•  XI. Medzinárodné mládežnícke fórum Pierra de Coubertina v estónskom Ulenurme.
          • XI. Medzinárodné mládežnícke fórum Pierra de Coubertina v estónskom Ulenurme.

• Práve uplynuli dva roky od Medzinárodného mládežníckeho fóra Pierra de Coubertina v Piešťanoch a študenti coubertinovských gymnázií z celého sveta sa opäť stretli, tentoraz v estónskom meste Ulenurm.
            V predposledný prázdninový týždeň sedemčlenný piešťanský gymnaziálny tím v zložení Barbora Blštáková, Tereza Hubináková, Lenka Kadlecová, Lívia Žitňanská, Samuel Bojnanský, Patrik Nedorost a Jakub Oravec, vedený učiteľkou Evou Corticelli, zažil stretnutie v duchu Coubertinovej vízie priateľstva medzi národmi.
            Program stretnutia bol nabitý aktivitami, študenti súťažili v plávaní, šprinte, skoku do diaľky, behu na tri kilometre a vyskúšali si aj paralympijský hod loptičkou zo sedu. Ako tím sa predstavili tradičným slovenským tancom, prezentovali národné zvyky, predstavili projekt sociálnej pomoci, ktorú vykonávali pred fórom, dokázali znalosti o olympijských hodnotách a zapojili sa do umeleckých workshopov.
            Gymnazisti si okrem množstva zážitkov odniesli aj medaily s mottom Vidieť ďalej, hovoriť otvorene, počínať si rozhodne. Práve tieto slová sú posolstvom, ktoré je dôležité šíriť nielen medzi študentmi. Fotografie sa nachádzajú vo fotogalérii, prezentačné video vo videogalérii.

• Odborná exkurzia do Štrasburgu

• V dňoch 10. až 13. septembra 2017 sa študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch zúčastnili zahraničnej odbornej exkurzie do Štrasburgu. Na pozvanie europoslanca Ivana Štefanca vycestovali do Francúzska úspešní riešitelia krajského kola súťaže Mladý Európan, ako aj aktívni členovia tímu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS), študenti Tomáš Garžík a Tomáš Blahuta, ktorých sprevádzal učiteľ školy a garant projektu EPAS Dr. Peter Rusnák. Študenti ako hostia navštívili rokovaciu sálu EP, vyskúšali si simulované rokovanie a na pôde parlamentu diskutovali s europoslancom Štefancom. Voľný čas využili aj na spoznávanie umeleckých krás a skvostov architektúry Štrasburgu.

Fotografie sa nachádzajú vo fotogalérii.

• Upozornenie pre maturantov

• Upozornenie pre žiakov maturitného ročníka. Tento rok je popri papierovej forme možné voliť maturitné predmety aj elektronicky. K výberu predmetov sa dostanete cez pravé menu v časti "Komunikácia" a následne "Prihlasovanie". Skôr než začnete voliť predmety, pozorne si prečítajte pokyny a upozornenia.

• Celoškolské zasadnutie Rady rodičov

• Dňa 25. septembra 2017 o 17.00 hod sa v športovej hale Gymnázia Pierra de Coubertina uskutoční celoškolské zasadnutie Rady rodičov vedené riaditeľkou školy. Následne o 18.00 hod budú v jednotlivých triedach triedne schôdzky Rady rodičov vedené triednymi učiteľmi.

Srdečne pozývame všetkých rodičov a zákonných zástupcov žiakov

• Letná škola gymnázia 2017

• V týždni 21.-25.augusta 2017 sa uskutočnila Letná škola gymnázia. Učitelia sa  so  42 prvákmi  denne  venovali slovenčine, angličtine, matematike a chémii. Novopečení gymnazisti na záverečnej hodine slovenčiny  trénovali vyjadrenie názoru a argumentovanie. Prečítajte si niekoľko vyjadrení:

• Každý, kto si dá 2 a 2 dokopy, zistí, že je to tu preňho dôležité. Prísť na gympel cez prázdniny na 5 dní a zistiť, ako to tu funguje, je na nezaplatenie...
            • Chcel som si najmä zopakovať chémiu, lebo sa mi v nej nedarí, ale letná škola mi priniesla aj nové vedomosti zo slovenčiny, zopakoval som si  angličtinu, navyše som získal niekoľko kamarátov!
            • Letná škola mi ukázala, aký bude život stredoškoláka. A páčilo sa mi, ako sme v našej skupine celý týždeň spolupracovali.
            • Navrhoval by som pridať ďalšie predmety – dejepis, fyziku, nemčinu, ruštinu.
            • Páčilo sa mi spojenie užitočného učenia sa s príjemným prístupom učiteľov  a zaujímavým aj zábavným spôsobom výučby.
            • Pomohli mi pracovné listy, ktoré nám učitelia pripravili.
            • Zopakoval som si rovnice, mocniny, anglické predložky, veľa z literatúry a chémie.
            • Letná škola je zaujímavá skúsenosť. Som smelšia, viem, čo mám očakávať, a tak  sa mi bude na gympli ľahšie začínať.

P.S. Odporúčame  aj budúcim prvákom, aby využili možnosť zažiť na vlastnej koži budúcu Letnú školu 2018!

• Oznam pre vlastníkov preukazov ISIC

• Známku ISIC 09/2018 si bude možné zakúpiť na škole len do 30.9.2017. Tým čo tak neurobia, ostane možnosť objednať si známku online na www.objednaj-preukaz.sk Tieto známky však nie sú doručované na školu, ale na domovskú adresu študenta. Cena doručenia je 3 eurá, známka tak s poštovným vyjde na 13 eur.

• Režim skráteného vyučovania

• Z technických príčin bude v dňoch 11.09.2017 až 14.09.2017 vyučovanie prebiehať v skrátených vyučovacích hodinách.

Koniec vyučovania bude o 11:40 hod.  V týchto dňoch nebude vydávaná strava.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

• Milí žiaci,

slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa uskutoční dňa  4.  septembra  2017 (pondelok).

Stretneme sa o 8,00 v  triedach. Program prvého vyučovacieho dňa bude trvať do 10,00.

Tešíme sa na stretnutie v novom školskom roku.

Vaši učitelia

• Letná škola - OZNAM

• Letná škola 2017 na Gymnáziu Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9, Piešťany sa uskutoční v dňoch 21.08.2017 – 25.08.2017 od  08.00 hod. do 12.00 hod.

Vzhľadom na rekonštrukciu hlavnej brány, využívajte bočný vchod do budovy gymnázia od mestského úradu.

Účastníci si so sebou prinesú písacie potreby, kalkulačku s goniometrickými funkciami  a prípadne aj občerstvenie  (nápojový a tovarový automat v škole je v prevádzke).