Noci literatúry.

      Foto: Roman Ondrejka / Michael Papcun

    • Zápis prijatých uchádzačov do 4 a 8-ročného štúdia
     • Zápis prijatých uchádzačov do 4 a 8-ročného štúdia

     • Zápis prijatých uchádzačov do prvého ročníka 8-ročného štúdia na Gymnáziu Pierra de Coubertina v školskom roku 2018/2019 bude dňa

      24. mája 2018 (štvrtok) od 15.00 do 16.00 h

      v hlavnej budove školy v miestnosti č. U 007 na prízemí.

      Zápis prijatých uchádzačov do prvého ročníka 4-ročného štúdia na Gymnáziu Pierra de Coubertina v školskom roku 2018/2019 bude dňa

      25. mája 2018 (piatok) od 14.00 do 16.00 h

      v hlavnej budove školy v miestnosti č. U 007 na prízemí.

      Zápis vykoná zákonný zástupca žiaka. Na zápis je potrebný zápisný lístok, ktorý si treba vyzdvihnúť na príslušnej základnej škole.

  • Kontakty

   • Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
   • gypy@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • Kontakt
    Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
    Email školy: gypy@gypy.sk
    Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
    Email na webmastera: admin@gypy.sk
    Telefón:
    Spojovateľka 033/ 79 893 11 
    Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
    Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
    Správca športovej haly 033/7989324
    spravca.hala@gypy.sk
    Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

    Pedagogický úsek 

    Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
    Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
    Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
    Kabinet humanitných vied 35
    Kabinet biológie a chémie 44 
    Laboratórium biológie 41 
    Kabinet fyziky 45 
    Kabinet matematiky 36
    Kabinet spoločensko-vedný 43
    Kabinet slovenského jazyka 26 
    Kabinet cudzích jazykov 22 
    Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
    Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
    Kabinet telesnej výchovy 38 
    Kabinet informatiky 23 
    Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

    Nepedagogický úsek 

    Ekonómka – 31 (0911 595 113)
    Mzdová účtovníčka –   51
    Správca IKT – 42  (0940 643 907)
    Knižnica - 46
    Školská jedáleň –   28
    Školník -   20 (0911 566 411)
    Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
    IČO: 160318
    DIČ: 2020530688
   • Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
   • 00160318
   • 2020530688
  • Prihlásenie