• Exkurzia do Energolandu v Mochovciach
     • Exkurzia do Energolandu v Mochovciach

     • Dňa 16.6.2021 sme my, trieda kvarta, absolvovali náučno-zábavnú exkurziu do Energolandu v Mochovciach. Ide o informačné centrum o energii a výrobe elektriny. Toto malé vedecké múzeum nám dokázalo naozaj zábavno-interaktívnym spôsobom priblížiť problematiku rôznych foriem energie, ich vzniku a premeny z jednej formy na iné, ale aj iných zaujímavých tém ako napr. vznik uhlíkovej stopy. I keď pre mnohých bol jednoznačným zlatým klincom programu film o vzniku Zeme,  iných viac zaujalo termálne zrkadlo či Van den Graafov generátor elektrickej energie. Na spätnej ceste sme cez najväčší stredoeurópsky platanový háj prešli k Hlohoveckého zámku (jeho základy sa datujú spred tisíc rokov) a spoznali jeho históriu. Nakoniec prázdne žalúdky sme zaplnili v reštaurácii Jašter.

      Ďakujeme triednej profesorke Eve Domonkosovej a našej profesorke fyziky Marte Löfflerovej za zorganizovanie exkurzie, na ktorú tak skoro určite nezabudneme.

       

                                                                                                                                                   Žiaci kvarty

    • Beseda s ilustrátorom
     • Beseda s ilustrátorom

     • Dňa 15.6. žiakov kvarty navštívil ilustrátor Martin Kellenberger. Besedu s ním viedla bábkoherečka Barbora Krajč Zamišková z Mestskej knižnice mesta Piešťany, ktorá zároveň pôsobí aj na Divadelnej fakulte VŠMU. Jadrom rozhovoru bola kniha o detstve a mladosti M. R. Štefánika Oči plné oblohy, ktorú pán Kellenberger ilustroval a z ktorej bábkoherečka Krajč Zamišková aj prečítala. Žiaci sa dozvedeli viac o rôznych technikách kresby, na konkrétnych príkladoch im bolo vysvetlené, čo všetko zahŕňa práca ilustrátora, ale aj to, prečo je dôležitá kvalitná príprava pred začiatkom práce. Martin Kellenberger spomenul aj význam spolupráce autor – ilustrátor a zodpovedal na otázky, ako dlho trvá ilustrovanie jednej knihy alebo čo spôsobuje, že ho práca stále napĺňa. Na záver besedy žiakom pripomenul, že prečítané knihy z nás robia skúseného človeka. Za spoluprácu ďakujeme Mestskej knižnici mesta Piešťany.

      Miroslava Kozáková

    • Gymnazisti úspešní v celoštátnom kole olympiády
     • Gymnazisti úspešní v celoštátnom kole olympiády

     • V dňoch 9.-11. júna 2021 sa víťazi krajského kola Olympiády ľudských práv (OĽP) zúčastnili na jej celoštátnom kole. V Inštitúte vzdelávania MS SR v Omšení, pod gesciou MŠVVaŠ SR, Iuventy a Helsinského výboru pre ľudské práva na Slovensku súťažili študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Daniel Valko (4.A) a Daniel Pavelka (5.B). Záštitu nad podujatím 23. ročníka OĽP, s nosnou témou „Demokracia a ľudské práva v krízových situáciách”, prevzali podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová, prezidentka SR Zuzana Čaputová, ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková a ombudsmanka SR prof. Mária Patakyová. V celoštátnom kole olympiády súťažili víťazi krajských kôl dištančnou formou v online priestore vo viackolovom vyraďovacom súboji. Pri riešení prípadov modelových situácií a obhajobách predložených prác sa piešťanskí gymnazisti umiestnili na popredných miestach: Daniel Pavelka sa obhajobou témy odborného článku v angličtine, ktorú vypísala UNIS Vienna, umiestnil medzi piatimi najlepšími autormi a Daniel Valko obsadil medzi víťazmi tretie miesto s témou Policy and Law in Pandemic Epoch, ktorú vypísala organizácia UNESCO – Chair for Human Rights Education. Po ďalšom vyraďovacom kole sa Daniel Pavelka vynikajúco umiestnil v sekcii C na 2. mieste a postúpil do finálovej dvanástky. Vo finále nakoniec obhájil v národnom kole olympiády krásne 4.  miesto. Výborným výsledkom a skvelým umiestnením v celoštátnom kole naši gymnazisti vzorne reprezentovali školu, mesto a kraj. K úspechu im blahoželáme.

      Peter Rusnák, koordinátor krajskej a člen celoštátnej komisie OĽP

    • Hollého pamätník
     • Hollého pamätník

     • Dňa 2. a 3. júna sa v CVČ v Piešťanoch uskutočnili okresné kolá v umeleckom prednese poézie a prózy. Našu školu reprezentovala Emma Miháliková, Eliška Ella Gáliková (obe žiačky zo sekundy) a Olívia Černáková z prímy. Ella sa umiestnila na 3. mieste. Gratulujeme!

      PK SJL

    • Finále súťaže ŤUKNI 2021
     • Finále súťaže ŤUKNI 2021

     • Blahoželáme Barbore Matyšákovej z triedy Kvarta, ktorá sa so svojou poviedkou Lost Soul umiestnila v celoslovenskom finále súťaže ŤUKNI 2021 na krásnom 2. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa inšpirácie pre ďalšie príbehy.


      Eva Corticelli

    • Sakurový pozdrav do Japonska
     • Sakurový pozdrav do Japonska

     • Ďakujeme žiakom nášho gymnázia, žiakom 5.A triedy Základnej školy zo Školskej ulice vo Vrbovom a členom Piešťanského foto klubu za účasť na našej Sakurovej foto súťaži, ktorú sme, v spolupráci s Coubertin Academy a Slovenskou olympijskou akadémiou, vyhlásili pri príležitosti blížiacich sa Letných olympijských a paraolympijských hier v Tokiu.

      Podmienkou súťaže bolo, aby fotografie zachytili tieto nádherne kvitnúce národné stromy Japonska v ich plnej kráse a zároveň vyjadrili niektorú zo športových hodnôt – PRIATEĽSTVO, REŠPEKT, ROVNOSŤ, RADOSŤ Z VYNALOŽENÉHO ÚSILIA, TOLERANCIU či RADOSŤ Z VÝZIEV.

      Výber fotografií si môžete pozrieť tu, alebo na výstave Park foto 2021, kde môžete prísť podporiť tú, ktorá sa vám najviac páči.

      Vybrané fotografie tiež poputujú spolu s pozdravom Olympijskému výboru do Japonska.

    • Autom do Tokia
     • Autom do Tokia

     • V dňoch 14. apríla a 12. mája sa žiaci štvrtých a tretích ročníkov zúčastnili online besedy so športovým manažérom a cestovateľom z Nemecka, René Beckom, ktorý sa pri príležitosti letných olympijských hier v Tokiu rozhodol spolu so svojou priateľkou precestovať polovicu sveta v priebehu jedného roka, a to autom z Nemecka to Japonska. Žiaľ, pandemická situácia ich prinútila dvakrát sa z cesty vrátiť a nakoniec ju predčasne ukončiť – symbolicky, v gréckej Olympii. Napriek tomu sa na svojej ceste a už aj počas samotných príprav mali možnosť stretnúť s mnohými zaujímavými ľuďmi z oblasti športu, získať podporu medzinárodných olympijských, športových a vzdelávacích organizácií či veľvyslanectiev, a predovšetkým získať množstvo nezabudnuteľných zážitkov a skúseností, o ktoré sa s našimi žiakmi počas besedy pán Beck podelil. Táto dobrodružná cesta im pomohla načerpať novú energiu a inšpiráciu na ďalšie projekty, prostredníctvom ktorých chce prispieť k medzinárodnému porozumeniu a tolerancii, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou dnešnej, nielen športovej spoločnosti. Jedným z plánov je polročná cyklojazda, v máji-októbri 2023, z Fínska do Bulharska k Čiernemu moru po takzvanom chodníku Železnej opony pri príležitosti 20. výročia od začiatku budovania cyklotrasy, ktorá teraz symbolicky spája, čo múr pozdĺž tej istej trasy kedysi rozdeľoval. V prípade záujmu zo strany žiakov môžeme využiť príležitosť podporiť túto akciu a pridať sa k pánovi Beckovi aspoň na slovensko-rakúskom úseku cesty.

      https://www.olympic.sk/clanok/projekt-autom-do-tokia-o-olympijskych-hodnotach-sile-sportu-mal-virtualnu-zastavku-v

       

    • Týždeň povedomia o duševnom zdraví na gymnáziu
     • Týždeň povedomia o duševnom zdraví na gymnáziu

     • Milé spolužiačky, milí spolužiaci, milí nebinárni,

      od včera prebieha týždeň povedomia o duševnom zdraví. Ako žiaci tejto školy považujeme problematiku psychickej pohody ako veľmi dôležitú, a preto sme sa rozhodli spustiť kampaň propagujúcu zdravého ducha. Vytvorili sme pre vás plagáty poskytujúce tie najzákladnejšie kroky k vnútornej pohode a radi by sme sa teraz k vám prihovorili trošku osobnejšie.

      Študovať na gymnáziu nie je nič ľahké. Byť tínedžerom je náročné. Žiť v svete tak rýchlom, ako je ten dnešný, je občas nezvládnuteľné. Nejeden z nás sa počas štúdia cítil preťažený, v osobnom živote porazený a s horizontom beznádejným. Tieto pocity sú normálne, nie je dôvod sa pre ne hanbiť, cítiť previnilo alebo nevďačne. Niektorí z nás ich zažívajú častejšie, niektorí pomenej, pár z nás neustále.

      Každý máme určitý bod, v ktorom si povieme, že máme dosť. Rozhodneme sa dať kopačky partnerovi, rozviazať kamarátstvo, vynadať blízkym, skryť sa v posteli alebo si ublížiť. Vždy avšak existuje alternatíva, racionálnejšia a menej deštruktívna. Sami v ťažkých časoch lepšiu možnosť mnohokrát nevidíme, a práve preto je úplne normálne sa o svojich problémoch rozprávať s blízkymi alebo odborníkmi.

      Nezáležiac od toho, aký temný je tunel života, vždy možno nájsť svetlo na jeho konci. Možno budete ním musieť ísť roky, no raz svoj účel v tomto svete nájdete a otvorí sa vám cesta k naplnenému životu. Nie je jednoduché byť silný, keď čelíte katastrofám – nevzdať sa ale dáva oveľa väčšiu šancu na zlepšenie, ako opak.

      Dávajte si na seba pozor a prajeme vám čo najpohodovejšie štúdium na našej škole.

    • Informácie k nástupu žiakov na prezenčnú formu vyučovania
     • Informácie k nástupu žiakov na prezenčnú formu vyučovania

     • Vážení rodičia, milí žiaci,

      od pondelka 26. apríla 2021 sa celé školstvo riadi „regionálnym COVID automatom“ na základe rozhodnutia MŠVVaŠ zo dňa 12. apríla 2021 Číslo: 2021/12811:1-A1810.

      Okres Piešťany je od pondelka 10. mája.2021 „ružový okres“ (1. stupeň varovania).

      Žiaci všetkých ročníkov nastúpia od utorka 11. mája 2021 do školy.

      V pondelok 10. mája 2021 budú mať všetci žiaci dištančné vyučovanie (online) podľa nového rozvrhu, pretože sú na našej škole prijímacie pohovory na 4-ročné a 8-ročné štúdium.

       

      Podmienky nástupu pre všetkých žiakov na prezenčnú formu vzdelávania sú:

      • čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré vyplní rodič  alebo plnoletý žiak elektronicky cez edupage v časti (Žiadosti/Vyhlásenia) v pondelok 10. mája 2021.
      • nosenie rúška v budove školy

      Žiaci od 11. mája 2021 budú automaticky prihlásení na obedy (ak majú na stravovacom účte dostatok finančných prostriedkov). V prípade, že žiak nechce odoberať obedy, musí sa individuálne odhlásiť.

      S pozdravom,

      Radim Urban

      Návod na vyplnenie tlačiva cez edupade:

    • Oznam k prijímacím skúškam
     • Oznam k prijímacím skúškam

     • Vážení rodičia uchádzačov o štúdium na našej škole, 

      na základe najnovšieho usmernenia MŠVaV SR sa uchádzač pri vstupe do školy nepreukazuje testom.

      Odovzdá len čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

    • Tematický týždeň na gymnáziu
     • Tematický týždeň na gymnáziu

     • Milí zamestnanci i žiaci Gymnázia Pierra de Coubertina,

      po veľmi dlhej dobe budeme mať príležitosť byť všetci spolu. Pretože návrat do lavíc bude potrebovať trošku aklimatizácie, rozhodli sme sa pre vás pripraviť program tematického obliekania sa na nadchádzajúci týždeň. Veríme, že aj takto symbolicky vám uľahčíme návrat do školy, a že sa vám vybrané outfity budú pozdávať.

       

      Teší sa na vás, Žiacka školská rada.

    • Informácie k nástupu žiakov na prezenčnú formu vyučovania.
     • Informácie k nástupu žiakov na prezenčnú formu vyučovania.

     • Vážení rodičia, milí žiaci,


      od pondelka 26.04.2021 sa celé školstvo bude riadiť „regionálnym COVID automatom“ na základe rozhodnutia MŠVVaŠ zo dňa 12. apríla 2021 Číslo: 2021/12811:1-A1810.

      Okres Piešťany je „červený okres“ (2. stupeň varovania), preto od pondelka 26.04.2021 pôjdu do školy okrem žiakov končiacich ročníkov aj žiaci tried:

      príma, sekunda, tercia a kvarta.

      Podmienky nástupu žiakov na prezenčnú formu vzdelávania pre hore uvedené triedy sú nasledovné:

      • negatívny výsledok testu žiaka a jedného zákonného zástupcu absolvovaného individuálne vo fungujúcich MOM nie starší ako 7 dní, alebo potvrdenie o výnimke v zmysle vyhlášky RÚVZ – kópia k nahliadnutiu
      • čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti – odovzdá pri vstupe do budovy na vrátnici
      • nosenie rúška v budove školy

      Žiaci, ktorí nastúpia od pondelka na prezenčnú formu vzdelávania, budú automaticky prihlásení na obedy (ak majú na stravovacom účte dostatok finančných prostriedkov). V prípade, že žiak nechce odoberať obedy musí sa individuálne odhlásiť.

      Prílohy:

      Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti

      Informácie pre dotknuté osoby

      Rozhodnutie MŠVVaŠ

      COVID automat

    • Prednáška Lukáša Tandaru
     • Prednáška Lukáša Tandaru

     • Lukáš Tandara, herec Bratislavského bábkového divadla, žiakom prímy a sekundy predstavil knihu A. Salmely Strom. Počas dramatizácie príbehu využil zaujímavé bábky, zvukové efekty aj svoje herecké majstrovstvo. Zaviedol nás do krajiny, v ktorej zostal iba jediný zoschnutý strom. To posledné, čo vyprahnutej pustatine ešte dáva nádej. Po sérii dobrodružstiev sa postavám podarí vyslobodiť vodu a strom ožíva. V závere hodiny bol priestor aj na položenie otázky či krátku diskusiu. Témou bol konzumný spôsob života, prepojený s postavou princeznej, ktorá mala všetko, no stále mala pocit, že jej niečo chýba. Na konci knihy zisťuje, že nepotrebuje vlastniť veľa vecí, aby bola šťastná.

      Environmentálna problematika a konzumný spôsob života, ktoré sa nesú celým príbehom, vynikli nielen na Deň Zeme, počas ktorého predstavenie prebehlo.

      Za spoluprácu ďakujeme doc. Mgr. art. Barbore Krajč Zamiškovej, ArtD. z Mestskej knižnice mesta Piešťany.

      PK SJL

    • Oznam pre uchádzačov o štúdium na našej škole
     • Oznam pre uchádzačov o štúdium na našej škole

     • Vážení rodičia,

      prijímacie skúšky sa budú konať od 03.mája 2021 do 12. mája 2021 nasledovne:

       

      1.termín:

      03. mája 2021 – 4-ročné a 8-ročné  štúdium

      05. mája 2021 – 5-ročné štúdium

       

      2. termín:

      10. mája 2021 – 4-ročné a 8-ročné  štúdium

      12. mája 2021 – 5-ročné štúdium

       

      Dnes 20. apríla 2021 sme Vám odoslali na email potvrdenie o prijatí a registrácii prihlášok Vašich detí na našu školu. Prosíme o potvrdenie prijatia mailovej správy, ktorá vám bola doručená. V prípade, že ste správu nedostali,  kontaktujte nás na adrese prijimacky20_21@gypy.sk, alebo v pracovnom čase na tel. čísle 0940 643 907

      Ďakujeme.

      Vedenie školy

    • Úspechy piešťanských gymnazistov
     • Úspechy piešťanských gymnazistov

     • V týchto dňoch študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch zberali plody svojej usilovnej práce. Nádejný ekonóm Matúš Mjartan (2.C) zvíťazil v školskej súťaži Mladý marketér s témou projektu Marketingová komunikácia Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch a postúpil do celoslovenského kola súťaže, ktorú vypísala FMK UCM v Trnave. Na dôkladnej príprave SWOT analýzy projektu sa podieľali aj vybraní študenti gymnázia v úlohe respondentov a študentky 1.D v súťaži o najlepší návrh loga školy (zvíťazil grafický návrh Sofie Seitlerovej), čím výrazne pomohli ku kvalite marketérskeho projektu svojho spolužiaka. Matúšovi Mjartanovi zároveň želáme úspechy v celoslovenskom kole.

      V krajskom kole vedomostnej súťaže Mladý Európan 2021, ktoré už tradične zabezpečuje regionálne centrum Europe Direct v Senici, reprezentovali školu v súťažnom tíme študentky gymnázia Terézia Danková, Laura Petričević (septima) a Sabina Zureková (3.A). Tradíciu proeurópskych aktivít a úspešného súťaženia vo vedomostiach o európskej ekonomike, geografii, architektúre, politike, kultúre a histórii štátov Európskej únie aj tento rok potvrdil tím piešťanských gymnazistiek plným počtom bodov za výborne spracovanú literárnu prezentáciu Portugalska s výsledným obsadením 4. miesta v súťaži.

      V celoštátnom kole súťaže projektov stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ 2021) reprezentovala piešťanské gymnázium maturantka Simona Kadlecová (oktáva) s prezentáciou a obhajobou vedeckého projektu na tému Vplyv digitálnych médií na psychický a osobnostný rozvoj mladého človeka. V silnej konkurencii súťažiacich, ktorí reprezentovali to najlepšie z odborného záujmu krajských víťazov, obsadila konečné 4. miesto. Kvalitná odborná práca, viacročný bádateľský záujem, rozsiahly empirický výskum, úzka spolupráca s akademickým a klinickým prostredím, ako aj závery využiteľné v praxi, nájdu svoj praktický rozmer v intervenčnom programe, ktorý maturantka predstaví svojim spolužiakom v závere školského roka. Študenti pracovali pod odborným vedením učiteľa Petra Rusnáka. Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

       

      PK OBN

    • PYTAGORIÁDA – okresné kolo 42. ročníka matematickej súťaže
     • PYTAGORIÁDA – okresné kolo 42. ročníka matematickej súťaže

     • V apríli sa online formou uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády, v ktorom nás reprezentovalo 38 žiakov – 18 z prímy, 10 zo sekundy a 10 z tercie. V okresnom kole sa nestratili a veľmi pekne nás reprezentovali, ako môžete vidieť nižšie. 

       Kat. P6  žiaci 6. roč. ZŠ a prímy OG  celkovo súťažilo 56 žiakov v okrese 

      • Leonard Gallo  1. miesto 

      • Filip Orlovský   3. miesto 

      Okrem nich boli úspešnými riešiteľmi i títo žiaci: 

      Dorotea Pajtová, Šimon Kovár, Adam Ferech, Lenka Augustínová, Chiara Biscontini, Tereza Helczová a Maxim Procházka 

       Kat. P7  žiaci 7. roč. ZŠ a sekundy OG  celkovo súťažilo 27 žiakov v okrese 

      • Adrian Šebo – 2. miesto 

      Okrem neho boli úspešnými riešiteľkami i Diana Mitošinková a Terézia Gáliková. 

       Kat. P8  žiaci 8. roč. ZŠ a tercie OG  celkovo súťažilo 29 žiakov v okrese 

      • Diana Rustemova  1. miesto 

      Okrem nej sa úspešnými riešiteľmi stali i títo naši žiaci: 

      Alžbeta Kublová, Katarína Potúčková, Hana Zigová, Lucia Čuboňová a Ivan Bielesch. 

      Žiakom k dosiahnutým výsledkom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. 

      Marta Löfflerová 

    • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA
     • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

     • Do biologickej olympiády kat. D sa zapojil aj jeden z našich mladších žiakov Mário Stanček zo sekundy, ktorý v okresnom kole získal pekné 2.miesto.

      K dosiahnutému úspechu blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

      PK biológie - chémie

    • Lucia Orlovská ocenená v súťaži Esej Jána Johanidesa
     • Lucia Orlovská ocenená v súťaži Esej Jána Johanidesa

     • Lucia Orlovská z oktávy získala ocenenie v celoslovenskej súťaži Esej Jána Johanidesa (je to najnáročnejšia súťaž v literárnej tvorbe z hľadiska témy a žánru). Esej písala na tému:

       ...si tým človekom, ktorý vie vidieť strom aj na tom najmenšom liste, ktorý z neho spadol.

      Nádejnej autorke ďakujeme za reprezentáciu nášho gymnázia a prajeme veľa úspechov v ďalšej tvorbe!

      PK SJL

  • Kontakty

   • Gymnázium Pierra de Coubertina
   • gypy@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • admin@gypy.sk
   • Kontakt
    Meno školy: Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany
    Email školy: gypy@gypy.sk
    Email na správcu obsahu: admin@gypy.sk
    Email na webmastera: admin@gypy.sk
    Telefón:
    Spojovateľka 033/ 79 893 11 
    Riaditeľ školy 033/79 893 33  (0911 718 667)
    Sekretariát 033/79893 12  (0903 902 911)
    Správca športovej haly 033/7989324
    spravca.hala@gypy.sk
    Klapky (033/79893 + konkrétna klapka) 

    Pedagogický úsek 

    Riaditeľ školy 33  (0911 718 667)
    Štatutárna zástupkyňa školy 30  (0911 718 755)
    Zástupkyňa školy 30 (0911 083 975)
    Kabinet humanitných vied 35
    Kabinet biológie a chémie 44 
    Laboratórium biológie 41 
    Kabinet fyziky 45 
    Kabinet matematiky 36
    Kabinet spoločensko-vedný 43
    Kabinet slovenského jazyka 26 
    Kabinet cudzích jazykov 22 
    Kabinet anglického jazyka v hlavnej budove 25 
    Kabinet anglického jazyka v prístavbe 29 
    Kabinet telesnej výchovy 38 
    Kabinet informatiky 23 
    Výchovná a kariérová poradkyňa 32 

    Nepedagogický úsek 

    Ekonómka – 31 (0911 595 113)
    Mzdová účtovníčka –   51
    Správca IKT – 42  (0940 643 907)
    Knižnica - 46
    Školník -   20 (0911 566 411)
    Adresa školy: Námestie SNP 9, Piešťany, 92126
    IČO: 160318
    DIČ: 2020530688
   • Námestie SNP 9
    921 26 Piešťany
    Slovakia
   • 00160318
   • 2020530688
  • Prihlásenie